Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen Dél-Szlovákia vegyes...

Milyen Dél-Szlovákia vegyes lakosságú részein a magyar és szlovák emberek mindennapi együttélése?

Figyelt kérdés

2017. dec. 17. 09:20
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Békéscsabán valamikor meghatározó, nagy közösség volt a szlovákság, ma pedig alig, alig tud valaki szlovákul. A szlovákok asszimilálódtak és más településekről pedig magyarok költöztek a városba. A vegyes házasságoknál pedig csak magyarul tanították meg a gyerekeket.
2017. dec. 17. 12:15
 12/26 A kérdező kommentje:
Molyember! Ebben hatalmasat tévedsz! Sokkal jobban szurkolok a békés együttélésért. A határok megváltoztatásának pedig semmilyen realitása nincs.
2017. dec. 17. 12:18
 13/26 anonim ***** válasza:
48%
a hivatalos felmérés és a valóság közt óriási a külömbség
2017. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Szintén Molyembernek! Azzal én is tisztába vagyok, hogy " nem ütik verik a magyarokat". A Malina Hedvig ügy elég durva volt, de biztos nem általános. Hedvig férje egyébként szlovák! Fegyvert ragadni és a régi határokat visszaállítani, pedig egyenlő lenne az elmebetegséggel.
2017. dec. 17. 12:24
 15/26 A kérdező kommentje:
A hivatalos felméréseket nem becsülném le. Annál is inkább mert az 1910-es népszámlálás amit a magyar kormány végzett el magyar kisebbséget mutatott ki Pozsonyban. Ráadásul akkor 80 ezer alatt volt a város lakossága, most meg 400 ezer fölött.
2017. dec. 17. 12:29
 16/26 anonim ***** válasza:
Pozsonynak jelenleg jó ha bő tíz százaléka tud magyarul. Nem azért mert nem akarnak magyarul megszólalni, hanem azért mert nem tudnak. Még, hogy több mint fele beszél magyarul. Nagyon régen lehetett már az, és akkor még Pozsony nem volt ekkora város.
2017. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Dunaszerdahely, Somorja, Komárom. Ott a többség tud és beszél is magyarul. Azonban Pozsonyban az emberek angolul tanulnak és Bécs közelsége miatt németül.
2017. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A Pozsonyból Magyarországra, Rajkára áttelepül több mint ezer szlovák azonban tudatosan törekszik arra, hogy a gyerekeik megtanuljanak magyarul. Legalábbis a családok többsége ösztönzi a magyar nyelv tanulására gyerekeiket. Kb 10 éve költöztek a Pozsonyhoz közeli Rajkára nagy létszámban szlovákok.
2017. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
A magyarok által legalább 15%-ban lakott településeken két nyelvű helységnévtáblák vannak és néhány hónapja kétnyelvű vasúti táblák is. Magyar iskolák is vannak bőven, Komáromban magyar egyetem is.
2017. dec. 17. 13:04
 20/26 A kérdező kommentje:
Ezeket személyesen láttam. Azonban amibe nem láttam bele a kevés idő miatt, az a mindennapi élet.
2017. dec. 17. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!