Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a mai...

Mit szóltok ahhoz, hogy a mai világban rendezvénysorozatot tartanak Karl Marx születésének évfordulóján Németországban?

Figyelt kérdés
A megnyitón az Európai Bizottság elnöke, Juncker is beszédet mondott... Marx osztályok, népek megsemmisítését tűzte ki célul, a későbbi kommunisták mindössze ezt a szellemiséget ültették át a gyakorlatba, meggyilkolva 100-150 millió embert, a nem meggyilkolt áldozatokról nem beszélve egy embertelen rendszert megvalósítva.

2018. máj. 6. 11:59
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
23%

#31

Mert mi közünk van nekünk Marxhoz?

Lukácsot meg hagyjuk, lejárt a kommunista gondolkodók kora.

2018. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
81%

"lejárt a kommunista gondolkodók kora."


Nyugtával a napot, elég ha eszedbe jut, hogy Thomas Piketty francia sztárközgazdász, és szerzőtársa Emmanuel Saez is neomarxista irányzathoz tartozik, és a könyvük címe sem ok nélkül lett Tőke a 21. században.

Nemrég pedig olvastam egy új elemzést Körösényi Andrástól, amiben kifejti, hogy a modern liberlis demokráciának egyre inkább érdemes figyelnie a neokommunista/marxista kritikára, mert egyre többen jogos érvet hoznak fel. Fukuyama szegény pedig még meg sem halt, de máris forog a nem létező sírjában, mert eléggé a végét járja a történelem vége.

2018. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:

33-as, netán erre gondolsz Fukuyamatól?


[link]

2018. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
90%

Nem értek egyet a kérdés utáni állításoddal, ahogy Rousseau-ból nem következnek a jakobinusok rémtettei, pláne nem Napóleon világuralmi törekvései, ugyanúgy Marxból sem következik Szamuely, pláne nem Sztálin.


Minél régebbre megyünk vissza az időben, annál inkább mai mércével furcsa dolgokat látunk - de nem biztos, hogy a mai mérce alkalmazható 200 évvel ezelőtti személyekre. Pl. Erasmusról neveztek el egy jelentős EU-s diákcsere-programot, pedig barátja Morus Tamás eretnekeket égetett máglyán.

2018. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Csak ezek a személyek nem szólítottak fel tömeggyilkosságokra, és gondolataikból sem következett ez egyenesen, ill. diktatúra sem (Marx eszméje egyértelműen diktatúrát követel). És nem voltak annyira konkrétak sem a gondolataik, pl. Nietzschének, aki írt pár szót az "Übermenschről", amit utóbb Hitler kritikusai összekötöttek a nácizmussal. És nem politizáltak, Marx igen.
2018. máj. 9. 05:43
 36/49 anonim ***** válasza:

"Marx eszméje egyértelműen diktatúrát követel"


Ezt légyszi idézd valamelyik könyvéből.

2018. máj. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Éljenek a kommunisták!
2018. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
66%

'Éljenek a kommunisták!'


The only good communist is the dead communist.

2018. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Már említettem kérdező, de tudom, számodra reménytelen. Marx egyszerűen nem is teremtett rendszert, politikai berendezkedést, amit lehetett volna (így úgy) megvalósítani. Biztos vagyok benne, hogy nem olvastál Marxot, csak itt osztod a nem létező észt, hiszen fogalmad sincs, miről írt, továbbá bizonyítottad, hogy egy szót sem értettél meg belőle.


Nekünk egyetlen szerencsén az, hogy te és a hozzád hasonlók annyira nem zavarnak semmi vizet, hogy a hatás nulla. Legfeljebb téged hallgatni (olvasni) kellemetlen kicsit. Az ember ritkán van olyan lelkiállapotban hogy hozzád alászálljon.


Nem barátom, Marx egész munkássága másról szól. És azért sem zavar vélekedésed, mert - többek között - elolvastam egy tanulmányt (jövőkutatás), amely Magyarország (és a világ, merthogy az hatással van ránk) következő 30-35 évének alakulását veszi számba. Az ilyen típusú vélekedéseket kishatású hosszabb ideig tartó divattrendeknek nevezik. És egyértelműen megállapítják, ezt a kategóriát nem kell kezelni, csak kivárni, míg elmúlik.

2018. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Kicsit későn írom, és valószínűleg már mások is írták (lusta voltam elolvasni, bocsi), de Marxnak annak ellenére, hogy igencsak megosztó személy, óriási hatása volt a világtörténelemre. Emiatt szerintem megérdemel egyfajta megemlékezést.
2018. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!