Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában miért ragaszkodnak...

Európában miért ragaszkodnak betegesen az "állami" dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Minden, ami állami az általában rosszul működik.Vasúttársaságokról az egészségügyig.Nem csak Magyarországon,hanem Nyugat-Európában is.

Én sokat utaztam a DB-vel (német állami vasúttársaság), ott sincsenek a helyzet magaslatán a klímaberendezések karbantartását tekintve és bizony késni is szoktak.Nyilván a Mávhoz képest tényleg jók, de amúgy nem.

Az egészségüggyel ugyanez van, Nyugat-Európában a fiatalok között nagyon népszerűtlen az egészségügyi pálya.Emberhiány ott is van, csak több a pénz és könnyebb a lyukakat elfedni.



A világ két leginkább szabadpiaci alapon működő országa az USA és Japán.Az utóbbiban nincsen állami vasúttársaság, privát cégek végzik a szállítást és nagyon hatékonyan csinálják, igaz nem olcsón, de ha minőséget akarunk, akkor a zsebünkbe kell nyúlni.

Mindkét ország hatékonyabb, jobban szervezett, mint a gazdag európai országok, iparban, világszínvonalú termékekben is megelőzik Európát, itt még egy nyamvadt okostelefonmárkát sem tudnak kiizzadni.



A szórakoztatóipart meg sem említem, az USA-ban egy Supergirl epizód annyiba kerül, mint egy komplett Éjjel-Nappal Berlin/Budapest évad.

Kint teljesen a piacra van bízva, azt készítik, ami népszerű, amit ellehet adni.Ha nem megy, akkor lezárják.



Európában nagy probléma, hogy magas a redrisztibúció, ez pedig rossz a fogyasztóknak, rossz a vállalkozóknak.Hagyni kellene az embereket élni, hagyni, hogy minél többet vásároljanak, minél többet tankoljanak, minél többet utazzanak, ugyanis ez pörgeti a gazdaságot.


Egyébként, a sokat emlegetett migrációs válság is a hatalmasra duzzadt államok miatt vált ekkora problémává.Kis állammal, szigorú költségvetéssel nem lehetett volna migránsokat csalogatni, mert nem lenne miből eltartani őket, meg házat építeni nekik.

Ha a migránsoknak nem járna semmi, nem jönnének a kontinensre.



Minél nagyobb az állami szerepvállalás, annál nagyobb a politikai elit hatalma, holott csak közszolgáknak kellene lenniük.Illetve, minél nagyobb az állam annál nagyobb a korrupció.


2017. nov. 25. 21:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ha minimalizálnánk az államot, akkor a legtöbb embernek növekedne a fizetése, olcsóbb lenne a benzin, olcsóbbak lennénk az élelmiszerek, műszaki cikkek, kocsik, biciklik,motorok minden.


Például nekem bruttó 514 ezer a fizetésem.

Ebből a r_hadék állam ellop 172 ezret és a végén annyi marad a kezemben, mint amennyit Ausztriában egy 6órás takarító keres havonta.

2017. nov. 26. 10:18
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Te se sokat értesz a gazdasághoz.
2017. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"ismét visszalehetne ugrani miért nincs Orion... :)"


Van Orion,de ők is Kínában gyártatnak :D

2017. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Gazdaságból 1-es.
2017. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Whitewolf19 ***** válasza:
60%

Ohh te szegény.. mindjárt sajnállak hogy ilyen kevés a havi bevételed..

Gondolom azt nem hánytatod fel.. hogy valószínűleg állami képzést is végeztél ahhoz, hogy legyen egy piacképes szakmád. Ezt is a r#hadék állam finanszírozta. Az állam szerepe igen is fontos.. és kiterjed a gazdasági területen túl az egészségügyre,oktatásra és az állampolgárok védelmére. Elképzelni sem tudom, hogy pótolnád az állam szerepét. Félre értés ne essék.. nem azt mondom, hogy tökéletesen működik minden.. nálunk is lehetne jobb a helyzet minden téren. De azt általad vázolt lehetőségek nem hiszem,hogy javítanának valamit is.

2017. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
79%

Látom kérdező nem fogod fel,hogy nem keres mindenki 300-400 ezer Ft-ot,de megsúgom még hosszabb távon te is rosszul járnál az állam nélkül.

Az állam nélküliség a felső tízezernek kedvezne,akik annyi vagyont harácsolnának össze,hogy másoknak nem maradna semmi.

2017. nov. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!