Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért baj Trump hozzáállása...

Miért baj Trump hozzáállása ezekhez a "zöld" dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom,hogy a környezetvédelem fontos, egy bizonyos szintig.

A szint márpedig az, ami nem okoz technikai visszalépést.

A technikai fejlődés oltárán, bizony áldozatokat kell hoznunk.


Én például tipikusan az vagyok, aki nagyon szereti a technikát,akár autókról,akár okostelefonokról,különböző kütyükről van szó.


A fejlődés azért van,hogy minél jobb legyen az életminőségünk, illetve,hogy minél kényelmesebb legyen az életünk.


Ez a sok idealista zöldikét nem tudom hova tenni.

Például ellenzik a légkondi használatot.Csak a kérdés, hogy mivel csinálunk hűsebbet nyáron.Dobjuk ki a klímát és vegyünk a kínai piacon legyezőt?


A másik, az autózás.

Mondjuk le 100 év fejlesztéséről,kutatásáról és üljünk biciklire?Hogyisne,lépjünk vissza 100 évet.


Ami digitális,motorizált,interaktív az mindig jobb,modernebb mint ami nem az.


Nálam a ház klimatizált, nekem ne a természet vagy ne adj Isten az állam akarja mondani,hogy hány fok legyen a házban,majd én eldöntöm.

Autóvaj járok mindenhova, egyrészt nekem így jó,így kényelmes.Másrészt,megtehetem.

A politikával kapcsolatban, polgármester választásnál nálam döntő kérdés is ez.Ha dugódíjjal,autós közlekedés korlátozásával dobálózik, már szavazok is át az ellenségére,feltéve,ha mást ígér.


Trump tudja,hogy mi kell az amerikaiaknak.Mi is kell nekik?

Elsősorban,sok pénz, igen.De, aztán olcsó benzin,olcsó áram,alacsony adók.Fogalmazzunk úgy, hogy szabadság,kevés korlátozottság.


Ami érdekes,hogy Amerikában jóval kevesebb ez a hippiskedő puritán emberfajta, mint Európában.

Az a "bicikliz ne autózz,kapcsold ki a klímát,ne használj annyi elektronikai berendezést....stb"


Felőlem lehetne hippiskedni meg zöldelleni állami szinten is, de akkor kínáljanak olyan alternatívákat, ami hatékonyságban,kényelemben megegyeznek az eredeti verzióval és a komfortérzet semmit sem csökken.



2017. jún. 4. 08:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező enyhén összevan zavarodva:

"Úgy gondolom, hogy a környezetvédelem fontos, egy bizonyos szintig.

A szint márpedig az, ami nem okoz technikai visszalépést.

A technikai fejlődés oltárán, bizony áldozatokat kell hoznunk"

Épp arról szól az egész, hogy régi környezetszennyező technológiákat, felváltsa az új, modern környezetbarát technológia. Ez viszont rengeteg pénzbe kerül.

A kérdező tipikus önző, opportunista ember.

Kedves kérdező a környezetvédelem és a globális felmelegedés elleni harc oltárán bizony áldozatokat kell hoznunk.

Hozd meg te is az áldozataidat!

2017. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma kérdező! Csakhogy, vezessünk be egy kis csavart, például progresszív villanyszámla! Minden háztartásra vetítve mondjuk minden 10 Kwh fogyasztás emelné az áram árát 5%-al egy bizonyos fogyasztás felett. Máris kevésbé lennél oda a klímáidért, ha nyáron már 70-80 ezres számlákat kapnál. Aki pedig kevesebbet fogyasztana mint a kvótája, az meg kevesebbet is fizetne.

Ha meg hajlandó vagy fizetni, akkor az így befolyt extra pénzből lehet szubvencionálni például a kerékpáros közlekedést a vagy a buszokat. Vagy általában a környezetbarát, zöld termékeket.

2017. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12#

Menj a fenébe a progresszív hülyeségeiddel, meg az állami beavatkozásokkal.


Én a piac híve vagyok.

Ha nem lesz igény dízelautókra, akkor majd nem fogják őket gyártani.


Ha feltalálják az önhűtős falakat és olcsóbb lesz, mint a klíma, akkor a klímagyártás fog befejeződni.


Ha majd feltalálják a teleportálást, akkor a járművekből lesz kevesebb.


Amit te progresszívnak nevezel, én kommunistának.

Ugyanis, az egész arra épül,hogy szopassuk azokat, akik többet engedhetnek meg, nagyobb házuk van, jobb kocsijuk, légkondi...stb

Az országot a középosztály és a felső-középosztály viszi a hátán,akiket te megakarsz szopatni, ugyanis ők fogyasztanak a legtöbbet az országban.

2017. jún. 4. 15:39
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

# 13/13 Időpont ma 15:39


Valamit csak tenni kell, hogy ne tegyétek élhetetlenné a Földet rövid távon. Józan eszetek nincs, arra már nem lehet alapozni.

2017. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"A technikai fejlődés oltárán, bizony áldozatokat kell hoznunk.." Ergo tönkreb@$zhatjuk a földet!


GRATULÁLOK MR.EGO!


Trump egy üzletember és KIZÁRÓLAG!!anyagi érdekek mentén tud gondolkozni. Wolkswagen botrány? A nagy amerika előadta hogy mennyire zöld, ehhez képest most bele$z@rnak a világ szájába. Kicsit képmutató nem gondolod???

2017. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Alain Delon ***** válasza:
100%
Már biztos, hogy nem kell komolyan venni a kérdezőt, mert egy akaratoskodó 3 éves gyerek szintjén van, és mentes mindenféle mentális rugalmasságtól. A sz_rak egy pofon többet ér, mint a kérdezőnek bármit mondani.
2017. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

# 13


Komolyan, szerintem már egy újabb összeesküvés világot lehetne erre építeni, hogy ki mindenki van a középosztály ellen.


Vicces, hogy a piac híve vagy, de azt nem tudod, hogyan is működik a piac.

Amit leírtál az a klasszikus piac, a maira egyáltalán nem érvényes, hiszen legtöbbször előbb van termék és utána jön a reklám, amivel meggyőznek, hogy neked erre szükséged van. Ez a tv műsoroktól kezdve rengeteg eszközre igaz. Nem véletlenül van az, hogy egy eszközt kifejleszteni jóval olcsóbb, mint eladni.


Amúgy pont az amerikai technológiai piac vezetői ítélték el Trump kilépését és bejelentették, hogy őket ez nem fogja befolyásolni a környezettudatos gondolkodásban. Szóval valójában a piac ellene szavazott a te elképzelésednek.

2017. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

17-tobas!


Van ennél jobb is, a kérdező a piac hívének hazudja magát, de közben ideggörcsöt kap, ha megemlítem neki, hogy a minél alacsonyabb háztartásonkénti villanyáram fogyasztást kellene támogatni.


Közben meg nem esik le neki, hogy pont az energia szektor az, ami teljesen állami kézben van egy ideje, tehát az állam mondja meg mennyi az áram ára, az állam vesz fel gigahitelt az új atomerőműre, az állam garantálja az áram átvételi árát stb. stb. Tehát az ő kis légkondijai piaci áron valószínűleg sokkal drágábban működnének.

2017. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!