Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mexikó, Kuba, Panama, Haiti,...

Mexikó, Kuba, Panama, Haiti, Dominikai Köztársaság fog valaha csatlakozni az USA-hoz?

Figyelt kérdés
Mexikó, Kuba, Panama, Haiti, Dominikai Köztársaság csatlakozása az Amerikai Egyesült Államokhoz (USA)

2018. jún. 22. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

LoL persze... egy törikönyvet ajánlok

meg úgy egy aktuálpolitikát mexikói határ panamai háború kubai válság

2018. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Minek? hogy meg tobb mexikoi jojjon amerikaba?

Igy is olyan sokan vannak hogy minden nap latom oket, minden nap hallok spanyolt, kerteszek nagy resze spanyol, vannak ettermeik,iskolaik, minden ki van irva mar spanyolul is, stb.

Mexikoba tuti nem mennenek az amerikaiak, csak azok akiknek sok a penzuk(jo nyugdij, tavmunka) es keveset akarnak kolteni, viszont a mexikoiak ozonlenenek amerikaba.

2018. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Minek? hogy meg tobb mexikoi jojjon amerikaba?


Igy is olyan sokan vannak hogy minden nap latom oket, minden nap hallok spanyolt, kerteszek nagy resze spanyol, vannak ettermeik,iskolaik, minden ki van irva mar spanyolul is, stb.


Mexikoba tuti nem mennenek az amerikaiak, csak azok akiknek sok a penzuk(jo nyugdij, tavmunka) es keveset akarnak kolteni, viszont a mexikoiak ozonlenenek amerikaba."


Az látom kimaradt a történelmi ismereteidből, hogy Kalifornia, Texas jóval előbb volt spanyol gyarmat, mint hogy az USA része legyen. A mexikóiak visszatelepülésnek veszi, hogy ezekre a részekre özönlenek. Elég korlátolt lehetsz, ha annyit nem tudsz, hogy Cancún, Acapulco, Puerto Vallarta tele van velük.

2018. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 readymix ***** válasza:
93%

#2/3 És? Mi a problémád ezzel? Ha rendesen dolgoznak, onnantól fogva milyen gondod van velük? Ha pusztán csak az, hogy ott vannak, akkor az elég kevés indok. Ha Te is ott vagy, akkor Te ki vagy ott? Továbbá azokat a munkákat, amiket ők visznek, szerinted hajlandó lenne elvégezni ugyanannyi "bennszülött" amerikai is? Kétlem. Inkább tanulj meg Te is spanyolul, ha eddig nem tetted meg! Én végigmentem keresztben az országon és láttam őket, rendesen dolgoznak az útkarbantartástól a kuka tologatásig, konyhán, motelekben, kertekben stb. és adóznak. Persze, van köztük illegális is. Ha kriminalizálódnak, akkor ugyanúgy megbüntetik őket, mint bárki mást vagy kiteszik a szűrüket az országból. Jogosan.

Azt birom, hogy az ilyen "ellenesek" azon túl, hogy megállapítják "ezek mindenhol ott vannak", további elképzelésük, megoldásuk nincs a helyzetre, akárcsak itt Mao.-on sincs csak kábítják és hülyítik a népet.

2018. jún. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy raeroltetik az emberre a spanyolt.

Ahelyett hogy megtanulnanak angolul, inkabb kirnak nekik mindent spanyolul. En angolul beszelek kint, senki sem ir ki nekem semmit magyarul es ha en megtudtam tanulni angolul akkor ok is megtudnanak, foleg hogy a spanyol kozelebb all az angolhoz mint a magyar. Van aki beszel angolul de talalkoztam olyannal aki tolmacsot hozott vagy telefonon tolmacsoltak neki mert nem beszelt annyit se angolul hogy megertesse magat.

Azokrol a mexikoiakrol beszelek akik most az utobbi evtizedekben jottek at es az illagalisok tobb mint fele mexikoi es nem Kaliforniaban, nem Texasban elnek hanem mennek eszakabbra es az a hely sose volt az oveke. Nem adoznak mivel illegalisan vallanak munkat.

Masik az hogy klikkesednek amit szerintem egy orszag se szeret.

Te orulnel ha pl Magyarorszagon ukranokat meg romanokat latnal mindenhol, illegalisan dolgoznanak es mindent kiirnanak nekik ukranul, romanul a hivatalokban, boltokban?


Ahelyett hogy a penzuket itt koltenek el, inkabb dollarmilliokat kuldenek haza mexikoba minden evben.

2018. jún. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg utópisztikus regényekben, filmekben.
2018. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még a demokraták sem vállalnák be. :D
2019. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!