Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a magyarok többség...

Szerintetek a magyarok többsége európainak tartja magát vagy ázsiainak? Hallottam, hogy sok magyar megsértődik, ha azt mondják rá, hogy európai?

Figyelt kérdés

2016. júl. 23. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Én személy szerint Szíriuszinak. A tigris & eufrátesz közt ért talajt az űrhajónk és megalapíttottuk a Szumér civilizációt, úgyhogy ázsiaiak vagyunk, mint zsidó barátaink igen.
2016. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Európainak értelemszerűen.

A magyarokban semmi ázsiai nincs.Sem külsőleg, sem kulturálisan.


Manapság, az európai kifejezés egyeseknél nem földrajzi, kulturális jelentőséggel bír, hanem ideológiaival.


Az európai ideológiai jelentése pedig az a tipikus nyugati liberális, migránssimogatós, kultúrmarxista micsoda.

Emiatt biztos vannak, akik azt mondják "nem európaiak,hanem magyarok".

2016. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Európainak.


Én még nem találkoztam, olyan magyarral, aki ázsiainak tartaná magát. Olyannal igen, aki Ázsiából eredezteti a magyarokat, meg a keleti népekkel való rokonságban hisz, de még tőlük sem hallottam olyat, hogy ázsiaiak lennénk.


Sok román meg szlovák viszont szereti mongolozni a magyarokat, szóval ha van olyan hazánkfia aki ázsiainak tart minket, biztos jól kijönnének ezekkel az oláhokkal és tótokkal, lenne közös beszédtéma!

2016. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Morozov ***** válasza:
84%
Természetesen európainak. Az őseink, bár eredetileg Ázsiából származnak, több mint ezer éve telepedtek le itt és azóta a környező népekkel keverednek, emellett itt élünk Európa szívében. Így genetikai és kulturális értelemben is európaiak vagyunk nyomokban ázsiai elemekkel. Az meg, hogy a románok minket mongoloznak, már csak azért is nevetséges, mert a tatárjárást követően a mongolok még évszázadokig "szórták a magvaikat" a románok területein, Moldvában és Havasalföldön, így ők sokkal inkább mongolok genetikai értelemben, mint mi.
2016. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
En amerikainak tartom magam
2016. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Nem indoeurópai ? Mintha azt tanultam volna, lehet már rosszul emlekszem
2016. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Európainak, bár sokaknak a viselkedése inkább ázsiai.
2016. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon jo kerdes. A magyar turanistak kozott van egy reteg aki inkabb azsiaikent deffinialja onmagat. Egyebkent a magyarsag mongolozasa pont onnan ered hogy draga turani barataink az altai csalad tagjaikent hirdetik a magyarokat, turk, torok nepnek allitjak be a magyarsagot tehat a mongolokkal rokonoknak mivel a mongol is altai nep, a turkok rokonai.

[link]

A modern turanizmus megalkotasa es a magyar-mongol es magyar-torok rokonsag megalkotoja egy bizonyos zsido szarmazasu (juj juj Jobbikosok) Vambery Armin nevu orientalista nevehez fuzodik:

[link]

Ezek az allitolagos nagy hazafiak azok akik a magyarokat lejarato, a magyarokat mongolokkent abrazolo videokat csinaljak a youtubeon:

[link]

[link]

Olvassatok el a videok alatti kommenteket, mindenhol csak a magyarsagot gyalazzak, tehat draga turanista barataink a roman es szlovak magyargyulolokkel karoltve nyomjak a hulyesegeiket.

Foleg ugy hogy a magyarsagot azsiai nepkent deffiniallni eleg tudomanytalan ugyanis az Ural europai es azsiai oldalan is talaltak archaikus osmagyar leleteket, etnikailag meg az osmagyarsag 90%a europig volt (tobbsegeben keletbalti), csupan egy szuk reteg (a vezetoreteg) mutatott turanid jegyeket. A magyarsag nyelve (a finnugor) is europai eredetu, mivel a finnugor nyelvcsalad kialakulasat Eszak Kelet Europaban teszik. Teljesen megfeledkeznek arrol a tenyrol is hogy a magyarsagban kis mertekben jelen levo azsiai jegyek a kozepkori igen jelentos szamu kun migracionak koszonheto, akik elkeveredtek az itteni magyarsaggal.

Szoval aki mongolnak, toroknek erzi magat es az iszlamista, amalfabeta uzbegekkel, kazahokkal tud azonosulni hajra, ki is mehettek oda lakni, csak hagyjatok beken a magyarokat!

2016. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Európainak tartom magam. És még én sem találkoztam olyannal, aki megsértődött volna azon, hogy "leeurópaizták".

Egyébként említik a románokat, szlovákokat, hogy ők azzal jönnek, hogy ázsiai gyökereink vannak. Európát és Ázsiát az Urál választja el, és jelenleg az Urál nyugati részéről eredeztetnek minket, ami azt jelenti, hogy a magyar mint nép megjelenése is európai.

2016. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Én külföldön élő magyarként európainak tartom magam, de például külföldi barátaimnak szoktam mondani, hogy mi azért nem vagyunk tősgyökeresek, bár ezer év keveredései után ez maximumban a nyelvünkben, logikánkban és szokásainkban látszik meg. Szerintem ez menő dolog, és szerintem nyugodtan lehet büszkélkedni ezzel a különcségünkkel, hogy valamilyen szinten egy kis sziget vagyunk a germán/latin/szláv masszában, és amúgy mások ezt érdekesnek is találják. Nem is értettem soha sem, hogy miért kezelik egyesek ezt az ázsiaizást pejoratívan. Persze a románok nyilván nem dicséretként mongoloznak, de az legyen az ő bajuk.
2016. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!