Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mexikóban szerintetek mikor...

Mexikóban szerintetek mikor ér a véget a maffiaháború? És hogy lehet az, hogy a kormány és a hadsereg sem tud mit kezdeni velük?

Figyelt kérdés

Tudom, korrupt vezetés, korrupt rendőrség, de azért mégis az utóbbi időszakban többször kivezényelték a hadsereget a rendfenntartásra.


De akkor miért nem tudnak fellépni a maffiabandák ellen?

Gondolom egy Sinoloának vagy egy Los Zetasnak több ezer harcosa és jelentős fegyverarzenálja van, de azért az nem igaz, hogy egy 120 milliós ország, 200 ezres hadereje nem tudod semmit kezdeni pár ezer maffiózóval, akik egymás ellen is harcolnak.


Ráadásul az USA-nak is érdeke lenne kiiktatni a maffiát.



2017. aug. 1. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Izgalmas hely. Nekem is tervben van, hogy hamarosan ellátogatok oda. A banki függetlenségük miatt is fontolóra vettem ott némi befektetést. A bandaháború bizonyára sosem ér véget, mert mindig vannak, lesznek új kartellek.
2017. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ha már leszámoltak egymással és 1 db, marad.

Az bánatában, hogy vége ennek a jó bulinak, végez magával.

2017. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy mindig lesznek új kartellek, ha nem állítják meg őket.


De hogy lehet, hogy a hadsereg nem tudja/akarja megállítani ezt?

Közben tízezrek halnak meg a kartellek közötti harcok következtében.


A múltkor azt olvastam, hogy simán előfordul, hogy nagyobb városokban egy-egy maffiafőnök pár fegyveressel beül az étterembe (persze a telefonokat nyilván elkobozzák), aztán simán továbbmennek.


Értem én, hogy az étteremben, ahol több tucat civil van nem támadják meg, de ha ilyen feltűnően viselkednek nem nehéz megtudni, hogy kik a vezetők.

Miért nem vadásszák le őket?

2017. aug. 1. 14:46
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván legalizálni kell a drogokat, és a kartelleknek annyi.
2017. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván legalizálni kell a drogokat, és a kartelleknek annyi."


Azért a mexikói kartellek nem épp fűvel nyomulnak, a heroint, kokaint legalizálni meg...

2017. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

1) ...meg mi? Összedől a világ?

2) Ha elkezded az enyhébb drogokat legalizálni, az is több tíz százalékos visszaesés a kartelleknek.

2017. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
1. össze
2017. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy Mexikó az egyik "legliberálisabb" ország ezen a téren és ezt például az USA már így sem nézi jó szemmel és azért mégsem lehet csak úgy legalizálni az összes drogtípust és hasonlók.

Plusz. Mexikó szegény ország és nem is a helyi drogfogyasztókkal van probléma, hanem azzal, hogy Dél-Amerika, Kelet-Ázsia és az USA közötti drogkereskedelem tranzitországa.

Tehát gyakorlatilag az USA-ban kellene legalizálni, hogy megoldódjon a probléma.


Vagy rosszul tudom/gondolom?

2017. aug. 1. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

nézegessétek ezt, hátha megjön hozzá a kedvetek...

[link]

2017. nov. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kretens ***** válasza:
46%
Ez a cikk régi de én szerintem Mexicót csak úgy lehetne drogkartell mentessé tenni ha maga a nép kezdene ellene komolyan szervezkedni.Olyan kéne mint amilyen a Német wolkssturm -volt.Bármilyen durván is hangzik de ott már csak egy náci-rendszer tudna rendet rakni.
2021. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!