Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka a Törökország és...

Mi az oka a Törökország és Görögország közti ellentétnek?

Figyelt kérdés
-
2010. jún. 2. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy többek közt, az, hogy sok határvita zajlott arrafelé az I. világháború után.
2010. jún. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Leginkább Ciprus kérdése.
2010. jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez egy régebbre visszanyúló dolog ugyanis a török elég sokáig uralta a balkánt beleértve görögországot is és innen eredhet...
2010. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ma 08:26 Pontosan. Megasztán pl Bizánc valaha egy görög város volt, aztán Istambul már egy vegyes város lett, később meg görögök százezreit deportálták a városból.
2010. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Ami az összes ellentétnek az országok között. Egyszer valakinek megtettszett valami ami nem az övé volt. Erre egy válaszlépés, arra egy másik és így tovább. Csak azzal kerülhetsz összetűzésbe akivel valamilyen módon kapcsolatba kerültél. A törökök és a görögök elég közel vannak egymáshoz. Nekümk is ezért vannak ellentéteink a szlovákokkal és nem a kenyaiakkal.
2010. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Félig görög vagyok,és ez egy nagyon komoly ellentét.Igen,történelmi oki vannak,a többszázéves török elnyomás elsősorban.A törökökkel úgy utáljuk egymást,mint ti a románokkal.
2010. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mostanában a szlovákok vannak az első helyen. Ezek szerint téged duplán utálnak. Utálnak a szlovákok mert magyar vagy és a törökök mert görög vagy.
2010. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én ezt az ellenétet még nem tapasztaltam, pedig délen voltam nyaralni török barátokkal és megjártunk pár görög szigetet, sehol nem volt senkinek baja sem velünk, sem a török barátainkkal. :)
2011. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont hogy a görögök utálják a törököket,de mind1...
2013. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!