Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A bevándorlási szabályok...

A bevándorlási szabályok igazából nem számítanának rasszizmusnak/hátrányos megkülönböztetésnek/diszkriminációnak?

Figyelt kérdés
Itt a szigorúbb bevándorlású országokra gondolok. Mit tehet egy ember arról hogy hol született. Mégis ha valaki pl. Ausztráliába szeretne költözni rengeteg kritériumnak kell megfelelnie. De ez diszkrimináció és hátrányos helyzetú megkülönböztetés szerintem.
2018. febr. 7. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted. Viszont egy szuverén ország meghatározhatja kiket és milyen feltételekkel enged be a területére.


Turistaként jó eséllyel Ausztrália is be fog engedni, de ha ott akarsz dolgozni és élni, akkor már feltételeket szab. Tudniillik, ha mindenkit, aki jobb életre vágyik, csak úgy engedne letelepedni, akkor azt méh a leggazdagabb ország sem bírná ki gazdaságilag. És megszűnne gazdag országnak lenni.

2018. febr. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1

Igaz. Csak akkor nem tudom hogy ezek a fejlett országok miért hangoztatják mindig hogy a a diszkrikimáció és az egyéb megkülönbőztetés ellen fel kell lépni. És még a cégeknek meg is szabják hogy rassz,nemzetiség alapján nem lehet elutasítani valaki jelentkezését az állásra. Itt ezért ez ellentmondásos. Nem is kicsit. Hogy kifelé az egyenjogúságért állnak ki, a cégeiknek megszabják hogy milyen indokkal nem lehet elutasítani valakit. De a kormányuk mégis hátrányos megkülönbőztetéssel tekint azokra akik oda szeretnének költözni. Mit tehet egy ember arról hogy hová születik?

2018. febr. 7. 06:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol van itt a rasszizmus? Ha nem teljesítem a bevándorlási kritériumokat, akkor engem (fehér magyar) ugyanúgy elutasítanak mint Lakatos Gazsit vagy egy szudáni fekát.
2018. febr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A pénz és az országuk jóléte érdekében teszik. De ez ettől függetlenül diszkriminációnak tekinthető, ha beismerik ha nem. Csak akkor kifele se közvetítsék már ennyire hogy micsoda nagy egyenjogúság van. Ez álszent és gusztustalan dolog.
2018. febr. 7. 07:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd az ezen országok lakói szemszögéből: ők joggal tartanak igényt arra, hogy az elért életszínvonalukat, szociális vívmányaikat, biztonságukat megtarthassák.


Ki a franc szavazna olyan politikusokra, akik holnaptól mindenkit beengednének? Abban az országban ők vannak otthon, és az ő érdekeik kell, hogy legyenek az elsők.


Te sem engedsz be akárkit csak úgy az otthonodba.

2018. febr. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az egész világ ellen rasszizmus. Az ausztrálok is csak emberek. Ugyanúgy ahogyan mi is. Mivel külön vagy több az az ember mint én vagy bárki más? Csak azért mert ott született attól még nem felsőbbrendű..
2018. febr. 7. 07:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem felsőbbrendű, csak az az ő otthona, generációk óta ott éltek az ősei, ők tették olyanná, amilyen.


Teljesen természetes, hogy óvja az otthonát, és megválogatja kivel akar együtt élni. Amellett törvények is vannak, amelyek ezt szabályozzák és ezek mindenkire vonatkoznak. Az ausztrál polgár sem mehet csak úgy mondjuk egy afrikai országba, neki is meg kell felelni feltételeknek, tehát ez kölcsönös.


Te bárkit beengedsz az otthonodba?

2018. febr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen érthető, hogy védik a jólétüket. Csak az nem, hogy kifelé miért közvetítenek olyan dolgokat amiket ők maguk sem tartanak be. Ahelyett hogy kussban lennének, reklámozzák hogy micsoda egyenjogúság kell lenni az egész világon. De a saját országukon kívülieket ugyanúgy lenézik.
2018. febr. 7. 07:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Mit nem tartanak be? Vannak szabályok a világon mindenhol, és annak kell megfelelni mindenkinek bőrszíntől függetlenül.
2018. febr. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem engedek be mindenkit az otthonomba. De én nem is reklámozom hogy az egyenjogúság számomra érték lenne. Ezek az országok ezt teszik. Álszent, képmutató és undorító dolog ez számomra.
2018. febr. 7. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!