Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a magyar társadalo...

Ardenter kérdése:

Szerintetek a magyar társadalomnak a közép-ázsiai türk népekről vagy a romákról negatívabb a véleménye általánosságban?

Figyelt kérdés
Szerintetek a magyar társadalomnak a közép-ázsiai türk népekről vagy a romákról negatívabb a véleménye általánosságban? Most én nem a türl-tudatú neo-kunokra gondolok a Kunságban, meg a társadalom apró szegmensét kitevő turán hívőkre, hanem az átlagos magyar emberekre.

2017. okt. 1. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Romákról.
2017. okt. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a romákról. Gondolj bele, sokkal több negatív tapasztalatot szerez egy magyar ember Magyarországon a romákról, mint közép-ázsiai türk népekről.
2017. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem szerez tapasztalatot az átlag magyar a dzsungellakó afrikai törzsekről szem, mégsem pozitív a vélemény róluk.
2017. okt. 1. 13:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, a cigányokról.
2017. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Jártam Türkmenisztán kivételével mindegy országban, de szerintem jó, ha 50-100 hozzám hasonló ember él az országban. Természetesen, ha a népnemzeti érdek úgy kívánja, hogy ellenük kell gyűlöletet szítani, akkor egész Őcsény fosztogató kirgizeket fog vízionálni a faluhatárban.
2017. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért itt számunkra furcsa idegen fél-mongoloid kinézetű muszlimokról beszélünk, akik nem a kifinomult nomád kultúrájukról híresek.
2017. okt. 1. 16:05
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

A vallásosság még kevésbé a hétköznapok része, mint Magyarországon, pedig már itt is csak néhány szektás meg hallelujázó nyugger jár templomba.


Ezért is kéne megismerni a világot, kedves kérdező, aztán akkor nem lennél ilyen ignoráns. A kazahok például az egyik legvendégszeretőbb nép, akikkel valaha találkoztam.

2017. okt. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Minden nép "vendégszerető", az arabok is, néha begőzölnek a más vallásúak ellen. De ha úgy hiszi muszlim vagy azonnal testvérének tekint pláne ha messze földről jöttél, és itt ebben az esetben nem számít az etnikum sem. Néha fanatizálódnak robbantgatnak egy kicsit, de az mellékes. A nagy "vendégszeretet" mindenütt divat ahol a társadalom és gazdaság elmaradott állapotban van. Ezzel nem mondtál újat. Vendégszeretetből még nem lesz se nyelvi se genetikai rokonság.
2017. okt. 1. 16:34
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

Mivel ezek a türk népek többsége muszlim ezért nem sokkal szimpatikusabbak mint a cigányok, legalább is nekem. Ez a török mánia meg majd el fog múlni, majd ha politikailag nem nyomják többé.

Ott vannak az oroszok, akiket a szélsőjobboldalon még 10 éve mindenki gyűlölt, aztán az ukrán háború után már hirtelen mindenki imádja őket. Az őstörténetet és a baráti kapcsolatokat az aktuális politika irányvonal határozza meg.

2017. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
@8 Senki nem mondta, hogy rokonságról volna szó. Annyit mondtam, hogy hónapokat töltöttem azok között az emberek között, akiket vallási fanatikusoknak tartasz. Nem azok. Falun sem. Kedves, európai szemmel kicsit fura emberek ők, legyenek kazakok, kirgizek, tádzsikok vagy üzbégek. Eggyel sem találkoztál, így nem tudom, hogy mennyire érzed validnak a véleményedet.
2017. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!