Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mitől lett ennyitől ördögtől...

Mitől lett ennyitől ördögtől való a marihuána a világban?

Figyelt kérdés

Vagy mikor és miért?

Az alkohol legális...

A dohány is legális...nincs bódító hatása mégis károsabb egy sima cigi elszívása.

A túlzott marihuána fogyasztásnak is vannak negatív hatásai persze, ugyan úgy mint az alkoholnak gondoljunk csak a sok alkoholistára meg a sok kocsmatöltelékre.

Hollandiában is legális mégis előrébb tart a társadalom.

Izlandon is a lakosság majdnem egyötöde marihuána fogyasztó...

Miért van az hogy egyik országban annyira elfogadott mintha itthon meginna az ember egy doboz sört egy kicsit arrébb meg már egy ha az embernél 1 gramm vagy több mennyiséget találnak már egy bűnözőként kezelik és az előzetesben rakják a többi bűnöző mellé!

Ez nem szürrelás kép egy kicsit...



2018. máj. 22. 00:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%

Van két oldal.


Az egyik "rendkívül hiteles" oldalakról tudja hogy a marihuána valójában gyógynövény, nem is okoz igazán függőséget, és káros hatásai is minimálisak.


A másik oldal a marihuána hallatán azt képzeli el ahogy maffiózók drogot árulnak a gyerekeinek, és retteg.


Az igazság valahol a kettő között van. Nem lesz bajod ha egyszer vagy kétszer elszívsz egy spanglit, de a függőségi potenciálja (Zacher doktor szerint) megegyezik az alkoholével, hosszú távon rettentően káros a kognitív képességeidre, és pszichiátriai betegségekre is hajlamosít.

Nem foglalok állást a legalizáció mellett vagy ellen, az alkoholt is meg ezt is legjobb mellőzni, vagy legalább is nem rabjává válni.


Ami a társadalmat illeti az alkoholnak ugye nagyobb a kultúrája, így az alkoholizmus sokkal nagyobb probléma mint a marihuána, másik oldalról viszont az alkoholt mérsékelt fogyasztása is teljesen általános (pl. vacsora mellé egy pohár vörös bor, vagy nyáron egy hideg sör).

2018. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Érdemes végighallgatni ezt a vitát ahol Zacher Gábornak is az a véleménye hogy érettnek kell lenni a legalizációhoz és nyugdíjba kell vonulni az ő generációénak hogy az a generáció lépjen a helyébe akik már próbálták és nem csak a drogot látják benne.


https://www.youtube.com/watch?v=mqOe5ibDqKM

2018. máj. 22. 10:08
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg érdemes végighallgatni, de ennél azért jóval többet is mond. Például azt amit ra hivatkozva én is mondtam hogy veszelyes tévhit a marihuánát isteníteni is...
2018. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

# 11

A függőség kb. annyiban merül ki hogy az ember kívánja mint egy csokit.Ha egyszer ízlik neki egy csoki akkor valószínűleg többször enni fog.

2018. máj. 22. 10:12
 15/25 anonim ***** válasza:
75%

A marihuána csodás gyógynövény, az emberek 99%-a nem is tudja, hogy az emberi szervezetnek van ún. endokannabinoid rendszere.

[link]

Minek ad nekünk a természet ilyet és egy erre passzoló gyógynövényt, ha nem arra hogy hasznosítsuk, gyógyuljunk általa? Személy szerint én is próbálok kétféle autoimmun és egy neurológiai betegséget kezelni a CBD olajjal, amiből kivonták a THC részt, tehát nem teljes gyógyerővel bír, de sajnos csak így legális. Nagyon igázságtalan ez a betegekkel szemben. Ha innen nézzük tényleg felháborító, hogy az alkohol nevű méreggel meg halálra ihatod magad. Ahogy azt is lehet kultúráltan meg állat módjára is fogyasztani ugyanúgy lehet a marihuánát is.

2018. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
10%

#14


Nem. A függőségi potenciálja egyenlő az alkohollal Zacher doktor szerint. Ezek szerint te még nem láttál súlyosan marihuánafüggőt! Persze nem egy spanglitól alakul ki meg nem is kettőtől, de rá lehet szokni.

2018. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

# 16

Hát olyan esetet még nem láttam és nem halottam aki szó szerinte remeg a marihuána megvonástól, de azt tudjuk hogy az alkohol ki tud váltani ilyen fizikai függőséget.

2018. máj. 22. 16:12
 18/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ülj le egy átlag 40+os hungrykumal szembe és piríts rá, fel se fog neki tűnni hogy betéptél amíg nem hívod rá a figyelmet.


Mr Mecky a South Park pszihológusának szavai csendülnek fel bennük "a drog rossz, értem?"


Ki határozza meg mi a "drog" a kávé is drog SŐT a kristálycukor is az!!!

Nem láttál még magából kikelt őrjöngő hisztis csajt lakótársat akinek megetted az utolsó csokiját? meséljek?


Egy olyan növényt betiltani amit kb nem lehet túladagolni (persze ha felfőzöl 3kg növényt és bekötöd infúzióba meghalsz, jahh szólj mitől nem?) rendeltetés szerű használat esetén nem kéne betiltani hisz 100 ad olyan veszélyes sincs mint a házipálesz amitől évi jó pár ezren kerülnek detoxba (elnézést már nincs detox).

2018. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%
14: De lényeges különbség, hogy a csoki nem rombol szociális és mentális képességeket semekkora mennyiség fogyasztása esetén sem, tehát nincsen társadalmi veszélyessége.
2018. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
7%

18: "Ki határozza meg mi a "drog" a kávé is drog SŐT a kristálycukor is az!!!"


Ahogy az előzőben írtam. Ami csak a testedet pusztítja, az nem drog a közbeszédben, ami kihatással van a viselkedésedre és ezáltal a társadalomra, más emberekre is, az drog. Tehát pl. a kávé nem drog, a citromfűtea nem drog, az alkohol, az antidepresszáns hipnózissal párosítva igen. Szerintem ez elég világos.

2018. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!