Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákok miért nem szereti...

Az osztrákok miért nem szeretik, ha a munkavállalóik magyarul beszélnek?

Figyelt kérdés

2017. jún. 5. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem inkább azt nem szeretik, hogy kizárólag magyarul beszélnek.
2017. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Nem csak Ausztriában nem szeretik, konkrétan van olyan multikulturális és multinacionális munkahely, ahol meg van mondva, hogyha nem angolul kommunikáltok a saját honfitársaiddal is, akkor mehettek haza, mert így infókat hallgathattok el, megkárosíthatjátok a céget stb.


De ebben az esetben azért mert Ausztria az osztrákok országa, én se örülnék annak ha mondjuk együtt kéne dolgoznom három-négy ukránnal, akik elkezdenének ott "zsenyzsegni" én meg hátrányosan lennék megkülönböztetve Magyar-országon, ha már magyarul nem menne nekik legalább beszéljenek angolul.

2017. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

A régi világban (a háború előtt) az volt a szokás, ha olyan társaságban amely vegyes nyelvű volt, a társaság tagjai azon a közös nyelven beszéltek, amelyet a mindenki - vagy a legtöbben - tudtak. Persze abban a világban egy művelt ember 3 - 4 nyelven beszélt. A szocializmus meglopott minket.


Nos érthető, hogy nem szeretik sokan, ha valakik olyan nyelven pusmognak előttük, amelyből ők egy szót nem értenek.


Amellett meg kapja be a labanc - az én nagyfőnökeim is azok - egy magyarral nem fogok németül beszélni - rossz nyelvtannal beszélem, mit erőlködjek, ha magyarok vagyunk?


Tud érdekelni mit szeret és mit nem. Egyébként angolul beszélek az osztrák főnökeimmel, mert így nincs akkora fölényük. Én nehezen fejezem ki magam németül, ráadásul ők tiroliak, dialektust beszélnek, esélyem nem lenne velük szemben, angolul meg beszélek legalább úgy mint ők - így alacsonyabb lovon ülnek.

2017. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írhatnál konkrét példát, de feltételezem hogy azokról a munkavédelmi előírásokról van szó, amelyek valóban korlátozzák az idegen nyelv használatát bizonyos munkakörökben.


A hivatalos indoklás szerint, ahogy fentebb utaltam rá, ennek munkavédelmi okai vannak, de valószínűbb hogy csak a külföldiek munkavállalását akarják korlátozni vele.

2017. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"hogyha nem angolul kommunikáltok a saját honfitársaiddal is, akkor mehettek haza, mert így infókat hallgathattok el, megkárosíthatjátok a céget stb. "


ezt munkahelyen kivul is megtehetnek, elvegre ot sem fognak magyarul beszelni az osztrakok.


Nalunk a gyarban az oroszok egymassal oroszul, a torokok torokul, a magyarok magyarul beszelnek egymassal es minden gond nelkul megy, a fonokseg is elfogadja. Egyedul csak azt varjak el, hogyha ott egy fonok es kerdez valamit, akkor egymas kozt is beszeljunk nemetul.

2017. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez az angolul beszélés nagyon kétélű dolog. Mert elég szánalmas, amikor a MAGYAR torontói boltban a nyilvánvalóan magyar emberek angolul beszélnek az eladóval. És jól hallani, hogy angolul csak beszél, de nem ír-olvas. És leginkább csak mutogat, hogy mit kér.


Találkoztam olyan osztrákokkal, akiket azért irritált, ha nem osztrákul beszéltek a jelenlétükben, mert az anyjuk-apjuk magyar vagy szlovák volt, és már nem értették. Sőt, olyannal is beszélgettem, akinek a rendes német akcentus ment az agyára.

2017. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!