Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezek a "no go zónák" mennyire...

Ezek a "no go zónák" mennyire komolyak? Egyszer voltam egyben, de nem tapasztaltam semmi különlegeset.

Figyelt kérdés

Göteborgban voltam a helyi "no go zónában". Tényleg tele van feketével, meg állítólag a közbiztonság sem a legjobb,

viszont így is sokkal jobb környéknek tűnt, mint mondjuk a Józsefváros Budapesten. Persze lehet más lenne a véleményem ha huzamosabb ideig ott élnék, de ez volt az első benyomásom.


Vagy egy francia, vagy angol no go zóna komolyabb ennél?


2017. júl. 28. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
A budapesti Hős utca sokkal durvább, mint bármelyik londoni terület.
2017. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Én Neuköllnben jártam, ott is hasonló tapasztalataim voltak. Nagyon sok a fejkendős nő, tényleg elképesztően sok muszlim él abban a berlini városrészben, de mégis sokkal biztonságosabbnak éreztem a helyet, mint mondjuk a Blahát és a Népszínház utcát.
2017. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Mivel nem is léteznek, így semennyire.
2017. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Alain Delon ***** válasza:
54%
Akkor téged is biztos a Soros kábított el. Hát innen Magyarországról minden kormánypárti pontosan tudja, hogy milyen mély romlásban van a nyugat. De ez a mély romlás nem most kezdődött. Sok évtizeddel korábban, mikor mi az egyetlen igaz kommunista útra léptünk. Ma meg az egyetlen igaz keresztény úton járunk.
2017. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

"Mivel nem is léteznek, így semennyire."


LOL.


[link]


[link]


[link]


Stb, stb. Mellesleg én a Tömő utcai kollégiumban laktam, ebédeltem a Szigonyban, mászkáltam késő este is a környéken egyedül, semmi probléma nem volt. Te merre jártál a Józsefvárosban, kedves kérdező?:-) Párizsban viszont már 4 évvel ezelőtt is felhívták a belvárosi, négycsillagos szálloda recepcióján a figyelmünket, hogy sötétedés után semmiképp ne sétáljunk egyedül a környéken. Nem is volt sok kedvem hozzá, ami azt illeti.

2017. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%

Azért jó látni, hogy ugyanaz a pár ember ír mindenhová, a 74%-os hozzászóló ma már nem egy kérdésnél az első, ahol persze kézzel-lábbal magyaráz :)

Ilyen ez a nappalos műszak :)

2017. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Félreértés van.

A no-go zóna nem azt jelenti, hogy random embereket összevernek, illetve machetével járkálnak a helyiek, és lekaszabolnak, ha nem szépen nézel.


Azt jelenti, hogy az állam nem képes szavatolni a biztonságot a területen, azaz valamilyen szinten a helyi farkastörvények érvényesülnek. A mentősöket, rendőröket fedeznie kell más egységeknek, mert félő, hogy csapatokban rájuk támadnak. Ha útjába kerülsz bármilyen helyi érdeknek (pl. kábszimaffia), a rendőrség nem fog tudni megvédeni. Szintén kerülendők bizonyos kirívó viselkedések, helytől függően - vallási szimbólumok, lenge öltözet hölgyeknél, drága cuccok villogtatása, provokatív viselkedés a helyiekkel.


Talán a legfontosabb ismérv, hogy az ilyen terület egy kicsit állam az államban, vagyis az állami törvények betartatása nehézséget okoz a lokális, íratlan szabályokkal szemben.

2017. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Alain Delon ***** válasza:
12:25: Mert amúgy a rendőrség hogy tud megvédeni? Sehogy. Legfeljebb utólag bejelented, hogy valami történt veled, de sokszor még annak sincs foganatja. Az meg nem a "nóúgóú"-val kezdődött, hogy valami állam az államban. A maffia mindig így működött.
2017. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Éjszaka veszélyesek, nappal kevésbé.
2017. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Mert amúgy a rendőrség hogy tud megvédeni? Sehogy."


Azért nem mindegy, hogy valahol van állandó vagy legalább periodikus rendőri jelenlét, vagy "szabadjára van engedve", és behajtás csak megerősített egységekkel ajánlott. Kicsit másképp állnak hozzád egy ilyen helyen a kellemetlenkedő alakok is.


"Az meg nem a "nóúgóú"-val kezdődött, hogy valami állam az államban. A maffia mindig így működött."


Ez sem ugyanaz, mert a maffia általában a fű alatt végzi a tevékenységét, sőt, leginkább azt szereti, ha a portája körül minden rendben van, mintaszerű, hiszen fent akarja tartani a feddhetetlenség látszatát. A brazíliai vagy mexikói drogmaffiák másként működnek, ott felosztják egymás közt a közterületet, és azt megvédik bárkitől, a rendőrségtől is. (Általában lefizetéssel, ritkán erőszakkal.)

2017. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!