Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökországot miért nem...

Törökországot miért nem ítélik el a kurdok ellen indított agressziója miatt?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 09:56
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
0%

"Nicsak, Erdogannak mennyi lelkes híve van"


Nem, de ne keverjük a szezont a fazonnal.

2018. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
91%
Még a török közszolgálati tvben is bemondták a hírekben, hogy civileket lőnek....
2018. febr. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
0%
Aha, persze. Bemondták hogy szándékosan civileket lőnek. Idióta.
2018. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
95%

Törökök mindössze is jók voltak kurd, örmény, asszír meg görög civilek mészárlásában, most is azt csinálják amihez egyedül értenek, gyilkolnak pusztítanak, és közbe magyarázzák, hogy nekik ehhez joguk van, ahogy azt is megmagyarázzák, hogy miért mészárolták le az örmények ez pl.

Amúgy meg igen, bemondták, nézz utána nyugodtan a neten.

Már az is gáz amikor egy török támogatja Tayyipot, de amikor egy európai , hát az már mindennek az alja, el se tudom képzelni milyen lelkivilágod lehet....

2018. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
0%

Törökországban 15 millió kurd él. Ez elég sok ahhoz képest hogy szerinted irtják őket :) Bizonyára még nem jártál Törökországban. Most sem a kurdokat mészárolják hanem a PKK YPG terrorszervezetek tagjait akik számos civilek elleni merényletért felelősek. Sokszor jártam Törökországban így szerintem nekem kicsit nagyobb a rálátásom mint neked. Az örmények esete más. Világháború alatt történt. Törökök át akarták telepíteni az örményeket mert fellázadtak és a török lakosságot gyilkolták. Az igaz hogy sokan meghaltak az úton de nem a kiirtásuk volt a cél. Sok ország nem is fogadja el mint népirtás.

A te lelkivilágodat nem ismerem de az értelmi szinted a béka feneke alatt van.

2018. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
93%
11:52: gondolom, a török nagykövetségről írogatsz.
2018. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
0%
Te meg a zárt osztályról.
2018. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
95%

A helyzet az, hogy a törökök elnyomják a kurdokat...

Próbálják "rávenni" őket, hogy törökösödjenek el, különben hátrányosan vannak megkülönböztetve...

Aztán néha elszakad a cérna, és aggresszívebben próbálnak kiállni a jogaikért, mint a szabad önmneghatározás meg hasonlók...


Ez aztán megint jogcímet ad a török hatóságokank, hogy letaroljanak egy újabb falut...


A nagyhatalmak meg nem nagyon sólnak bele, mert Törökország hasznos bábu a sakktáblán.


Most például azzal zsarolja Európát, hogy ha elitáli a kurdok abajgatását, akkor szélnek eresztenek vagy kétmillió menekültet...

2018. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
0%

Na mégegy szakértő. Hányszor jártál Törökországban? Ja hogy egyszeresem de a fotelból jobban tudod mint én a helyszínen látottak alapján :)


Valóban volt hátrányos megkülönböztetés úgy 20-30 éve. Azóta sokminden változott. Ma már a Törökországi kurdok semmilyen hátrányban nem szenvednek. Van saját pátjuk a parlamentben, helyi kurd képviselők, polgármesterek. Az iskolákban választható kurd nyelvű tanítás és egyetemen is. Van kurd nyelvű TV csatorna rádió, újság stb. Ez a falvak letarolása meg hülyeség ahogy van. Azért vándorolnak sokan a nagyvárosokba mert ott több a munkalehetőség. A PKK terrorszervezet tagjai meg sok esetben nem is törökországi kurdok hanem iraki vagy szírek.


Javaslom mozdulj ki a zsákfaluból és nézz szét Törökországban.

2018. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
Törökországban élek, így kicsit nagyobb a rálátásod mint neked valaha is lesz, láttam például kurdok ellen indított pogromok, amikor török nacionalisták a rendőrök szeme láttára gyújtogattak fel kurd boltokat és házakat, úgy hogy a rendőrség semmit sem csinált, láttam olyat amikor kurd kisfiút azért vertek össze az utcán mert nem tudott törökül, 4 huszon éves srác volt, saját súlycsoportjukkal nem mernek húzni tudod, meg láttam már olyat is amikor kurd srácokat azért vitt el a rendőr mert átmentek a piroson, ha jártál már ebben az országban, akkor valószínűleg tudod, hogy itt meg a rendőr is átmegy a piroson. Szóval azt mondani, hogy a törököknek a kurd terror szervezetekkel van gondja, nem pedig a kurd néppel az egy hatalmas nagy kamu, egyeltalan nem ritka, hogy valakit csak azért lincseljenek meg mert kurd, a török hadsereg meg Törökországon belül is állandóan gyilkolja a kurd civileket, nem ritkán gyerekeket, ja és mi rá a válasz? Az, hogy ha felnő majd úgy ís terrorista lett volna belőle, szóval hagy inkább abba ezt a gyagyi török propagandát mert nagyon gáz, hogy van aki ezt elhiszi...
2018. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!