Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az egyik ismerősöm azt mondta,...

Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy őt nem zavarja, hogy ha két nép (pl. francia és német) teljesen összekeveredik és megszűnik a két nép és lesz egy. Most erre mit lehet mondani?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Azt lehet rá mondani, hogy ez is egy álláspont, ami akár működőképes is lehet. A világtörténelemben számtalan esetben láttunk már asszimilációt vagy kultúrák átvételét, egyesítését és nem törvényszerű, hogy bukás legyen a dolog vége.
2017. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

a) engem se

b) hát engem viszont igen

c) nincs határozott véleményem a kérdésben

2017. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem igazán értem, hogy miért probléma ha két nép összekeveredik.
2017. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%
Az ismerősöd egy libsi.
2017. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Engem sem zavar(/na), még ha Mo akkor sem feltétlen. Persze feltételezve azt, hogy kölcsönösen jó, semmiképp sem hátrányos egyik fél számára sem. Szememben a cél a béke, illetve annak megtartása. Ettől függetlenül szerintem ugyan úgy lennének hagyománytisztelő emberek, csoportok.

A szememben a béke a legfontosabb, illetve minél jobb életszínvonal biztosítása minden ember számára. Így, hogy 2 nép hogy, s miként egyesül különösképp nem érdekel.(+ ne veszélyeztesse ezáltal a környező országokat sem...) Max a hagyomány, kultúra eltörlődése, átalakulása, elgyengülése következik be, ami talán sajnálatos :(

Viszont 2 nagyon eltérő kultúrájú, illetve esetleg rasszú nép teljes összeolvadására nem sok esélyt látok és talán nem is annyira helyénvaló... de szintúgy amíg nem érint engem különösképp addig nem igazán érdekel.

2017. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Azt, hogy így lettek a mai amerikaiak, népek keveredéséből egy új népet szültek.
2017. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
A jelzett két nép antropológiailag rendkívül hasonló, az egyetlen különbség szinte csak annyi, hogy más és más "nemzeti" kultúrán nevelkedtek. Ha adott naptól a francia és német újszülötteket kicserélnék és a franciákat német, a németeket meg francia kultúrközegben nevelnék fel, felnevelkedve a francia gyerekek németek, a németek meg franciák lennének pontosan azzal a néptudattal, amiben felnevelkedtek.
2017. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Szinte minden ma létező nép így született. A népek, kultúrák, közösségek folyamatosan hatással vannak egymásra és folyamatosan eltűnnek és újak születnek helyettük. A francia és a német nép is így született meg, akárcsak a magyar. Ezek nélkül a folyamatok nélkül nemhogy a mai népek nem lennének, de emberiség sem. Az persze más kérdés, hogy az adott közösségek hogyan élik meg ezt a változást. Esetenként kell külön megvizsgálni, hogy ez az összeolvadás negatív vagy inkább pozitív hatással van a lakosságra, mindkét verzió előfordulhat. Szerintem nem lehet azt mondani, hogy ez egyértelműen negatív vagy pozitív folyamat.
2017. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Fatal_3rror_ ***** válasza:
46%

A mai Németország és Franciaország is korábban több különálló állam, királyság volt. Vagy elég csak a Nagy-Magyarországra gondolni.


D az igazi mintapélda az USA, gyakorlatilag Német, Francia, Angol és egyéb nemzetek gyarmatából lett önálló állam. Ráadásul még ott is megvoltak az ellentétek, voltak függetlenedési irányok, lásd polgárháború.

2017. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Már pedig akár tetszik akár nem, a világ olyan irányban halad amit az ismerősöd vízionalizál, globalizáció van. A nemzetállamok megszűntek a fejlett világban, a második és harmadik világban van már csak, de hát ki akar ott élni? (sajnos mi is ilyen ország vagyunk, és a legtöbb fiatal már nem is akar itt élni)
2017. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!