Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mik voltak azok a szankciók &...

Mik voltak azok a szankciók & miért rendelte el az U. S. A, amit az oroszok ellen léptek?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy Putyin elküldte a komplett amerikai nagykövetséget hazájából és azokat az ingatlanokat, amiket bírtokoltak ezek az emberek bírtokba veszik. De, azt is olvastam, hogy ez a reakció az U.S.A oroszország elleni szankcióira, az sajnos nem volt a hírben hogy mik ezek és az is érdekelne, hogy Amerika miért tesz szankciókat Oroszország ellen?


Azt isolvastam, hogy korábban orosz állami ingatlanokat foglaltak le amerikában az állam és tette saját tulajdonúvá. Ezeket milyen jogi alapon lehet megtenni? Miért csinálták?


2017. aug. 2. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Az okok oroszok agressziója Ukrajában és a beavatkozásuk a 2016-os amerikai elnökválasztásba. Olyasmik vannak benne, hogy

-orosz emberek kitiltása az USA-ból/EU-ból

-orosz termékek elleni kvóták és embargók, valamint külföldi termékek Oroszországba bevitele elleni kvóták és embargó

-Oroszországban befektetések megnehezítése


Elég nehéz pontosan összeszedni, mert több tucatnyi lépésben jöttek. Egyrészt az USA-ból, másrészt az EU-ból, Svájcból, Norvégiából, Japánból, stb.

2017. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pár félreérthető fogalmazást szeretnék kijavítani:

*Az okok közé tartozik az oroszok agressziója...

*bizonyos orosz emberek kitiltása...

nyilván nem az összes oroszt tiltották ki

2017. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Orosz állami ingatlanokat soha a b..ös életben nem foglaltak le amerikában. Egy Orosz állami ingatlan orosz felségterület, tehát kb azt jelentené annak elfoglalása, mintha megtámadnád az országot.

Putyin nem a komplett amerikai nagykövetséget küldte el, csak a követség amerikai állampolgárságú személyzetét lecsökkentette arra a létszámra ahányan az amerikában található orosz diplomáciai képviseletein dolgoznak.

2017. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi ! Hát Ukrajnát megértem, habár elvileg az amcsik piszkáltak bele először, de nem tudom megítélni, hogy melyik fél járt el helyesen. Ez az amcsi elnökválasztásos viszont hülyeség. Az U.S.A rengetegszer heckelt meg más országok választását, ugyanúgy mindenbe amibe lehet és érdekük belenyulnak, szóval ha ellenük csinálják egyszer miért hápognak? Minden ország ugyanúgy hozhatna emiatt szankciókat amerika ellen.


Azt olvastam, hogy usa területén levő orosz állami ingatlanokat foglaltak le és vettek vissza. Egy másik 444-es hírben volt benne. De ebben viszont benne van, hogy az oroszok ingatlanokat vesznek el usától, ami a saját területükön van [link]


Valahol ez szerintem nem törvényes.

2017. aug. 2. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvettek két ingatlant amit az USA diplomatái használtak...de szívességi alapon, nem voltak USA tulajdonúak, csak az oroszok megengedték, hogy használják.


Ukrajnáról pedig csak annyit: Az oroszok úgy gondlják, hogy nekik kell egy terület, lesz...va az általuk aláirt nemzetközi szeződést elveszik a gyengébtől. (A pál utcai fiuk c. könyvben ezt eistand..nak hívták. Még a vörösingesek főnöke sem tűrte)

2017. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor az amcsik miért vettek el orosz állami ingatlanokat?
2017. aug. 3. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Hol vettek el orosz állami ingatlant? Amerikában? Mint fentebb írtam azt nem tehetik meg, mert az kvázi háborús agresszió. Mivel az orosz állami ingatlan orosz felségterület.
2017. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!