Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jelezte hivatalosan az Egyesül...

Jelezte hivatalosan az Egyesült Királyság, hogy fel óhajtja bontani az EGT-tagságát?

Figyelt kérdés

Az Európai Gazdasági Térség egy másik szerződés, az EU-tól eltérő.

Egy még 2017-es Financial Times cikkben olvastam, hogy 12 hónap a szerződés felmondási ideje, s az Egyesült Királyság egy szóval nem tért ki erre az EU szerződés 50. cikkelyének aktiválásakor.

Márpedig így az EGT tagság nem szűnik meg automatikusan, amikor az EU-tagság igen.

Így elvileg akarva vagy akaratlanul az egységes piac tagja marad még.

Ebből következik, hogy marad még az:

-áruk szabad mozgása,

-emberek szabad mozgása,

-tőke szabad mozgása,

-szolgáltatások szabad mozgása,

-munkavállalók szabad mozgása.


A referendumon pedig az emberektől azt kérdezték, hogy szerintük az ország tagja legyen vagy ne az EURÓPAI UNIÓ-nak, nem pedig az Európai Gazdasági Térségnek.


Norvégia, Izland és Lichtenstein EGT tagok, de nem EU-tagok.


Olvasatom szerint az Egyesült Királyság nem szűnik meg EGT-tag lenni automatikusan az EU-ból kilépéssel.


Vagy hogy van ez?


2018. máj. 6. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lesz a sok jogászkodás vége, de az EU aligha hagyja a hozzáférést a közös piachoz, ha nem kap cserébe valamit. Csak olvasnak ők is FT-t, és megvan a forgatókönyvük.
2018. máj. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az EGT tagsággal JÁR a közös piac. (single market)

A lényeges különbség az EU tagságtól, hogy nincs EU tagsági díj, se szavazati jog viszont az EU-s törvények nagyrészét az EGT(de nem EU) tagállamok magukra nézve kötelezőnek tekintik.

2018. máj. 6. 23:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyilatkozatok alapján ők sem nagyon tudják, hogy mi lesz és hogyan folytassák.

Az EU vezetői szerintem mindent megtesznek majd azért, hogy ne maradhassanak olyan könnyen benne, hiszen ez csak bizonyítaná a többi tagországnak, hogy a tagság lényegtelen, a legfontosabb dolgokat EU nélkül is meg lehet kapni.

2018. máj. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" nincs EU tagsági díj"


Viszont kell fizetni, ennek a legjobb példája a Norvég alap.

2018. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A lényeges különbség az EU tagságtól, hogy nincs EU tagsági díj, se szavazati jog viszont az EU-s törvények nagyrészét az EGT (de nem EU) tagállamok magukra nézve kötelezőnek tekintik."


Ez az, Magyarország miért nem csak EGT tag és miért kell, hogy EU tag legyen, amikor elegendő lenne az EGT tagság is, nem pofázhatnának Brüsszelből - ezt magyarázza meg nekem valaki.

2018. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, kiírod ezt kérdésbe vagy megtegyem én?
2018. máj. 10. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kapnánk támogatást, nem lenne szavazati jogunk... Semmi nem fekete meg fehér.
2018. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Így igaz. Nem elég nekünk az EGT tagság, mert nem kapnánk az EU-támogatásokat.
2018. máj. 10. 19:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Sőt, nem EU-s EGT tagság esetén nem csak hogy nem kapsz támgatásokat Brüsszelből, de még le is gombolnak évente egy rahedli pénzt cserébe a közös piachoz hozzáférésért. Kisebb lélekszámú és egyben eleve gazdag államoknak jó ez, a szegény keletieknek ez nem opció.
2018. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!