Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csehországról vélemény?...

Csehországról vélemény? Gazdagabb ország lenne mint Magyarország? Az igaz, hogy stricik, prostik és gazemberek országa lenne?

Figyelt kérdés
A fertő lenne az az ország ? Ezt hallottam !

2017. jún. 16. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Sok hülye van, akinek fogalma sincs, miről beszél.

Gazdagabb. Elegánsabb. Tisztább. Jobbak az útjai, rendesebbek a boltjai, jobban figyelnek egymásra, nem mocskosak az utcák, gondozzák a földjeiket.

Még lehetne sorolni, most jöttem onnan.

Csehország nem tökéletes ország. Ott is van korrupció, bűnözés, és sok más nemkívánatos dolog. Csak éppen lényegesen kevesebb, mint nálunk. Csak éppen a polgárai öntudatosabbak, nem egymást akarják kicsinálni, nem irigyek egymásra annyira. De van még mit javítaniuk. Teszik is.

2017. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nagyjából egy szinten áll velünk gazdaságilag, másra helyezik a hangsúlyt. Náluk is jelentős az élelmiszeripar ( talán a cseh sörökről már mindenki hallott ), de nem olyan mértékű mint nálunk. Náluk inkább a nehézipar dominál, a cseh fegyvergyártás is világhírű.

A probléma azzal van ( mármint nem Csehország, hanem Magyarország szemszögéből probléma ), hogy sokkal hátrébbről indult a rendszerváltáskor, mint mi, néhány éve mégis beért, mára le is hagyott ( de még nagyjából egy szinten vagyunk, szóval nem annyira hagyott le mint pl: Ausztria ) és jobb ütemben fejlődik mint mi, azaz ha így folytatjuk le is fog hagyni. Legegyszerűbben a GDP-vel lehet mutatni: Csehország egy főre jutó GDP-je 17 500 dollár, Szlovákiájé 16 000, Lengyelországé 12 500, Magyarországé 12 300 dollár körül van. A visegrádi országok közül Csehország a legfejlettebb. Az pedig hogy a stricik, prostik és maffiózók országa lenne, nem igaz. Tény hogy küzd próblémákkal és komolyabb veszély a maffia mint nálunk, ráadásul a majdnem 11 milliós országnak alig 65%-a cseh. De az, hogy egy "fertő" lenne, erős túlzás. Nagyon szép ország és tetszik-nem tetszik, leelőz minket.

2017. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Az én benyomásaim szerint Csehország nem stricis,de azt észrevettem,hogy az ország különböző részein más.Például Karlovy Varyban eléggé szürke az élet,az emberek ridegek,és rengetegen nem tudják az angolt :( De Prága,na az tényleg egy jó kis hely :D
2017. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Sokkal gazdagabb és fejlettebb.


Hogy mitől fertő ország Magyarországhoz képest, azt nem tudom...

2017. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudom nem jártam még ott csak kérdés volt ez,hogy fertő e . Ezt hallottam ,de ezt már megcáfolták páran.
2017. jún. 16. 17:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Kettes hát ez a magyarokra és az országra nézve szégyen !!!
2017. jún. 16. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Prága es környéke nagyon szép, valamint a nagyobb történelmi városok is pl Brünn vagy Olmütz, persze ott is vannak putrik, bár szerintem kevesebb mint itt.

A csehek semmivel nem jobbak mint a magyarok, az egyetlen szerencséjük Németország és Ausztria földrajzi közelsége valamint hogy 1000 évig német uralom alatt voltak és fejlődtek. A csehek a 6. században már egy németek álltak lakott területre érkeztek be, mindent amit ott láttok utak, csatornák, műemlékek, hidak, várak stb azt a németek épitették.

2017. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 7 éve élek Csehországban, de nyugodtan elmondhatom hogy nem mérföldekkel jobb mint Magyarország. Ahogy az előzök írták, a szerencséje az hogy közel van Németországhoz és Ausztriához.


Prága és a nagyobb városok karban vannak tartva. Az útak sztem kicsivel jobbak, de amúgy itt is találkozunk kátyúkkal. Jobban a fizetések, de drágábbak is az árak. Ugyanúgy megvan a panelrengeteg a városok körül.


És az hülyeség, hogy nem szemetelnek. A falvak szélén itt is vannak szemétdombok + putrik

2021. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!