Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trump vagy Putyin akar harmadi...

Trump vagy Putyin akar harmadik világháborút, vagy nincs egyiknek sem a szándékában?

Figyelt kérdés

2017. júl. 1. 19:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg egyik sem ennyire elmebeteg!
2017. júl. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
áruld el mire lenne jó az? kis ázsiai országokban háborúzni megértem mert annak nagy piaca van de szuperhatalmak közti konfliktus kinek tenne jót?
2017. júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
12%

A peloponésszoszi háború is anno úgy tört ki, hogy se Athén, se Spárta nem akart balhézni, csak úgy "megtörtént"...

Valószínűleg itt is ez lesz a helyzet.

2017. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
32%

Világháború nem lesz mindaddig, amíg valami élethez nélkülözhetetlen forrásból hiány nem lesz (pl víz, termőterület), mert senki nem fogja elpusztítani a tanyáját.

Mire pedig eljutunk oda, hogy ez komoly gond legyen, valószínüleg a technológia megoldja ezeket a gondokat.

Szóval ne is reménykedjetek, apokalipszis hívők.

2017. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

#4 aham, akkor az I. és II. világháború bizonyára csak a mesékben létezik...

Ugye ezt te se gondoltad komolyan...remélem nem.

2017. júl. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

ha már ilyen egyszerű ember vagy #5:

*ÚJABB vh nem lesz.

2017. júl. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Elég egy apró baki és szerintem bármelyik fél kirobbanthatja.
2017. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

#6, óóó a kis naiv :D

1936-ban a Boldog Békeévekben (igen, így nagybetűvel) is azt hitték az emberek, hogy itt aztán már sosenem lesz többé világháború... :D

2017. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

'36-ban már mindenki tudta, hogy lesz VH, viszont a különbség az akkori és mai kor között, hogy jelenleg egy ország is képes lenne kiírtani az egész civilizációt, ha akarná.

Ezért nem fogja senki megkockáztatni a világ méretű háborút, de felőlem azzal álmodsz esténként amivel akarsz.

2017. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#9, már meg ne sértődj, de történelem órákon mit csináltál? Mert hogy nem odafigyeltél, az fix.

Először is, a "Boldog Békeévekben" senkinek eszébe nem volt a háborúzás, szerintem te a '14 előtti időszakra gondolsz. De szó szerint is tudom idézni a történelemkönyvet, komplett bibliográfiával, ha ez az óhajod.

Másfelől egy világháború NEM arról szól, hogy ki kell irtani civilizációkat, és földig rombolni országokat. Ez nem Dzsingisz kán meg Hernandó Cortez kalandja az aztékokkal. Mit gondolsz, miért nem kezdték el még egymást atombombákkal hajigálni? Azért, mert egy sugárfertőzött romhalmazon senki nem akarna uralkodni.

Ahhoz pedig, hogy ki mit kockáztat a korlátlan hatalom elérése érdekében, szintén elég végignézni az emberiség történelmét, vagy csak simán elég az emberi természetet ismerni. Amíg 2 ember él a földön, MINDIG lesz háború. Akkor is, ha számodra ez ennyire hihetetlen.

Képzeld, én sem úsztam még egy medencében rozmárokkal, mégse tagadom a létüket.

2017. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!