Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tulajdonképpen a muzulmánok...

Tulajdonképpen a muzulmánok miért gyűlölik ennyire a zsidókat?

Figyelt kérdés

A muszlim vallási meg egyéb szokások döntő többsége bizony zsidó (meg keresztény) eredetű.

Az iszlám vallás alapjai a zsidó és keresztény vallásból alakult ki.

Ráadásul a Koránban feketén-fehéren szerepel, hogy "Allah a szent földet Izrael fiainak adta az ítélet napjáig."


Akkor miért gyűlölik a muszlimok ennyire a zsidókat?

Most leszámítva az Izrael-Palesztina konfliktust.

A muszlim bevándorlók miatt is megnövekedett az antiszemitizmus Franciaországban.

De miért?



2017. okt. 30. 12:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A szuniták és síiták azért utálják egymást, mert eltér a véleményük arról, hogy kik tekintenek Mohamed utódainak, melyik vérvonal szent.
2017. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A kérdező teljesen jó helyen kapsigál. A francia/dán/xyz muszlimok sem az iszlám miatt utálják a zsidókat (azért azt sem jelenteném ki, hogy ez általános jelenség, sok muszlimnak semmi baja a zsidókkal).


Az ok politikai, amit az Izraellel kapcsolatos konfliktusok okoznak. Persze ezért hülyeség egy franciaországi zsidót utálni, mit tehet szegény az országáról, de hát nem kell messzire menni hasonló példáért, a magyarok is utálnak minden románt.

2017. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
persze tök alaptalan hiszen csak elvették az országot és az erdélyi magyarokat alázzák tiszta fura hogy nem vagyunk jóban rejtély
2017. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szóval szerinted ez alapján logikus, hogy egy magyar származású izlandi és egy román származású izlandi utálja egymást?
2017. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha nem a pillanatban él az a magyar és román izlandi, akkor igen. Mert ugye annak is oka van, ha egy magyar vagy román nem tud Erdélyben vagy Romániában élni, hanem Izlandra kell mennie. A magyar megpróbálhatja felvilágosítani a románt, ha hagyja magát.


Nem is kell külön nemzetiségeket nézni, maradhatunk a magyaroknál is. Miért is kéne Amerikában nem utálnia egymást egy volt ávósnak és egy 56-os politikainak? Miért kéne ne utálni Kanadában a jelen kormány ellen uszítókat az 56-osok gyerekeinek?


A történelem bennünk él, ha tetszik, ha nem.

2017. okt. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Pedig jobb lenne a nemzetiségeknél maradni, mert ezek a példáid nagyon sántítanak. Az ávós meggyőződésből volt az ami, ahogyan a kormányt ellenzők sem így pattantak ki az anyjukból, hanem hoztak egy politikai döntést. Persze, h aki ezzel nem ért egyet, az nem fog jó szemmel tekinteni az ellenzékire, vagy a volt ávósra. Azt, hogy románnak vagy magyarnak születek, nem én választom, és egy nemzethez tartozni még véletlenül sem jelenti azt, hogy automatikusan egyetértünk és azonosulunk mindennel, ami valaha a történelem folyamán előfordult, vagyis igenis logikátlan ismeretlenül gyűlölni, egy valaha (vagy akár jelenleg is) ellenséges népet, még akkor is, ha ez valamilyen szinten tényleg belénk ivódott.

Elmesélek egy történetet. Én egy Németországban élő magyar zsidó vagyok. Pár hete az egyik helyi zsidó közösségben beszélgettem néhány emberrel, valahogy szóbajött, h magyar vagyok. Erre az egyik széles mosollyal, csengő magyarsággal megkérdezte, h én meg hogy kerültem ide? Nagyon meglepődtem, megkérdeztem az illetőt, h ő is magyar-e. Mire ő nagy fejrázás közepette mondta, h ő román. Én automatikusan rávágtam, h akkor székely. Ő rázta tovább a fejét, mondta h egy fia magyar rokona sincs, egyszerűen gyerekként a határ közelében lakott, a legjobb barátai magyarok voltak, így ráragadt a nyelv. Na itt jöttem igazán zavarba, mert egyszerűen nem fért bele sehogyan sem a világképembe, h egy román csávó barátságosan, illedelmesen, ráadásul magyarul beszéljen egy magyar csávóval, hiszen én nem ezt tanultam, hanem azt, h a román gyűlöli a magyart, és vicaversa. Így visszagondolva tiszta gázul viselkedtem, vagy 5-ször kérdeztem vissza, hogy biztos nincs-e magyar rokona, ráadásul automatikusan lassabban is beszéltem vele, és mindig visszakérdeztem, h érti-e, amit mondok. Szerintem szerencsétlen tiszta hülyének nézett, remélem találkozom még vele, és tiszta fejjel, most már tényleg előítéletmentesen tudunk beszélgetni.

2017. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hiszed vagy sem a kereszténység is ilyen volt bizony a pogányokat mind kivégezték csak reformálták a vallást. Erre van rengeteg bizonyíték is lásd a keresztes háborúk.
2017. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Ez a kérdés színtiszta,makulátlan provokáció
2017. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ja, teny hogy Mihamed megszivta. Epment messiast jatszani aztan a zsidok kirohogtek.

Behulyitett par arabot akik irni sem tudtak aztan vegigmeszarolta az eletet. Valamennyi idovel jesobb pedig leirtak, es mivel az arab kuktura alapvetoen szobeli volt, csak hallomasbol ismertek a zsido es kereszteny vallast, igy az "elozmenytortenetek" is torz midon vannak a Koranban, mint a nepmesek ugy valtoztak.

Tovabbi agresszivitas a Koranban.. konkretan leirja hogy "ne higyjetek hogy Jezus Isten fia mert Allahhoz nen melto hogy gyermeket nemzzen".(nem szo szerint igy persze de hogy mindjam..megrazoan hasonlo modon) Szoval nem csak leirja a tortenetet es hagyja hogy gondolkozz rajta, hanem kiemeli hogy vannak akik ezt hiszik es ez marhasag es ne hidd azt.

kemeny..

radikalis osszeollozott marhasag szerintem amit egy beteg ember talalt ki

2017. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A konfliktus Izmáel történetéig nyúlik vissza. Ő az arabok ősatyja, Ábrahám próféta első szülött fia a Biblia szerint egy rabszolganőtől született, akit Ábrahám felesége Sára kiűzetett a sivatagba, hogy ne örökölhessen apjától a másik fiú Izsák rovására. A muzulmánok szerint fordítva volt, Izsák született a rabszolganőtől.
2017. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!