Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A hosszú kések éjszakája...

A hosszú kések éjszakája hatására miért nem menekült tömegesen a lakosság Németországból?

Figyelt kérdés

Különösen a zsidók. Nem is értem, 5 év alatt hogy nem húzott el az összes.

Annyi biztos, hogy ha Orbán holnap elkezdené fegyveresekkel kiirtatni az ellenzéket és a Fideszen belüli megbízhatatlanokat, akkor én úgy tipliznék innen, mint a huzat.

De én szerintem már előtte is leléptem volna, mivel az 1933 eleje és 1934 júliusa között eltelt másfél évben is tisztán látszott, hogy itt valami nagyon nem klappol ezekkel.



2018. jan. 17. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

elhúzott

[link]

2018. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
2018. jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1


Jól van, de ez csak 60 ezer zsidó a 600 ezerből, ráadásul állami program volt a nácik és a cionisták között.

Én úgy értettem, hogy miért nem húztak el egyénileg?

És a németek?

2018. jan. 17. 23:15
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert nagy az ember tűréshatára ami addig nem törik meg, amíg közvetlen életveszélybe nem kerül.

Teszem azt itt alakítottad ki az életedet, itt a családod és minden amit valaha elértél. Egy nap elkezdődnek a letartóztatások, amiket úgy magyaráznak meg, hogy külföldi fizetett ügynököket lőttek le. A hadsereg gratulál, a tisztelt háborús hősök gratulálnak, a lakosság meg olyan mint ma, nem ért semmit a politikához és azt támogatja, amit a többség.

A zsidókat pedig szimplán nem fogadták be az országok, mert féltek hogy náci ügynökök mennek velük. Pénzért sokuk eljutott Dél-Amerikába, de a többségüket elutasították. A határokat lezárták és a zsidók csapdába estek, utána pedig elvitték őket.

A kristályéjszakáig nem is vették igazán komolyan a dolgot, akkor meg már késő volt.

2018. jan. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Mert a zsidok NEM HITTEK EL, hogy tenyleg lehetseges lesz az emberirtas.

Voltak nehanyan, akik ertettek a valo helyzetet, de nekik nem volt hova menniok. Egyetlen orszag sem fogadta be oket, beleertve az USA-t is.

De a tobbseg nem is akart elmenni, mert nem hittek el azt, ami be fog kovetkezni. Ok nemetnek hittek magukat, hu allampolgarai voltak a hazajuknak, vegigharcoltak az elso vilaghaborut a nemet hadseregben - egyszeruen nem hittek el, hogy a hazajuk ezt fogja tenni veluk.

2018. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Azt hiszem, te valamit nem értesz. A hosszú kések éjszakáján nem a lakosságot félemlítették meg, hanem a fölöslegessé vált vezérkart. Hogy ők lehessenek teljes mértékben a vezérkar.


Ha párhuzamot akarsz, ez esetben Orbánnak mintegy 30-40 embert kellene eltennie láb alól. Őket se azért, amiért az idézett esetben, hanem azért, hogy végre csend legyen.

Ez azonban nem következik be, mert Orbán lételeme a harc, és csendben azt nem lehet.

2018. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

"Jól van, de ez csak 60 ezer zsidó a 600 ezerből, ráadásul állami program volt a nácik és a cionisták között.

Én úgy értettem, hogy miért nem húztak el egyénileg? "


A cionista zsidók nem akarták az összes zsidót áttelepíteni Palesztínába, hanem csak a fiatalokat és képzetteket, a betegeket és időseket Hitler gondjaira bízták.


Egyénileg pedig azért nem húztak el, mert Németország és egész Európa remek üzleti terep volt számukra, amit nem akartak veszni hagyni.

2018. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
Elozo, neked agyadra ment a zsidogyulolet.
2018. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6


Hát nem tudom, ha Orbán csak úgy kivégeztetne 30-40 embert a TEK-kel, akkor minimum elgondolkodnék rajta, hogy itt valami nagyon nincs rendben.

2018. jan. 18. 19:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Miert végeztetne ki? Marcika is kiélhette minden kreativitását az Ász székházon. Le se sz.rták.


Amúgy hadd kérdezzek vissza! Ha ennyire parázol, miért nem menekültél még el? És egy további kérdés, ami az eredeti kérdésedre is megadhatja a választ. Mi tart vissza attól, hogy itt hagyd ezt a rettenetes, fasiszta, elnyomó diktatúrát, ami hazánkban tombol?

2018. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!