Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak én gondolom rossz ötletne...

Csak én gondolom rossz ötletnek hogy külföldön élő magyar is szavazhat?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom hogy nekik ne legyen szavazati joguk,mert nem ők viselik jó/rossz következményeit.Vagy rosszul gondolom?Kíváncsi vagyok más véleményére is.
2018. ápr. 1. 14:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nyugodjál meg én szavazok. Hagyom magától bedőlni az országot, nem járulok hozzá. Van ott elég "értelmes" ember akinek ez majd megy úgyis.
2018. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Magyar állampolgárokat fosztanál meg egy demokratikus joguktól?
2018. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Az szavazhasson és szavazzon, akit a megválasztott vezető döntése érint. A magyar kormányzat intézkedései befolyásolják a határon túli magyar állampolgárok sorsát, tehát megilketi őket a szavazati jog.
2018. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

#2-es, én pl. ezt tenném, igen.

Szerintem csak az szavazhasson, aki magyar állampolgár, és van állandó magyar lakcíme is.

Egy külföldön élőnek ne legyen már beleszólása abba, hogy nekünk milyen életünk legyen itthon...

2018. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem csak az szavazhasson, aki magyar állampolgár, és van állandó magyar lakcíme is. "


Én magyar állampolgár vagyok, van állandó lakcímem Magyarországon, de Németországban élek. Akkor én most? :D

2018. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én arra a külföldön élőre gondoltam aki ott dolgozik és ott lakik (bejelentetten).

Mert nekem is volt ismerős aki 1-2 évre kiment Ausztriába dolgozni.


Rendben hogy demokratikus,de milyen módon befolyásolja a külföldön élő magyarokat,az itteni belpolitika?(nem sértegetésből kérdezem)

2018. ápr. 1. 15:07
 7/24 anonim ***** válasza:
Na, hát ezt írom én is. Én is Németországban élek és dolgozom 4 éve, de van magyar állampolgár vagyok és van otthon bejelentett állandó lakcímem is. Hogy zárnál ki a szavazásból? (amúgy nem szavazok nyugi)
2018. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%

Szégyen!Ti magyarok soha nem tartatok össze!

Gyáva népnek nincs hazája!

Egymás ellen mentek...


Ilyen kérdésnek még csak meg sem szabadna fogalmazódni bennetek!

Aki Erdélybe,Felvidékre,Vajdaságban vagy Ukrajnában született magyarként az,akkor már nem is számit? Szégyelhetitek magatokat!


Hajrá Jobbik!

2018. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha az szavazhat, akinek van magyarországi lakcíme, és magyar állampolgár is


És az illető magyar állampolgár, és van magyar lakcíme, akkor ő nyilván szavazhat.


Húhh, ezt nem gondoltátok volna mi? :D


Bár most gondolkozok rajta, lehet így sem világos még, szóval:


Aki azt kérdezi, hogy ő magyar állampolgár, és van magyar lakcíme, de németben él, szavazhat-e, arra a válaszom igen, mert van magyar lakcímed és állampolgárságod.


Akinek meg nincs magyarországi lakcíme sem, az meg ne szavazzon. Tudom hogy egyeseknek bonyolult felfogni, de ennél egyszerűbben nem tudom megfogalmazni sajnos.

2018. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Időpont ma 15:23


Elmesélek neked valamit a kedves magyarokról: a nejem a Felvidéken született, ott is nőtt fel, oda járt iskolába. Aztán egy magyar fickóhoz ment feleségül. (első férj). Amikor Magyarországon akarta intézni a papírjait, mindenhol csak néztek rá, hogy mégis minek jött ide, sőt volt olyan, aki meg is kérdezte tőle, hogy ő mit keres itt, ménem megy haza. Na hát akkor csak úgy gondolkozz el miért is nem tartanak össze.

2018. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!