Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európának aggályai vannak a...

Európának aggályai vannak a magyar demokráciával kapcsolatban. A spanyol demokráciáról mi a véleménye a katalóniai történések után?

Figyelt kérdés
2017. okt. 1. 23:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Lássuk csak. Amikor nálunk lőtték gumilövedékekkel a népet, és kétszer is megválasztották az mszp-t, akkor az demokrácia. Most szétlőtték gumilövedékkel a népszavazni akaró katalánokat, és csend van. Kétszer lett megválasztva a fidesz, van egy kerítésünk az meg diktatúra. Csak én érzem szelektívnek az EU gondolatmenetét?
2017. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Baluba ***** válasza:
75%

A spanyol alkotmány világos: függetlenségi kérdésekben országos népszavazást lehet tartani. Ergo a katalán kormány alkotmányellenes népszavazást irt ki, ebben a kérdésben nem lehet nem a madridi alkotmánybíróság és kormány oldalára állni, és meg kell vizsgálni a katalán vezetők felelősségét. Én sem írhatok ki a saját telkemre függetlenségi népszavazást, mint ahogy város vagy megye sem tehet ilyet itthon.

Amibe mindenképpen bele kell kötni, azok a rendőri túlkapások, amiket a spanyol belügynek kell megvizsgálnia. AMENNYIBEN ezt elmulasztják, akkor lehet a jogállamiságot megkérdőjelezni.

Ha a katalánok függetlenedni akarnak, akkor az alkotmány módosításáért kell küzdeniük, akar belpolitikai, parlamenti oldalról, akár nemzetközi bíróságokon támadni, hogy nem felel meg a nepszuveneritás elvének.

2017. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

"Lássuk csak. Amikor nálunk lőtték gumilövedékekkel a népet, és kétszer is megválasztották az mszp-t, akkor az demokrácia. Most szétlőtték gumilövedékkel a népszavazni akaró katalánokat, és csend van. Kétszer lett megválasztva a fidesz, van egy kerítésünk az meg diktatúra. Csak én érzem szelektívnek az EU gondolatmenetét?

"


A Fideszesek szerint 2002-2010 között diktatúra volt. Minden nézőpont kérdése.

2017. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%

"A Fideszesek szerint 2002-2010 között diktatúra volt. Minden nézőpont kérdése."


Engem nem a fideszesek véleménye érdekel, hanem az EU ordító kettős mércéje.

2017. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nos a demokratikusan megválasztott Orbán nem nyilváníthat semmit alaptörvény ellenesnek mert az az alkotmánybíróság /kúria jogköre."


Bocsánat, én úgy tudtam itt egyszemélyi diktatúra van.

2017. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14 azt nehéz elképzelni, hogy sokféle szemüveg van? Egyik torzít, másik eltakarja a a felét, egyiken ez látszik tisztán, másikon az. Nem könnyű tiszta szemüveget találni.

Bizony lehetséges, hogy ami neked ordító kettős mérce, az másnak egy mérce. Minden azon múlik, mit hogyan mérünk. És milyen pontosan.

2017. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#16


Ezzel nem válaszoltad meg, hogy egy szétvert-gumilövedékezett katalán népszavazás után, miért nem diktatúrázzák le a spanyolokat.

2017. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!