Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok arról a jelenség...

Mit gondoltok arról a jelenségről, hogy sok külföldi cég azért jön ide, mert itt "kevesebb a joga" a munkavállalóknak?

Figyelt kérdés

Én egy német ipari cégnél dolgozom beszerzőként.

Az utóbbi egy évben nagyon felgyorsult a vállalat kutatási-fejlesztési részlegének Magyarországra telepítése.


Beszélgettem kinti kollégákkal, meg voltak is kint náluk.Van rálátásom, hogy mik a különbségek a fizetésen kívül a leányvállalat és az anyavállalat között.



A németeknek szuper munkavállalói jogaik vannak, van náluk céges szauna, céges konditerem is.

Meg, nehezebb őket kirúgni, nem lehet őket annyit túlóráztatni....stb

Nálunk a fejlesztőmérnökök gyakran 12 órát dolgoznak,sőt az a ritka, amikor 8 órába belefér minden.A német fejlesztőmérnököket meg pénteken 1 óra után már nem lehet telefonon elérni.


Vagyis, a németek kevesebbet dolgoznak, több joguk van és tipla annyit kell nekik fizetni.



A német kollégák és a magyar kollégák között van egy kis feszültség is, mivel őket leépítik kvázi a magyarok elveszik a munkájukat.


2017. okt. 16. 18:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez (sajnos) de így van, úgymond "normális". Én olasz cégnek dolgoztam, hasonló dolgok mentek + ott még el is kellett viselni az olaszok leszarom mentalitását is. 8 hónap után fel is mondtam. Ez valahol a kormány.. és valahol az emberek hibája is. Itthon nagyon sok munkavállaló hagyja is magát kisemmizni (érhető, kell a munka.. nem nagyon lehet pattogni) a kormányunk pedig csak mosolyogva nézi.
2017. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A keleti blokk nem teszi jobb vagy élhetőbb hellyé a világot. Egyrészt elveszi a munkát azoktól akik eddig normál nyugati bérekért dolgoztak. Másrészt meg önmagukat is kínozzák azzal ha a normál nyugati bér töredékéért még többet is dolgoznak.

Valahol van fent a YouTube-on egy videó a magyar és a német munkatempó összehasonlításáról egy húsgyárban. Még nézni is rossz! A magyar ugyanazért a pénzért mint a német ösztönösen minimum a dupláját teljesíti. Kicseszve a némettel is, hisz tőlük is elvárhatja a vezetőség azt a sztahanovizmust.

Nemrég láttam egy másik filmet amin az hangzott el hogy mindez olyan mint a biológiai vírus. Vagyis ez a szolgalelkűség még terjed is innét a keleti blokkból.

2017. okt. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem úgy vettem észre, hogy a németjeink kevesebbet dolgoztak volna nálunk, de nyilván cége válogatja. Mindenesetre Magyarországon valóban sokkal gyatrább a munkavállalói érdekérvényesítés (kb. = állj ki magadért, vagy eltaposnak), de legfőképpen a fizetések. Inkább ez a fő oka.
2017. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Vagyis ez a szolgalelkűség még terjed is innét a keleti blokkból."


Ez egy érdekes meglátás, és akkor még nem is beszéltünk Kínáról, ahol ugyanez van, még nagyobb tempóban.

2017. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Itt a munkavállalóknak azért van kevesebb joga, mert nekik így jó. Ha nem lenne jó lennének sztrájkok.
2017. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
5-ös. A sztrájk törvény értelmében nagyon nehéz sztrájkolni Magyarországon.
2017. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Orbán elrendezte ezt is. addig módosítgatta a munkatörvénykönvet amíg alig maradt valami kis joga a Magyar dokgozóknak. Köszönjétek meg neki, meg magatoknak hogy hagytárok.


Látjátok már hogy kit szabadítottak rá az országra a fideszre szavazók?

2017. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Estádio de Felchút ***** válasza:

"A sztrájk törvény"


Mi a szomszédasszony vvulvájája?! Ecsém, ha sztrájk van, sztrájk van, sz*runk a törvényre. Nem kutyánk, nem macskánk az nekünk. Ha lesz lóvé, dógozunk, ha nem lesz, akkor meg nem lesz semmi.

2017. okt. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert ilyen itthon a mentalitás. Fognák a fejlesztőmérnökök, felállnának a helyükről és nem csinálnák tovább a munkát akkor ki lehetne harcolni ugyanolyan jogokat, mint a németeknek van.

Németeknek is azért olyan a fizetésük, mert azalatt nem hajlandóak elvállalni a munkát. Itthon is mondanák, hogy vagy fizetnek annyit, mint a németnek vagy akkor keressenek mást akkor felemelnék egyből a béreket a cégek, mert rá lennének utalva.

Viszont mivel itt kevesebb bérel beérik a munkások ide jönnek, mivel itt a profitból kevesebbet kell adni nekünk. Igaz, például az összeszerelő üzemek már a minimálbért is sokkalják és Ukrajnába akarnak kitelepülni (kint már még olcsóbban vállalják a munkát).

2017. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Ez így van jelenleg, de szépen lassan haladnunk kellene nekünk is a német viszonyok kialakulása felé. Csak sajnos a jelenlegi kormányunk abban érdekelt, hogy ezek a viszonyok bebetonozva legyenek. Különben elmennek ezek a cégek és romlik a csodálatos közmunkával kikozmetikázott munkahelyteremtési statisztikájuk. Bért se emeljenek a multik, mert akkor nekik is emelni kellene a közszféra és állami béreket. Az egyetlen párt aki ebben lépni akar a Jobbik. Talán velük változna ez a szégyen helyzet.
2017. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!