Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Minek köszönhető, hogy az...

Minek köszönhető, hogy az osztrákok hozzáállása megváltozott?

Figyelt kérdés
Tavaly még lufit engedtek fel mikor jöttek a migránsok, most meg kilométeres sorok állnak.
2016. júl. 8. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem egy tisztázott helyzet, mert Szijjártó most szólt be az osztrákoknak, hogy mit ellenőrizgetnek, az osztrák belügyminiszter meg visszaszólt, hogy a magyar oldalon végeznek szabálytalan határellenőrzést.

[link]

2016. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na, hát erről beszélek, hol vannak a lufik?
2016. júl. 8. 09:33
 3/10 anonim ***** válasza:

az osztrákoknál nem igazán voltak lufik korábban sem.


egyébként, ha már feszegeted a dolgot, akkor hol van a megvédjük Európát, amikor idén csak a hivatalos adatok szerint is 10e menekültet engedtünk tovább?

2016. júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Ausztria jo uton halad hogy minden szomszedjaval megutaltassa magat. A magyarok es szlovenek mellettt, mar az olaszok is biraltak oket a Brenner hago lezarasa miatt, valamint a nemetek is a "szarnyas kapuk" epitese miatt. Egyszeruen fel nem fogom hogy lehet ilyen toketlen az osztrak kulpolitika.
2016. júl. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" Egyszeruen fel nem fogom hogy lehet ilyen toketlen az osztrak kulpolitika."


Ez nem külpolitika, hanem beteges megfelelési kényszer.


Akik Európára szabadították a menekültáradatot azt is jól látták, hogy feszültség lesz az országok között emiatt.


Az európai politikusok most kényelmetlen satuban vannak, mert egyszerre kell megfeleniük a brüsszeli elvárásoknak és saját választóiknak. És ez most egyszerre lehetetlen.

2016. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kik szabadították Európára a menekültáradatot?

A "brüsszeli elvárásokat" maguk a tagországok hozzák, 28-an, nincsen valami felső hatalom.

2016. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A "brüsszeli elvárásokat" maguk a tagországok hozzák, 28-an, nincsen valami felső hatalom."


Lehet hogy elaludtam....


Mikor járult hozzá Magyarország a menekültpolitikához ?


Amikor még ébren voltam, akkor még Merkel szelfizett a szíriai agysebészekkel... (Orbánt nem láttam a képen, lehet hogy a kontaktlencsém koszos ?)


Szerintem te tudod rosszul, hogy a belépéssel Brüsszelnek meg a nagyobb országoknak minden hülyeségét szó nélkül kell benyelni.


Hát NEM !


Igenis azt akarom látni, hogy a tagországok világosan hozzanak döntéseket arról, hogy mit akarnak és mi nekik a jó.

És ne a központból szóljanak ki, hogy nekünk mi a jó.

Végülis ez jelentené a demokráciát... Nem?


Az utosó, ebben a témában mindenki által elfogadott és aláírt döntés a Sengeni egyezmény volt, és Magyarország volt az, aki kiállt a betartása mellett, és csak kifejezett német nyomásra engedte át a feltorlódott menekülteket.

Olyan egyezményt még sehol sem fogadtak el, hogy a zöldhatáron át bárkit be lehessen engedni mindenféle ellenőrzés nélkül.

Olyat se hogy a németek szétosszák a kimazsolázott selejtet a tagországok között.

2016. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy elaludtam....


Mikor járult hozzá Magyarország a menekültpolitikához ?"


Lehet, hogy én elaludtam, de én mikor járultam hozzá az pl. új Alaptörvényhez?


Ja hogy soha? De hát nem is kell mindenkinek egyesével hozzájárulnia, mert a demokratikusan megválasztott parlament döntött így. Az, hogy mindenki belepofázik, és csak az a jó neki, amit ő gondol, már nem demokrácia, hanem anarchia.


De látom, hogy a Fidesznek marha savanyú a szőlő, ha valami nem úgy lesz, ahogy ők akarják. Aki ennyi ideig van jelen a parlamentben 2/3-os többséggel, az sír, mint a gyerek, akitől elveszik a cumit.


"Igenis azt akarom látni, hogy a tagországok világosan hozzanak döntéseket arról, hogy mit akarnak és mi nekik a jó.

És ne a központból szóljanak ki, hogy nekünk mi a jó.

Végülis ez jelentené a demokráciát... Nem?"


Nem, a demokrácia nem azt jelenti, hogy mindenki azt csinál, amit akar! Az EU pedig nem tud úgy működni, hogy mindenki mást akar.


Egyébként Orbán Viktor maga is aláírta a menekültkvótát februárban. [link]


"és Magyarország volt az, aki kiállt a betartása mellett, és csak kifejezett német nyomásra engedte át a feltorlódott menekülteket."


Az is német nyomásra történt, hogy a déli határzárral teljesen kizártuk magunkat a felelősség alól, és Orbán lezártnak tekintette a témát, amíg a kvóta szóba nem került? Merkel erőltette, hogy ugyan, ne is utazzanak már át Magyarországon, kerüljék csak meg?

2016. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen félrebeszéltetek:)

Látom nehéz leírni, hogy na igen, az osztrákok kicsit túltolták anno, most meg Orbánt követik :)

2016. júl. 9. 13:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Az osztrák népnek is hazudtak a liberálisok.

A kancellár bele is bukott!!!!

2016. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!