Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugdíjasként az EU-ban...

Nyugdíjasként az EU-ban bárhol szabadon letelepedhetek hátralévő éveimre és pl TB ott is biztosított? Q

Figyelt kérdés

vagy arra vissza kell jönnöm?

hogy működik ez? mintha régebben hallottam volna egy nyugdíjasról aki csak egyszerűen kiköltözött, és ingyen bejelentkezett egy kinti háziorvoshoz és ennyi, semmit se fizet, csak élvezi a pihenést.


Milyen teendők vannak ill. milyen könnyebbségek vannak ahhoz képest, ha nem nyugdíjasként megy ki valaki?


2018. máj. 21. 22:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mér telepedhetnél?
2018. máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Igen. Az EU biztosítja minden állampolgárának a szabad mozgás és letelepedés jogát. Ha akarsz, vehetsz egy házat a portugál tengerparton, és ott éldegélhetsz. A TB biztosított, igen, ezt is nemzetközi egyezmények szavatolják.
2018. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Azért érdemes tájékozódni, hogy az adott országban hogyan működik a rendszer, mert attól, hogy otthon elmész kivizsgálnak és hazamész fizetés nélkül, az nem garancia arra, hogy máshol is így fog működni.
2018. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%
Akkor a dolgozó embernek mér nem biztosított a TB?
2018. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%
Én mindig utáltam mikor itt nyuggereznek a kis páva kölkök, de nekem dolgozó és járulék fizető büdös parasztnak akkor mért nem jár külföldön ingyen doki ha minden nyugdíjasnak meg jár? Dögöljek meg, mert én fizetem?
2018. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor a dolgozó embernek mér nem biztosított a TB?"


Azért, mert az csak a keresőtevékenységet nem végzőszemélyeknek jár, mint az tanulók, nyugdíjasok, GYED-ben, GYES-ben részesülő, stb.

2018. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"nekem dolgozó és járulék fizető büdös parasztnak akkor mért nem jár külföldön ingyen doki ha minden nyugdíjasnak meg jár? Dögöljek meg, mert én fizetem?"


Mikor nem járt?

2018. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Néha már kezdem megérteni a sok csíra kölköt, mért szidják szegény nyugdíjasokat.
2018. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"Mikor nem járt?"



Mikor járt? Én nem tudok olyan időszakról mikor még járt és utána egyszer csak eltörölték. Nekem születésem óta nem jár csak magyar doki.

2018. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ó, istenem, ennyi hülyét...Ti tényleg beugrotok egy-két trollnak? Ha azt írják ide, hogy a Blahán pénzt osztogatnak, rohantok gondolkodás nélkül??:D


Az egészségügyi ellátás országonként különböző az EU-ban. Az EU-s egészségbiztosítási kártyával az ellátások egy része ingyen elérhető BÁRKINEK a legtöbb országban, a többire különböző mértékű önrészt kell fizetni. jellemzően a kiskorú gyermekek kapnak kedvezményt, a nyugdíjasok nem. Akit érdekel, itt a lista, egyébként valamennyi tudnivaló fent van a NEAK honlapján. Csak használni kéne a Google-t, meg az agyatokat...


[link]


További tudnivalók:

[link]

2018. máj. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!