Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nyugaton az alja munkát a...

Ha nyugaton az alja munkát a migránsok végzik, akkor az ottani buta emberek mit dolgoznak?

Figyelt kérdés
2018. jún. 14. 23:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

VÁllalkozók és migriket dolgoztatnak.

És nem viccnek szántam.

2018. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy végzik az egyszerű munkát anyaországiak is, attól függően hogy ki milyen végzettséggel rendelkezik, méh telepen, együtt dolgozik az arab, a fehérrel és stb

Birmingham-ben dolgoztam egy multinál még ottani születésű angollal is.


Az emberek túl misztifikálják ezt munka kérdést, Hollandiában sajt gyárban ugyanúgy dolgozott az állampolgár, a vendégmunkással együtt, mert élelmiszeripari szakközepet végzett.


Remélem a buta kifejezés nem arra irányul hogy valaki megállt egy 2 szakmánál, mert akkor hülyeséget mondasz.


Buta ember nálunk az aki nem megy el dolgozni, még az általánost sem járta ki teljesen.

2018. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A butát úgy értettem, hogy nem tud egyetemet végezni, nem sértésnek szántam, csak próbáltam tömören fogalmazni.


Első válaszoló: szerintem egy sikeres vállalkozáshoz nagyon is kell ész.

2018. jún. 14. 23:54
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Az átlagos szint magasabb mint itthon. Ezért nagyobb arányba végeznek más jellegü munkát.
2018. jún. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

A vállalkozáshoz ész kell, egyetem nem.

Végy két embert, aki a te értelmezésed szerint "buta", egyik legyen egy helybéli, másik egy migráns. Észbeli képességeik tehát azonosak, nézzük a különbségeket (amiért a helyi vállalkozik, a migráns nem).

- a helyi ismeri a nyelvet, a migráns nem (annyira).

- a helyinek van lakása, bázisa, a migránsnak nincs.

- a helyinek vannak barátai, ismerősei, tudja hová forduljon, a migráns nem.

- a helyi ismeri a szokásokat, a migráns nem (náhány megismeréséhez évek kellenek).

- ezért a helyi pénzhez is tud jutni, a migráns nem.

- a helyinek van tapasztalata, mi a hiány, mi a kereslet, mit lehet eladni, a migráns nem.


Azaz a helyinek ezer olyan apro előnye van, ami kell egy vállalkozáshoz, a migránsnak ezek akkor se adottak, ha nagyon okos. Akkor legfeljebb néhány év alatt megismeri a legfontosabbakat, és próbálkozhat.

2018. jún. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
A migránsok semmilyen munkát nem végeznek. Nyugaton az aljamunkát a kelet-európai bevándorlók végzik.
2018. jún. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Akkor te nem vagy "buta", mert egyetemet végeztél? Szóval, aki nem végez egyetemet, az "buta" és csak alja munkát tud vállalni? Komolyan, ilyen gondolatmenettel te tényleg el tudtál végezni egy egyetemet?
2018. jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Hogyne tudott volna, egy bölcsészkarra pont ez a mentalitás való. Aztán persze a valóság pofánrúgja picit...
2018. jún. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Angliában (nem Londonban, hanem másik nagyvárosban) élő barátnőm azt mesélte, a helyiek zöme nem dolgozik, az állami apanázsból él. Miért is mennének el mondjuk bolti eladónak (vagy egyéb „alantas” munkára), ha ebből is simán fenntartják magukat.
2018. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező a külföldön felnőtt, de lecsúszott vagy már amúgy is lecsúzva élő dolgozni nem akaró, lusta, proli emberekre gondol.


Emlékeztek még a szakmunkás osztályokra? Tele cigánnyal, drogossal. Na kb azokra godnol.


Mivel a "migránsok" többsége (amcsiba mexikói) végzi a szakmunkák nagy részét és itt most olyan magyar, szlovák, cseh vagy balkáni népre gondolok akik nem a segélyért mennek, hanem szakmával dolgozni, ezért evidens hogy kint ez a piac telítődik. De vajon ki ér többet? Egy lusta "őslakos" vagy egy keményen dolgozó "migráns" szaktekintély? Sztem az utóbbi. Aki lusta az úgy se fog dolgozni és tengődik a segélyeken, vagy beül valami irodába semmit tenni 8 órában 2000 euróért, amiért a mosogató migráns vérverejtékkel megdolgozik.


Szerintem így mehet

2018. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!