Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik lenne az ideális...

Melyik lenne az ideális megnevezése Magyarországnak?

Figyelt kérdés
Ha esetleg Magyarország visszaszerezné az elveszett területeit és még annál is többet, és egy abszolút hatalmú vezetője lenne mi lenne a legjobb államnév? Magyar királyság? Vagy mivel már több nép felett uralkodunk Magyar birodalom/Császárság? Vagy maradjon simán csak Magyarország mint most?

2017. máj. 14. 16:57
1 2
 1/18 Sulek Péter ***** válasza:
74%
Nem csak megnevezésben,de szeretném ha úgy hívhatnám,hogy HAZA, tényleg otthon lenne és békesség. Az itt lévő állapotokat mentalitást kellene javítnai szerintem. Bár tudom ez inkább csak álom marad.
2017. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon örülök, hogy ilyen sok és értelmes ember ül itt és tölti azzal az idejét, hogy itt szórakozik. Feltettem egy kérdést mert kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol erről.
2017. máj. 14. 17:07
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
Márija Országa Egyesült Árja Földek
2017. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%
Új Szuméria
2017. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

"Nagyon örülök, hogy ilyen sok és értelmes ember ül itt és tölti azzal az idejét, hogy itt szórakozik."


Úgy tűnik, hogy nálad értelmesebbek, mert ők legalább poénként kezelik az egész témát.

2017. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, mit vártál?

Nem attól lesz Magyarországból királyság vagy császárság, hogy nagy területei vannak, hanem attól, hogy király vagy császár uralkodik fölötte. Innentől kezdve a kérdésed leginkább arra vonatkozik, hogy mi legyen Magyarország államformája. Én a köztársaságot javaslom, de ezt pár éve hivatalosan is eltörölték.

2017. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 dkfjh8475tz8 válasza:
19%
Alterac Valley
2017. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Teljesen tisztában vagyok vele, hogy az elnevezés lényegében a az államformától függ de én nem azt kérdeztem, hogy mi legyen az államformája hanem, hogy mi legyen az állam hivatalos elnevezése. Melyik hangzik jobban stb.. szempontok alapján.
2017. máj. 14. 17:19
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
Magyar Népköztársaság.
2017. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező. Minek hívjunk egy országot királyságnak, ha nem királyság az államformája? Minek hívjunk egy országot császárságnak, ha nem császár uralkodik rajta? Mert jól hangzik? Nemár...


De jó, akkor itt az én válaszom, mint az előbb: Magyar Köztársaság.

De amúgy a Magyarország is megteszi.. végülis minek hívjunk egy országot köztársaságnak ha...

2017. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!