Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Összeesküvés-elméletem:...

Összeesküvés-elméletem: megfogjuk szerezni Erdélyt?

Figyelt kérdés

Egyre jobban azt érzem, hogy Orbánék erőteljesen nyitnak Kelet felé, elsősorban Oroszország és Kína felé, taktikai okok miatt. És persze Trianon miatt, ha lejár a 100 év, népünknek joga van azt felülírni. De vajon milyen módon?


Azt hallottam az erdélyiektől, hogy a románok nagyon be voltak rezelve az oroszoktól, és kardélen volt egy gyors lerohanás. Csak hát a déli részen tartózkodtak amerikai tengerészgyalogosok. Azt nem tudom, hogy még igen. És Putyin miattuk nem tett katonai lépést, ahhoz, hogy meghódítsa a Fekete-tenger következő legfontosabb támaszpontját. Ugye, már Ukrajnát meg tudta "enni", felig-meddig. így birtokolja északon az egyik legfontosabb hadikikötöt. És már csak igazából a román és a török partvidék lenne már.... És emiatt az összeesküvés elmélet miatt Orbán nagyon Putyin párti lett, mert mire oda jutnának, felülbírálnák Trianont.

Putyin lerohanna a Spetsnaz-zal percek alatt Romániát. Ez tény, ezt hallottam. Románia köpni nyelni nem tudna,mire össze szedné magát, még az EU sem támogatná pket, lásd Ukrajna esetét. Hiszen Oroszból jön a gáz, meg minden egyéb megélhetési lehetőségek, termékek.

Orbán így tudna harc nélkül területi egyezkedést folytatni a főúrral, ha nem is az egész Erdélyt, beleértve Székelyföldet is, talán a határmenti városokat megkapnánk. Talán. Szatmárnémeti, Nagyvárad, Arad meg ezek városainak a környékét.


És én mondjuk jónak találom ezt a külpolitikát részéről, hiszen mint nagyhatalom, azért mégis csak Putyin áll a legközelebb hozzánk.


Bocsánat az elméletemért, de így ezeket hoztam össze, amiket hallottam ezidáig. Senki nem mondott semmit, hogy ez lesz vagy nem,. Csupán a történesek, az eddig történtek, nekem ezt a fajta reményt sugallja. Egyébként politikailag senkit sem vetek meg. Univerzális gondolkodásban mindegyik magyar párt jó lenne. csak hát mindegyiknek vannak hátrányai is.



2018. jan. 31. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A trianon=100 év bullshitedig olvastam, gondolom az elmélet többi része is annyira alapos, mint a magyar történelemmel kapcsolatos ismereteid... maradjunk annyiban, hogy a jelenlegi határokat a második vh utáni békeszerződés megerősítette, mondjuk úgy örökre.
2018. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Persze, hogy meg fogjuk.
2018. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

Remény, és elmélet. Ez éltet, nap mint nap. Éljen a magyar szabadság :)

2018. jan. 31. 20:52
 4/12 szántóvető ***** válasza:
54%
tehát az oroszokat néhány amerikai tengerészgyalogos tartja féken.érdekes elmélettel szembesítesz így koraeste.azért szurkolok hogy így legyen.ha mindez bekövetkezik akkor elvodkázgatunk valamikor ok?
2018. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondolkozz egy kicsit, ha Putyin megtámadna egy maréknyi amerikai katonát külföldön... Mi következne abból? Azonnal bosszúhadjáratot hirdetne, főleg egy Trummppal, az amerikai nép vért követelne, ezzel pedig újabb hidegháborús állapotok vagy egy háború alakulna ki. Putyin meg alig várja hogy tesztelje az új orosz fegyvereket, hadigépezetet élesben.
2018. jan. 31. 20:58
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

A remény alapjáraton jó dolog, de azért könnyen lehet az első lépcsőfok a nyomorba vezető úton. A gond az, hogy a területi követelést egy olyan szerződésre építed , ami régebbóta semmis , mint amennyit aktív volt.

Lehetséges, hogy egy nap újrarajzolják Európa térképét, ahogyan az is , hogy az oroszok aktívan közreműködnek majd ebben...de bármiben fogadok és bárkivel, hogy ott nem lesznek szempontok a magyar érdekek.

2018. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szántóvető ***** válasza:
16%
tudtommal egyetlen ukrán katonát sem támadtak meg Krím visszavételénél.vagy szerinted az amerikai katonák oly távol a hazától és az utánpótlástól rálőnének az oroszokra?
2018. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 meszike91 ***** válasza:
78%

"És persze Trianon miatt, ha lejár a 100 év"


Eddig voltam hajlandó olvasni... Nem jár le semmi.

2018. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Remek elmélet, bár kicsit sem érzem életszerűnek.
2018. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Menjél aludni, holnap iskola.
2018. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!