Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Katasztrófa, amit a magyar...

Katasztrófa, amit a magyar kormány művelt CEU kapcsán. De az USA-t se értem, hogy miért mondja, hogy nem akar tárgyalni, de beleszólni azért mégis akar, és felszólít. Ez kicsit kétszínű?

Figyelt kérdés

2017. máj. 24. 10:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az is érdekes, hogy miért most akar a kormány tárgyalni, miért nem a törvény elfogadása előtt tárgyalt? Az USÁ-ban pontosan átlátják a helyzetet, hogy mire megy ki a játék.


Egyébként meg nem tudom, mit csinálna a fidesz, ha mondjuk ezt tenné Románia az EMTE-vel (Erdélyi Magyar Tudományegyetem).

2017. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

n is egyetértek veletek, ami a fideszt és a CEU-t illeti, de a kérdés továbbra sem ez, kérem maradjunka témánál, az eredeti kérdésre senki nem válaszolt


ha az USA nem tekinti hatáskörének, akkor ne is szólítsa fel Magyarországot az üggyel kapcsolatban szerintem, ez nem konzisztens

2017. máj. 24. 20:07
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a katasztrófa, amit a jelen magyar kormány művel a CEU kapcsán. Az a baj, hogy olyan vitatható háttérrel, nem tiszta , rendetlen körülményekkel indították. És ezért lett, kesz egyre bonyolultabb, mert mindenki csak egy-egy felmerült problémát próbált egyensúlyozni.


Az USA tárgyalhatna, de nem akar, nem hajlandó. New York állam már hajlandó lenne, de az nem biztos, hogy elég, mióta a diplomákat -ha jól értettem- nem csak NY államra, hanem úgy általában "Amerikában" érvényesre állították ki.


Jó lenne látni egy diplomát, hogy végülis mi van benne pontosan. Mert a magyar diplomakiállítási szabályok szerint az is furcsa, hogy eleve ki tudott állítani amerikai diplomát.


Nem csak ember, de JOGÁSZ legyen a talpán, aki kiigazodik az össze-vissza szerződéseken, megegyezéseken, szabályzásokon, törvényeken a CEU-val kapcsolatban.


Az meg mekkora blődség, hogy egy akármilyen magyar törvény meghozása előtt egy idegen ország véleményét kellett volna kérni? Komolyan! Mi több, egy MAGÁNegyetemecske kapcsán. Mi jöhet még?

2017. máj. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
#13 a CEU minden törvényt betartva, átlátható módon működik. A képzései akkreditáltak New York államban, és New York állam hatáskörébe tartozik a CEU-val kapcsolatos engedélyek kiadása, ők a felelős kormányszerv. Az, hogy Vikike Trumppal akart barátkozni, és ezért hajlandó beáldozni az ország hírnevét és legmagasabban rangsorolt egyetemét, pedig vérlázító. Az, hogy egy három nap alatt hozott törvénnyel akarjuk megcsúfolni az USA több száz éves alkotmányát, ami egyértelműen rendelkezik a helyzetről (az oktatásügy ezen része tagállami hatáskör) pedig egyenesen nevetséges.
2017. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!