Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért jellemző a 21. politikár...

Miért jellemző a 21. politikára az, hogy inkább nemzetközi problémákat próbál megoldani, mintsem azt, hogy a saját nemzeti problémákra próbál megoldásokat keresni?

Figyelt kérdés

Most felléptem és a facebook-ra és a new york times arról ír cikket, hogy Mianmarban milyen emberi jogokat nem vesznek figyelembe ott. Ami mind szép és jó, de komolyan nincsen a new york times-nak olyan témája ami egy-egy fontosabb amerikai próblémára hívná fel a figyelmet?


Persze ez nem egyedi eset. Az Európai Unió egyik jelentése szerint a menekültek téli segítségére egy nagyobb összeget kell átcsoportosítani annak érdekében, hogy nehogy megfagyjanak a menekültek. Ez persze megint szép és jó, de komolyan nem tudnánk azt a más összeget más európai nemzetállamok problémáinak megoldására fordítani? Rengeteg magyar nélkülöző család van, illetve ha nem is nélkülözésről van szó, de az egyetemista hallgatóknak sokszor dolgozniuk kell, hogy normálisan tudjanak ehetni. Mondjuk valami hasonlóra is lehetne pénzösszeget átcsoportosítani nem?


Persze az első esetben fontos, hogy a sajtó felhívja a figyelmet a nemzetközi eseményekre, de azért ez ami jelenleg folyik a világban egy nagyon általános dolog.



2017. nov. 26. 18:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Elírtam, 21. századi politikát akartam volna írni.
2017. nov. 26. 18:57
 2/4 A kérdező kommentje:
bocsi, még egy elírás: problémára:)
2017. nov. 26. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező

10-ből 1 hír ilyen.


[link]


Most több mert hétvége van, de még így is a hírek 2/3-a amerikai eseményekkel kapcsolatos.

2017. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert ha minden nemzet, csak a saját problémáival foglalkozna, alighanem még "csúnyább" lenne a világ.
2017. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!