Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A 21. században már megkérdője...

A 21. században már megkérdőjelezhetőek az országok, a nemzetek, a nyelvek és a vallások?

Figyelt kérdés
Semmi értelme ezeknek, durván gátolják azt hogy az emberiség egésze végre jólétben éljen. Egyetlen világállam kéne csak.

2018. jún. 8. 17:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%
Pont az ellenkezője figyelhető meg.
2018. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Hát rohadt jó. De most komolyan? Ezeknek miért értelme? Az országok nem azért jöttek létre hogy szeressük azokat hanem hogy fejlődjön az emberiség. Ezek nélkül még mindig csak törzsek lennének. És hát igen, a törzseket is fel kellett számolni hogy az országok létrejöjjenek pedig ott összetartó családok voltak. Jöhetne a következő lépcsőfok.
2018. jún. 8. 17:45
 3/42 anonim ***** válasza:
90%

Kérdőjelezhetsz, de etől ezek még léteznek. És sokkal inkább ezek a konfliktus forrásai, mint korábban. Gondoljunk az iszlamista terrorra, a szíriai háborúra...


Egyébként egyáltalán nem akadályozza a jólétet önmagában egyik sem.

2018. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
61%

Bármikor megkrdőjelezheted őket, ahogyan megkérdőjelezheted, hogy a Föld gömbölyű-e, hogy a víz folyékony-e vagy hogy szüksége van-e élelemre az embernek az élethez.

sokan meg is teszik.

De ettől ég a tények tények maradnak és akik tagadják őket azok tudatlanok.

2018. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
98%

2.


Az a baj, az ember szeret tartozni valahová, valakikhez. Én pl. szeretem a gyerekeket, de azért legjobban a saját kislányomat. Engem pl. érdekelnek más nyelvek, kultúrák, de azért a magyarhoz kötődöm a leginkább.


Értékelem mások sportteljesítményét is, de akkor örülök igazán, ha a magyarok nyernek érmet egy rangos sporteseményen.


Hogy csináljuk? Ki kezdje? Mik legyünk? Legyen igazad, mit csináljak holnaptól? Mi legyen a közös nyelv? Az angol? Miért pont? Még csak nem is a legtöbb ember által beszélt nyelv.


Mi legyen a régi kultúrákkal, indai, kínai stb. Adják fel? Miért?


Alapvető emberi érzés ez, nem lehet kiölni belőlünk. A család és a szűkebb, tágabb környezet. A valahová tartozás érzése. Ettől még élhet(ne) harmóniában az emberiség, a sokféle nemzet.

2018. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Létezni léteznek csak már elavultak. Lehetne jobb is de hát az se most lesz. A világon csak néhány országban van az hogy az összes ott élő állampolgár nagyon jó életszínvonalon él...
2018. jún. 8. 17:52
 7/42 A kérdező kommentje:

"Hogy csináljuk? Ki kezdje? Mik legyünk? Legyen igazad, mit csináljak holnaptól? Mi legyen a közös nyelv? Az angol? Miért pont? Még csak nem is a legtöbb ember által beszélt nyelv."


Hát valóban nem lenne egyszerű, de az Egyesült Nemzetek Szervezete megtehetné azt hogy leváltja az összes elnököt, diktátort az összes országban és egyesíti azokat. A nyelv lehetne pl az eszperantó úgy se hivatalos nyelv jelenleg.



"Mi legyen a régi kultúrákkal, indai, kínai stb. Adják fel? Miért?"


Semmi értelmük. Az interneten tovább fennmaradhatnak, hogy voltak ilyen dolgok is régen.


"Alapvető emberi érzés ez, nem lehet kiölni belőlünk. A család és a szűkebb, tágabb környezet. A valahová tartozás érzése. Ettől még élhet(ne) harmóniában az emberiség, a sokféle nemzet."


Értem én de mondom, ott is ezek voltak a problémák több ezer éve a törzseknél aztán mégiscsak megindult a változás.

2018. jún. 8. 17:56
 8/42 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező a bolygó és az emberiség a kulturális sokszínűségtől szép hogyha elmész Japánba teljesen más élményben lesz részed vagy ha elmész Afrikába vagy Törökországba mint itt. Ahogy az is nagyon jó hogy egyes nyelvek egyszerűbbek mások összetettebbek, vannak amiket egy bizonyos nyelven nem tudsz kifejezni, ez pl nagyban kihat a költészetre, zenére, irodalomra és egyéb művészetekre. Ha egy fekete embert látok érdekel megfigyelni milyen szép sötét a bőre, ahogy egy északi tipusú szőke is szép vagy egy mandula szemű ázsiai a rasszi jellegzetességeik miatt.

Szerintem ezeket a különbségeket meg kell őrizni, nem akarok olyan országba élni ahol az egész bolygón ugyanolyan nyelv, ugyanolyan kultúra és ugyanolyan kinézetű emberek vannak rettenetesen sótlan lenne az egész világ.

2018. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

"Ha egy fekete embert látok érdekel megfigyelni milyen szép sötét a bőre, ahogy egy északi tipusú szőke is szép vagy egy mandula szemű ázsiai a rasszi jellegzetességeik miatt."


Nem vagyok rasszista. Ők is mind emberek. Ennyi erővel már mindenki lehetne szőke és kék szemű arra hivatkozva hogy ők a legszebbek. Ezen nem kell és nem is lehetne változtatni. Ha Afrika közepén fehér emberek és a leszármazottaik laknak évszázadokig akkor ők már sötét bőrűek lennének.

2018. jún. 8. 18:37
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

7.


Az eszperantó műnyelv, nem igazi nyelv. Ugyan nem beszélem - de az olasz alapján írásban kb. megértem - de nincs mögötte az a kulturális háttér, mint egy élő nyelv mögött. Nincsenek azok az állandósult szókapcsolatok, nyelvi játék, lelemény, fordulatok amely egy élő nyelvet jellemez.


Ha mindenki eszperantóul beszélne, jönne idővel az olasz - eszperantó, angol - eszperantó, indiai - eszperantó és ott vagyunk ahol a part szakad.


Kultúrákat meg nem lehet eldobni - meg minek is? Nem tudom, hogy vagy vele, én Arany Jánost, Kodolányi Jánost, Márait csak magyarul tudom élvezni, holott angolul is megérteném, németül is kb. érteném a cselekményt.


Ez nem így működik, ahogy gondolod.

2018. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!