Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lessz e Erdély újra magyar...

Lessz e Erdély újra magyar föld még valaha?

Figyelt kérdés

Sziasztok emberek Erdélyben élek és utálok itt élni se megélhetőség se semmi. A román minimálbér nevetségesen alacsony.

De nem is érről szeretnék beszélni. Hanem arról hogy a hazám ahol születettem lessz e valaha újra magyar hon mint 100évvel ezelőtt a Trianon előtt.?

Mert én mindenem odadnám hogy újra magyar hon lehessen a földünk ahol élek élűnk



2018. jún. 13. 23:30
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
34%
Itt a GYK-n pedig minden héten leírja valaki, hogy Románia már lehagyott minket stb. Nem is értem...
2018. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 meszike91 ***** válasza:
71%
A jelenlegi politikai viszonyok közt erre nem sok esély van.
2018. jún. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%
Erdély 70%-a román. Erre nem látok sok esélyt. Ha valami fantasztikus történne esetleg Székelyföld. De erre sem látok sok esélyt... Másrészt azért Magyarország sem egy Disneyland
2018. jún. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem lessz.
2018. jún. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 Fingkirály ***** válasza:
63%

Tudom, hogy rondán fog hangzani, de nem örülnél te annak.


Magyarország borzalmasan centralizált, illetve "autópályafixált" ország, gyakorlatilag a dolgozó népesség - ha az ingázókat is számoljuk - több mint harmada Budapesten dolgozik/keres, így kb a munkahelyek eloszlása is ilyen.


Trianon óta egyszerűen megszüntették a hagyományos értelmeben vett regionális, régióközpontokkal rendelkező államvezetést, az egykori határon inneni régióközpontok (Kassa, Kolozsvár, satöbbi) szerepét nem vették át a határon innen maradt nagyvárosok.


Egy ennyire Budapest-központú és szemléletű országban Erdély egy isten háta mögötti elfeledett mordor lenne. Már a Tiszántúl is k**vára az, hát még még 300 kilométerrel keletre...

2018. jún. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
27%
Nem örülnél te annak, lehetne még több adót fizetni. Még szegényebbek lennénk, nem beszélve arról ott törvényt sem ismernek.
2018. jún. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
21%
Kicsi az esély,kb 0,000 000 000 001%!
2018. jún. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
56%

A párizsi szerződés felváltotta a trianonit ha a törvényt nézzük.

Figyelj,tudom milyen elnyomásban élsz,hogy szinte meg se szólalhatsz a saját nyelveden,de csak annyi tudok mondani hogy KITARTÁST!

Orbán sajnos megvette megint a szenilis nagyikat erzsébet utalványokkal meg a naiv embereket a migránsozással,és már csak félelemből is,de rá szavaztak. De előbb utóbb véget ér a viktátori rémuralom is és egy erős jobboldali párttal végre fegyvert foghatnánk. Én és rengeteg barátom életünket adnánk a hazáért. Ha minden székely felkelne,mennék és az oldalatokon harcolnék utolsókig,hiszen a haza minden előtt.


Az meg hogy a szőröstalpú oláhok bepofátlankodtak,nem azt jelenti hogy az övéké,hiába a 70%

Kiűztük a törököt,tatárt is,ők lesznek a következőek.

Bár lehet a cigányokkal kéne kezdeni. A rengeteg megspórolt pénzből (segély,családi a 16 gyerek után,börtönben is mi adónkból élnek,lopások és egyéb bűntények nélkül tized annyi rendőr is elég lenne stb) már jó kis háborút lehetne csinálni :)


Erényem a hűség.

Lesz még szebb jövő.

2018. jún. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
66%

"Én és rengeteg barátom életünket adnánk a hazáért. Ha minden székely felkelne,mennék és az oldalatokon harcolnék utolsókig,hiszen a haza minden előtt."


Néha gondolkodni is kéne, háborút szítanál amit csak elveszthetsz?


Amúgy meg nem mellesleg, teljes országok és népek is tűntek már el, na -és ki foglalkozik manapság velük, pedig ott vannak a történelemkönyvekben stb. Szerintem le kéne már akadni erről a kérdésről, ami volt az elmúlt, lehet játszani a persze itt 100 év, kézségesen adnak vissza mindent, vagy persze, egyenesítjük a kaszát, megyünk visszafoglalni... le kell szállni a földre és reálisan gondolkodni.

2018. jún. 14. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Alex Fly ***** válasza:
36%

Az, hogy hagyományos értelemben Erdély Magyarország része legyen, teljesen kizárt. Nem lehet visszaforgatni a történelem kerekét 500 évvel, a török megszállás ideje elé...

De ha Erdélyben magyarként akarsz teljes életet élni, akkor aara is van egy lehetőség: a határok nélküli Európa...

2018. jún. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!