Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy Ausztria vezette nemet...

Egy Ausztria vezette nemet birodalom is olyan eros lett volna mint a porosz Nemet csaszarsag?

Figyelt kérdés
Huu datum es esemeny sem ugrik be hirtelen de tudom hogy volt olyan mikor Poroszorszagnak csak a szerencsen mulott hogy meg maradt... Tegyuk fel hogy Poroszorszag megmarad de igen gyenge, igy a nemet szovetsegbe tartozo porosz teruletek (brandenburg, pomerania, szilezia, macklanburg) is be olvadnak az uj nemet birodalomba. Ez is egy hatalmas eros allam lett volna de a porosz hadvezetes nagyon jo volt. Az osztrak kevesbe... Vagy rosszul tudom? Mi a velemenyetek?
2018. márc. 3. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a Habsburgok egyesítik a németeket, akkor az egy elég laza szövetség lett volna csak, nem olyan szilárd és egységes, mint poroszok által létrehozott Németország.

Gyakorlatilag a Német Szövetség újrateremtése lett volna bécsi központtal.

2018. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyes ez nem olyan biztos. Ha a schmerlingi elvek érvényesülnek, akkor erősen centralizált birodalom alakult volna ki.
2018. márc. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Schmerlingi elvek?? Mi az ? nem opvastam meg rola.
2018. márc. 3. 19:36
 4/5 kikova ***** válasza:

Mi lett volna, ha...?


A történelem tényekből áll.

Azt kérdezed, hogy mi lett volna, ha a tények nem így alakultak volna?

A fene tudja.

2018. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Papiron a nagy nemet egyseg erosebb volt mint a poroszok altal vezetett kis nemet egyseg. Gazdasagilag biztos lett volna olyan eros de katonailag nem lett volna olyan jol szervezett mint a nemet csaszarsag lett
2018. márc. 5. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!