Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarország vagy Lettország...

Magyarország vagy Lettország gazdagabb, fejlettebb ország?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Nagyjából egy szinten vagyunk.
2017. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Amikor tavalyelőtt ott jártam, úgyéreztem "nyugateurópába" éreztem Magyarországról.
2017. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal mélyebből indult és sok vonatkozásban sokkal magasabbra jutott. Még nem mindenben, de a trend ismeretében ez csak idő kérdése. Nekik egy nagy problémájuk a régi szomszéd. Amíg nyugi van, nincs gond, de ha nem? Sok ott is az orosz nemzetiségű, eddig jól kezelték ezt a problémát. Ők jól.
2017. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én még sosem voltam ott. Wikin utána néztem még a lakosság a 2 milliót sem éri el ! Egyéb infónak írtam csak le . Ha beírom keresőbe Lettországot elég fura épületeket ad be.
2017. jún. 7. 10:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Náluk valamiféle hagyomány lenne a vadászat ? Keresőben elég csúnya képeket adott be amin állatokkal pózolnak.
2017. jún. 7. 10:55
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ha beírom keresőbe Lettországot elég fura épületeket ad be."


Azt ajánlom, hogy Lettország gazdasága írd be a keresőben és nagyon érdekes történeteket és elemzéseket fogsz találni.

2017. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Hátrébbról indultak mint mi és sok tekintetben már lehagytak. Papíron nagyjából egy szinten vannak velünk, de pár év és bőven lehagynak. Teljesen más politikát folytatnak mint mi ( pont az ellentéte ) és még mi egyre lejjebb kerülünk minden listán, ők párhuzamosan egyre feljebb.
2017. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ott is vannak szegények ? Ott is akkora az emberek közötti egyenlőtlenség mint nálunk ?
2017. jún. 7. 13:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

idő kérdése és mindenben megelőznek úgy hogy sokkal mélyebbről indultak


jelenleg mondhatni egálban vagyunk, de ez napról napra feléjük billenti a mérleg nyelvét

amit mi visszafejlődünk ők azt előrelépik

2017. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én voltam Lettországban, de csak a keleti részéről tudok beszélni, Riga és a nagyobb városok környékén nem jártam.


Egyébként én amit tapasztaltam a lettek körében az az, hogy visszafogott népség, kicsit bennük van talán ez a "hidegség" is, de hihetetlen összetartóak (most csak a letteket nézem, arról, hogy az oroszokkal milyen a kapcsolatuk nem sokat tudok) és szerintem ez az, ami sokkal barátságosabbá és fejlődőképesebbé teszi őket.


Viszont tény, hogy nagyon kevesen vannak, ráadásul a lettek "kihalóban", tehát ez nem biztos, hogy jót tesz a haladásnak.

Egy lett barátom mesélte (ő Rigában él), hogy bemegy LETTországban a LETT boltba, köszön LETTül és az eladó megkéri, hogy beszéljen már oroszul, mert ő nem érti a lettet...


Egyébként erről a "csúnya házas" dologról annyit tudok mondani, hogy valószínűleg még az orosz elnyomás korszakából maradtak fent. De ehhez nem kell Lettországig menni, itthon is lehet találni "érdekes" helyeket, sőt...


Még amit pozitívumként említenék, az az igényesség.

Mikor meghallottam, hogy Lettországba megyünk (egy művészeti csoporttal jártam kint - apropó művészet, abban is eléggé otthon vannak és fontosnak tartják), az első ami beugrott az csúnya, szürke, szegény-oroszos városkép, szemét és igénytelenség...

De én ilyen pozitívan még nem csalódtam!

Hihetetlen tisztaság volt, a fű és a növények szépen gondozottak voltak (egyébként nagyon szeretik a természetet). Sokan cigiznek, de hogy én egy cigicsikket nem láttam a járdán, az is biztos!


Lehet kicsit off volt, nem tudom, de remélem találtál benne hasznos infót :)

2017. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!