Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Brexit egyre inkább tűnik...

A Brexit egyre inkább tűnik egy nagy kamunak?

Figyelt kérdés

Semmit nem haladtak a britek előre és bizony úgy néz ki, hogy a Brexit el fog maradni, hiába jelölték meg 2019-et céldátumnak, addig fogják húzni-halasztani amíg végül semmi nem lesz. Hiszen a briteknek nem érdekük kilépni az EU-ból, óriási gazdasági hátrányuk lesz abból.

[link]


2017. nov. 10. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesz halasztás, csak akkor kemény Brexit lesz, az EU egyszerűen kivágja a briteket 2019ben mint a macskát szarni, aztán majd néznek, hogy jé vámot kell fizetni ha a franciákkal, németekkel kereskednénk? Mi az, hogy nincs schengeni határ, meg nem dolgozhatok csak munkavállalói engedéllyel Hollandiában, hát mi nem ezt akartuk a Brexittel.

Ha nem lesz megállapodás, akkor egyszerűen megszűnik a brit tagság, és az lesz, amit a maradék EU27 akar. Az uniónak se lesz jó de a britek sokkal nagyobbat koppannak majd.

2017. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Mivel a folyamat elindult viszonylag nehéz lessz vissza lépni. Szerintem ott a kezdeményezők sem gondolták ezt komolyan, csak mivel belpolitikai harcok folytak ez egy jó kampány volt, majd végül nem volt visszaút. Szerintem nagyon elkelne ott egy megerősítő népszavazás, mert sokan azt sem tudták mi is az eu de azért szavaztak a brexitre.
2017. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy onnantól nem utazhatnak olcsón fapadossal Spanyolországba piálni. :D
2017. nov. 10. 23:02
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mér? Mer kivágták a nyomorék Eut? Valahogy mindig kamunak tűnik ha valahonnan kivágják, mi?
2017. nov. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "semmi nem lesz".

Elindították a folyamatot. Ha a britek nem tudnak megegyezni semmiben, akkor így jártak, mert 2019-ben egyszerűen megszűnik a tagságuk, és tényleg jön a Hard Brexit.

Mellesleg vicces lesz, mert még Theresa May is megmondta, hogy a Brexit azokban a térségekben fogja leginkább éreztetni a negatív hatását, ahol abszolút többségben megszavazták.

2017. nov. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szántóvető ***** válasza:
0%
én is úgy gondolom hogy az égvilágon semmi nem történik az időhúzáson kívül.eltelik még 2 év és kiírnak egy új népszavazást.
2017. nov. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, innen már nem lenne olyan egyszerű visszatáncolni. Azzal nagyon lejáratnák magukat.
2017. nov. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!