Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen ideális képet vázolnáto...

Milyen ideális képet vázolnátok fel az Európai Unió jövőjéről?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint fel kell számolni a nemzetállami konstrukciót, valamint az EU jelenlegi működési rendszerét is. Az Amerikai Egyesült Államok felépítését valamilyen formában mintázó szerkezeteket sem tartom életképesnek.


Szerintem egy regionális felépítésű Európa lenne az ideális. A régiók az elképzelésben földrajzi alapon rendeződnének. Egyrészt, mert például a hegyvidékek, és az alföldek igazgatása során más-más prioritások kerülnek előtérbe. Ezzel a rendszerrel a figyelem egy irányba tudna koncentrálódni. Másrészt a nemzetiségi viták is talán csitulhatnának, hogy azok meghatározottságát már nem a területi "faszméregetés" jelentné, hanem a kultúrájuk művelése. Ezek a régiók együttműködési, politikai, gazdasági, stb. szempontokból épületesen csatlakoznának a nagyobb földrajzi egységekbe, így alakítva ki a struktúrát.


Komolyan még nem gondoltam át ezt, csak vázlatosan fogalmazódott meg bennem.


Remélem konstruktív vita alakul ki, és sok gondolatot olvashatok itt.



2017. okt. 27. 13:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%

érdekes, hogy demokratáék már megint azzal kezdték, hogy a jobberek idióták és velük nem lehet vitatkozni...


hát nagyjából az megy most, hogy a nyugati országok azt gondolják, hogy az európai unió egy egyoldalú jótétemény a közép európai államokkal szemben. Ez az ő uniójuk ahova ne tegye be mindenféle orbánviktor a liberális rózsaszín ködbe a lábszagát, csak szolgálja ki a nyugati hagymázas fantazmagóriákat.


És igen. Az egyik ilyen elméleti agyament dolog, hogy a muszlimok behozatala majd kiemeli a gazdasági posványból a régiót, meg megmenti a szociális vívmányokat.

Aztán meg a tények nagyon nem ezt igazolják.


Sajnos demokrácia van, bármennyire nem tetszik ez a demokratáknak egy csomó helyről már el lettek kergetve, ez nem magyar és nem fidesz sajátosság.

2017. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Szabad és független nemzetállamok laza sövetsége, ahol különböző projektekre különböző csoportok alakulhatnak...


Ne tévesszen meg az USA...

NEM az olvasztótégely miatt lett sikere, hanem hogy Európa legnagyobb gazemberei természetes kiválasztódással megteremtették a tökéletes maffiaállamot, ami a világ legerősebb hadseregével, a világ 140 országában nyíltan vagy burkoltan kierőszakolják az ő politikájának megfelő döntéseket. Szabadon garázdálkodnak, SENKI nem képes felelősségre vonni őket semimiért. A dollárt szabadon nyomtatják, miközben megakadályozzák, hogy a többi ország is bocsáthasson ki pénzt.


Európa érdeke hogy inkább elszigetelődjön tőle, mert az USA lemásolni úgyse engedi magát, nem beszélve arról, hogy honnan, miből szerzünk hasonló hadsereget, és főleg, hogy hajlandók lennénk-e lejátszani a nagy meccet a világ forrásainak dominanciájáért...


A nemzetiségi viták nem fognak csitulni FORMAI változások miatt:

Nézd meg, a Skótok is el akarnak szakadni, a katalánok is, az észak-olaszok is most szavaztak nagyobb autonómiáért... És ha alaposan megnézed, Európa tele van mesterségesen elfojtott nemzetiségi feszültségekkel, amik csak arra várnak, hogy egy szikrától kirobbanjanak.

És ezen nyilván nem segít a migránsok betelepítése sem.


És pont az erőszakos keverés, a nemzeti érzések brutális elfojtása az, ami a felszínre hozza a problémákat.


Látod, a közös Európában még országokon belül is nagyok a különbségek.

Arra meg semmilyen esély nincs, hogy mindenki a német színvonalon fog élni.

Sajnos, ameddig Európa politikai elitje gyarmatként kezelik az Unió nagyrészét, addig nem lesz pozitív változás.

2017. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%
köszönjük 59%, hogy minden hozzászólásoddal erősíted a ballerekkel támasztott negatív előítéleteket
2017. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mint a Szovjetunióéról.
2017. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Háborúmentesség,nyitottság,tolerancia,legális fű,diszkrimináció hiánya,satöbbi satöbbi.
2017. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha a realitásokat nézem, akkor a szakadás az EU keleti és nyugati fele közt elkerülhetetlen. Nyugaton nem képesek kitermelni szakmunkásokat orvosokat, ezért a keleti tagországok kárára elszívják a munkaerejüket. A beözönlő muszlim és egyéb migráns tömegek pedig sem régen, sem most nem váltják be a hozzájuk fűzött vágyálmokat. Magyarul több ember vesz ki a közösből, mint amennyi berak, és ez Nyugaton hatványozottabban fog érvényesülni. Eleve konfliktust okoz, hogy az EU nyugati fele nem nemzetállamokban gondolkodik, a közép-keleti pedig igen. A bevándorlás kérdése kapcsán sincs konszenzus, és szerintem nem is lesz. Minél több migráns érkezik, annál inkább felerősödnek az EU szkeptikus hangok. Megérjük azt a fordított dolgot, hogy az EU közép-keleti fele biztonságosabb lesz mint a nyugati. Ha a még távolabbi jövőt nézem, amennyiben nem történnek drasztikus és kemény lépések az európai születésszám emelésére, akkor az európai emberről múlt időben beszélhetünk. A jövőt leginkább ilyen sötétnek látom, ha a realitásokat vesszük figyelembe.
2017. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

14:20


A kérdésem egy ideális jövőről szólt, és nem a jelenlegi, bármelyik oldalról is figyelve elszomorító helyzetben lévő rendszeréről az EU-nak.


14:26 Pozitív visszacsatol nevű felhasználó


A nemzetállamok elbuktak. Nem csak, hogy egymással kibékíthetetlen viszonyban vannak, de még országon belül is óriásiak a feszültségek, a társadalmi, kulturális, gazdasági különbségek. A nemzetállami konstrukció napról napra bizonyítja, hogy képtelen kezelni a különböző problémákat. Úgy gondolom, hogy egy magasabb rendű célnak kell átvennie a vezető szerepet, mégpedig a természetes környezetünknek amin osztozunk. Így az állandó viták helyett, minden nép a maga helyén, tudná művelni a saját kultúráját, ami háttérbe szorult, és összefogva az azonos körülményekkel rendező földrajzi egységben tudnának élni egymás mellett. Hozzáteszem feszültség mindig is lesz, és ez szerintem jól van, mert akár pozitív hatása is lehet az általam leírt formában.


A migrációs válságot minél hamarabb rendezni kell, méghozzá álláspontom szerint Európán kívül. Egy közös Európával könnyebb lehetne, mint különböző szellemiségű vezetésű széthúzó nemzetállakkal. Az USA-ról hasonló véleményen vagyok, pontosan ezért is kell egy egységes Európa közös külpolitikával és hadsereggel.


Szerintem, ameddig gyarmattartó és szolgasorba döntött nemzetállamok szintjén gondolkodunk, addig nem lesz változás. Nyilván az EU vezetése katasztrofális finoman fogalmazva is, azonban egy paradigmaváltással lehetne változtatni.

2017. okt. 27. 17:33
 8/21 A kérdező kommentje:

17:17


Az EU-s állampolgárok vándorlását szabályoznám. A bevándorlást Európán kívülről szűrni kellene, ezenfelül a meghatározó problémákat a közös Európának kéne rendeznie az adott Európán kívüli pontokon. Pontosan a nemzetállamokban gondolkodás, az egységes rendszer hiánya és az előre tervezés elmaradása miatt sötét a jövő.

2017. okt. 27. 17:43
 9/21 anonim ***** válasza:

'Mint a Szovjetunióéról.'


Csak tudnám, mit esznek itt annyira a SzU-n :D

2017. okt. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

na igen a szovjetunio gazdasági közösségét is tök jó volt szétbarmolni történelmi sérelmek miatt


amúgy most nyitnak BMW gyárat oroszországban :)

na ez a híres nagy nyugati erkölcsi embargó, amiért a szabolcsi alma nem mehet oroszországba ...

2017. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!