Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hátrányos megkülönböztetésnek/...

Hátrányos megkülönböztetésnek/nemi diszkriminációnak számít-e az, ha egy disco/buli úgy van meghirdetve, hogy a lányok/hölgyek olcsóbban mehetnek be csak azért mert ők a "gyengébbik" nemhez tartoznak?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mi a helyzet, ha én férfi testbe bezárt még nemi átalakító műtét előtt álló "nő" vagyok? Nyilván ilyen helyzetben a belépéskor a külső alapján döntik el, hogy ki férfi ki nő? Fiktív a példám, csak pár hónapja belefutottam egy ilyen hirdetésbe a településen. Férfi jegyet vettem,de legszívesebben szóvá tettem volna hogy ez így nem korrekt.
2016. jún. 2. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Most te ennyire ráérsz a baromságra, vagy ennyire filléreskedő alak vagy? Miért zavar, ha egy klubtulajdonos a hölgy vendégektől nem kér el pénzt? Szerintem inkább elegáns, mint diszkriminatív...
2016. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

# 1/1 Időpont ma 22:51


Ez nem elegáns, hanem marketing. A csajok azért mehetnek be olcsóbban, hogy a férfiközönségnek legyen kinek piát venni. A discoknak a nők csak árucikkek, nem több.

2016. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jogi jellegű volt a kérdésem nem pedig az úriemberségemre vonatkozik. Kifizettem a jegyet, ugyanúgy ugyanannyit mint korábban amikor nem volt az az akció.

Szigorúan véve a tényeket ez így lehetséges/törvényes?


Nyilván marketing szempontból érthető a dolog, de nem is ez volt a kérdésem. Hanem hogy nem meríti-e a ki a jogsértés fogalmát.

2016. jún. 2. 23:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyéb helyzetekben mindig a diszkriminációval jönnek. Nem veszünk fel dolgozni mert cigány vagy(nyilván ez nincs kimondva de azért van rá példa).Nem veszünk fel dolgozni mert öreg vagy. Nem léptetlek elő mert nő vagy. Nem jöhetsz be mert meleg vagy stb stb.. Nap mint nap találkozni ilyennel burkoltan. A kérdésem arra vonatkozik hogy a példám ugyanígy sértő-e jogilag.
2016. jún. 2. 23:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint büntettek már ilyenért szórakozóhelyeket. Egyébként meg igen, diszkrimináció bármit is mond a törvény.
2016. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
[link] Szóval, ha most feljelentést teszel, azt jól teszed.
2016. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is annak számít.
2016. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is valami ilyesmire gondoltam.
2016. jún. 2. 23:24
 9/11 anonim ***** válasza:
5%

Képzeld el, én meg egy olyan diszkriminatív vacak alak vagyok, hogy pl. előreengedem a nőket az ajtóban.


Hogy ki a nő - horribile dictu - ránézésre döntöm el, az illető külseje alapján.


Sajna nem vagyok a férfi testbe zárt nőkre, női testbe zárt férfiakra felkészülve.


Társadalmunk sok esetben kedvez a gyengébbik nemnek, sokféle helyzetben, nem dolgozott még ki formulákat az ilyen testét - lelkét - nemét kereső egyénekre.

2016. jún. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Rubicon87 ***** válasza:
0%
Ez pont annyira üti szíven a férfit mint a mikor kiderül, hogy egy bombázó tanárnéni lefeküdt a diákjával. Bár ha te kolbászfesztiválra szeretsz menni bulizni akkor megértem.
2016. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!