Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a mai...

Mit szóltok ahhoz, hogy a mai világban rendezvénysorozatot tartanak Karl Marx születésének évfordulóján Németországban?

Figyelt kérdés
A megnyitón az Európai Bizottság elnöke, Juncker is beszédet mondott... Marx osztályok, népek megsemmisítését tűzte ki célul, a későbbi kommunisták mindössze ezt a szellemiséget ültették át a gyakorlatba, meggyilkolva 100-150 millió embert, a nem meggyilkolt áldozatokról nem beszélve egy embertelen rendszert megvalósítva.

2018. máj. 6. 11:59
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
67%

#21


Ahogy a 15-ös kommentemben írtam, nem is létezhet. De ez miért Marx hibája?


Arról sem sokat tehet, hogy Lenin úgy valósította meg a "minden mindenkié" elképzelését, hogy "minden az államé".

2018. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Mert Marx egy eleve nem működő rendszert álmodott meg... Jézusom. Ezért alakult mindenhol úgy, ahogy alakult. Eleve a társadalom elsöprő többsége nem fogadta el, pedig már ez se ártott volna pl. ahhoz, hogy ne lopjanak a gyárból, minél többet dolgozzanak ugyanannyi fizetésért, stb. Olyan nincs, hogy mindenki gazdag, boldog. Azért van valakinek, mert elvett mástól, emberektől, természettől, állatoktól, stb. Semmi sem teremtődik magától.
2018. máj. 6. 19:37
 23/49 anonim ***** válasza:
90%

#23


Előbb informálódni kéne (nomeg egy kis ész sem ártana), mielőtt belemész az ilyen vitákba!


1) Kimondottan marxizmus soha nem terjedt el. Amit Lenin a népre engedett, az már a színtiszta kommunizmus.


2) Jó hogy nem működött a dolog, mert ilyen elcseszett az emberi faj! Te is, én is, mindannyian! Ez van! Ezért nem működik egyik "jól hangzó" irányelv sem. Marxizmus, anarchia, liberalizmus...Ezeket el lehet felejteni!


Mindegyik szépen hangzik, de a valóságban KIVITELEZHETETLEN.


Gyakorlatban csak az olyan rendszerek működnek, ahol a nép el van nyomva! Lásd a jelenkori demokratikus diktatúra, kommunista diktatúra, vagy egyéb diktatúra.


Az pedig, hogy Marx mennyit tehet a végkifejletről, kb. egy olyan erkölcsi filozófiai vitához vezet, mint például az, hogy a lőfegyver esetleg a bomba feltalálója milyen mértékben felelős az elhullott milliókért!

2018. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Marx bizonyosan egyetértett volna a sok millió akár találomra kiválasztott ember meggyilkolásával, és maga is a vezetők közt lett volna. Ahogy Lukács György "filozófus" is. Írásainak egyenes következménye a tömeggyilkosság. Nem elcseszettek vagyunk, hanem különbözőek, szerencsére, és van szabad akaratunk, vannak érzéseink meg ilyesmi. Ilyen apróságokat nem vett figyelembe a nagy filozófus.
2018. máj. 6. 20:11
 25/49 anonim ***** válasza:
40%

#25


Lett volna, lett volna...Ezek már nem érvek!


Amúgy nem az érzés és a szabad akarat áll az útban.


A hatalomvágy, kapzsiság, alattomosság, irigység és az egyéb ilyen finomságok annál inkább...

2018. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Csak elvetemült komcsik védik Marxot és a többi kommunistát. Ez nem egy szép eszme, ráadásul úgy hülyeség, ahogy van. Ami hangyáknál működik, az nem működik embereknél.
2018. máj. 6. 21:16
 27/49 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem írnál hülyeségeket Marxról az "elvetemült komcsiknak" nem kellene megvédeni, kb. ennyi. De fölösleges is lenne itt bármit cáfolni, te ebben hiszel, most kiőrjöngöd magad a mocskoskomcsikra, aztán holnap ugyanúgy felkelsz és elmégy dolgozni, bármit is írna ide bárki. Nekiállnál tárgyilagosan értékelni Marxot? Én azt mondom, hogy nem, elvégre te is megmodntad, hogy Marx mit csinált VOLNA, ha most én azt írom, hogy te ha lehetőséged le lenne rá, kutyakölyköket rúgnál fejbe, az igaz lenne, nem, de én azt mondom, hogy, aki ennyire erőszakos természet, hogy Marx miatt örjöng az ha lehetősége volna rá állatkínzó is volna.

És ennyi, most már levezettem logikusan, hogy állatkínzó vagy kérdező, ugyanannyira meg is alapoztam, mint te a marxos képzelgésedet.

2018. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Minden normális, jó ember dühös lesz, ha valakik tömeggyilkosokat vagy tömeggyilkosságra uszító gazembereket védenek. Tudjuk Marxról, hogy milyen erkölcsei voltak... Tudjuk, hogy milliók kiirtására buzdított, szemernyi kétség sincs afelől, hogy népbiztos lett volna, ha úgy adódik. Ahogy a másik kommunista filozófus, Lukács is az volt, és személyesen ölt meg néhány embert már a "dicsőséges 133 nap" során is.
2018. máj. 6. 21:42
 29/49 anonim ***** válasza:
41%

#29


Kiirtás?


Csak ismételni tudom, eltörlés/felszámolás nem kiirtás.


ELMÉLETI síkon ezt úgy kell érteni, hogy a szegény réteget addig a pontig kell segíteni, amíg megszűnik a szegény réteg. Ehhez teljes társadalmi összefogás szükségeltetne. A végcél pedig az lenne, hogy a teljes társadalom egyenlő élet színvonalon éljen.


GYAKORLATI síkon ez is úgy valósult meg, hogy a felszámolásból kiirtás lett, úgy, ahogy a minden mindenkiéből minden az államé lett.

2018. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon is meg kellett volna, vagy kellene legalább hasonló szellemi óriás Lukács György születésnapját.
2018. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!