Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael es Szaud-Arabia milyen...

Izrael es Szaud-Arabia milyen viszonyban van egymassal?

Figyelt kérdés
En ugy tudom, hogy jo kapcsolatban vannak. Se hogyan lehetseges ez, nem nagyon ertem. Izrael a szunitakat tamogatja es a siitak ellen van ? Iran ugye ellensege Izraelnek ?

2017. jún. 16. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan regen Moshe Ya'alon osszefoglalta hogy miert lett egy regi rosz kapcsoltbol egy ma valamennyire funkcionalo kapcsolat :

“We and the Arabs, the same Arabs who organized in a coalition in the Six-Day War to try to destroy the Jewish state, today find themselves in the same boat with us … The Sunni Arab countries, apart from Qatar, are largely in the same boat with us since we all see a nuclear Iran as the number one threat against all of us"

2017. jún. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan semmilyen kapcsolatban nincsenek. SzA-ban a terkepeken MEG SEM jelenik Izrael.

Amiota viszont a siita Iran atomfegyver utan kajtat, mind Izrael mind a szunnita SzA fenyegetettnek erzi magat.

Ez a hatterben kialakitott kozottuk valami minimalis kapcsolattartast.

2017. jún. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Viccelsz?Szaud-Arábia kirúgta Egyiptomot a Maghreb Unióból,mert valamilyen megállapodást kötöttek Izraellel.Csak annyival "jóbarátok" hogy mindkettő amerikabarát,és onnan kapják a fegyvert.Meg egyébként rengeteg arab politikus antiszemita,Irán meg extrémen az,amióta megalakult az iszlamista köztársaság.
2017. jún. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Izrael joban van az USA-val, Szaud-arabia Iran miatt joban akar lenni az USAval, es tudja hogy Izraelnek van egyedul militaris ereje az iraniakat felelemben tartani, Izrael nelkul Iran lenne a regionalis nagyhatalom, mivel a szaudiaknak nincs hadserege, illetve a beka segge alatt van a felszereltsege, kar tulragozni, egyszeruen nem kompetens katonailag a perzsak ellen mert nem koltottek ra eleget. Erre most jottek ra.

A kapcsolat a szaudiak es az iraniak kozott elmergesedett egy ideje, es rajottek hogy

1. Izraelt eltuntetni az arabok egyuttes erovel sem tudjak (6 napos haboru), kulso tamogatassal sem (jom kippuri haboru) mert akkor Izraelt segiti az USA.

2. katonai ero kell Iran ellen, ezt most fogjak megkapni az USA-tol hiszen Trump alairt a kirallyal egy szerzodest hatalmas mennyisegu fegyvereladasrol, es biztosithatlak hogy ezek a fegyverek nem fenyesotgetesre kerulnek oda, es nem is ozrael ellen, hanem Iran ellen.

3. 2015ben egy szaudi katonai vezeto es az izraeli kulugyminiszter (azt hiszem ők, de a lenyeg hogy rangos vezetok, regen olvastam a hirt es lusta vagyok google-zni telefonrol, seatac biztos tudja) talalkoztak, a temak: arab izraeli kapcsolatok erositese, egyseges arab unio megteremtese es fuggetlen Kurdisztan letrehozasa, illetve az irani fenyegetes megszuntetese voltak. Innen egyertelmu volt Szaud arabia Izrael fele valo tendalasa.

Most eppen Izrael meghivta a szaudi tronorokost Izraelbe megtargyalni az iraniakkal valo kapcsolatot, illetve megkertek a szaudiakat hogy fogadjak Benjamin Netanyahu izraeli elnokot.

Szoval a ket orszag kapcsolata mar egy ideje asztal alatt jo, a kornyezo arab orszagok pedig azt csinaljak amit a szaudiak tehat veluk sem volt olyan mint regen, a viszony mar kb semleges, ezalatt azt ertem hogy nem fogjak kornyezo arab orszagok Izraelt bantani mert mar elegszer rafaztak, de most kezd ugy latszani, hogy a kozos ellenseg jelenlete (Iran) osszekovacsolja a ket fent emlitett orszagot, puszipajtasok nem lesznek, de egyutt dolgozni kepesek lesznek, es elindul majd a diplomacia asztal felett is a ket orszag kozott.

Ui: Szaud arabia anno felajanlotta a legteret izraeli katonai hasznalatra egy esetleges irani izraeli haboru eseten.

2017. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kiegeszites: a szunnita arabok szemeben semmi kulonbseg nincs a zsidok es a perzsak kozott, de szerintem mindig a zsidokat fogjak valasztani. Miert?

עברי

ערבי

aki ezt erti, erti..aki nem, az nem.

2017. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Eleg rejtelyesen fogalmaztal, annyit irtal be ivrit betukkel hogy " heber " meg " arab "

En egyike lehetek azoknak aki nem erti a melyertelmu sugallatodat, ugyhogy ha van egy percet kerlek fejts ki hogy mire gondolsz.

A gyengebb intellektek neveben is elore koszonom

2017. jún. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hat egyszer talalkoztam egy olyan gondolattal, miszerint eppen ahogy nagyon hasonloan kell leirni heberul a "heber" es "arab" szot, a ket nemzet egymas testvere.

Csak eppen rossz testvere :D de az.

A szunmita szemben Izrael eppen ugyanannyira megvetendo mint a siita Iran. De kizart dolog hogy barmelyik arab orszag egy konfliktusban Irant valasztana Izraellel szemben ha valasztani kell kiveve a palesztinokat hiszen ők "lettek kitúrva a nagyon ősi hazajukbol".

En biztos vagyok benne hogy tudtad hogy mire celoztam.

Ez csak inkabb egy szep aprosag a szememben ha a tema elojon. Egy erdekes aprosag.

2017. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legalabbis szamomra egy szimpatikus gondolat :)
2017. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor nagypapam megtanitott irni es olvasni heberul, azt mondta, igy tanitottak neki.
2017. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!