Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vannak az emberek...

Darkmemelord kérdése:

Miért vannak az emberek kiéhezve a konfliktusokra és miért erősödnek a szélsőjobboldali, fasiszta, populista erők európában?

Figyelt kérdés

Például megszaporodtak a lose-lose szituációk, (pl.: BREXIT) vagy

vagy például az oroszok egyre nagyobb fenyegetést jelentenek, az EU is egyre inkább a széthullás felé halad (sajnos). Szóval ez akár jelentheti egy újabb nagyobb háború közeledtét nem?



2018. júl. 17. 19:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
44%

# 7


amúgy pont hogy nincs igazad. baromira nem mondhatod el a véleményed és nem nyithatod ki a szád. a zsidó, cigány rég tiltott szavak, és kb kivégeznek ha ki mered ejteni.

2018. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
25%
Az EU nem halad a széthullás felé, csak megszabadul a felesleges országoktól.
2018. júl. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

*11

És ahhoz mit szólsz, hogy az Államokban a fekete szót ki akarják venni a szépirodalmi művekből, mert az már sértő a négerekre nézve? :)

2018. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
49%

# 13


semmit nem szólok hozzá, mert egyértelmű merre halad ez a világ. Ezt amúgy már rég olvastam.


Amúgy ki is következtethető, mert a mai felfogás szerint nem hívhatsz színként egy embert, ahol már a reklámfilmekben is megvan határozva, hogy egy néger, egy ázsiai és egy kevert kell, a fehér már nem is fontos.


Konkrétan globálisan haladunk egy, a régi nácizmusnál sokkalta erősebb ideológia felé. Ez most a ló másik oldala.

2018. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%

#11

Igazad van. Ez az első fokozat, most próbálkoznak a szivárványszín pc korrekcióval, meg a migráns=szegény menekült váltással. Ami kint már megtörtént.

2018. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
73%

# 15


már csak egy lépés, hogy átnevelő táborba küldjenek ha a nevén nevezed a dolgokat. Magyarul ha illegális bűnöző migránst használsz, a menekültnek hazudott terroristára.

2018. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
68%

Nincs új a nap alatt, ez a híres orwell - i 'newspeak', újbeszél világa.


Ha nem nevezhetsz nevén problémákat, megoldani sem tudod. Idővel már szavad sem lesz rá, hogy kifejezd, kikopik a nyelvből.


Felmerültek a feketék. Nem szabad azt mondani 'negro', na de várjunk csak, olyan 50 éve ez volt az elfogadott, a 'black' volt a sértő, aztán egyszer valamiért megfordult. Most azt sem tudom, hogy kéne hívni őket.


Már azt sem tudjuk mit mondjunk. Hogyan kéne mondani. Feszengünk, körülírunk. Cigány nem jó, roma.


Mozgássérült, eh sérült, rosszul hangzik. Fogyatékos, ez sem kellemes, fogyatékkal élő, segítséggel elő, tekerjük, csürjük - csavarjuk.


Homoszexuális - túlságosan tudományos jellegű, hosszú. .uzi - eh, vállalhatatlan. Meleg - bizonyára a német Schwul szolgái koppintása. Gay - valaha mást jelentett, olyan kis vidám, vagány dolog ez, gondolom azért.


Mindent tönkretesz a PC. Ez szándékos, megrontani a nyelvet és azon keresztül a gondolkodásunkat. Ahogy Orwell írta.


Idővel már ez a normális, önként igazodsz, cenzúrázod saját magad. Mentegetőzöl: én ugyan nem vagyok cigányellenes de... Én ugyan nem vagyok antiszemita, de...

2018. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%

# 17


tökéletesen és hibátlanul leírtad, nekem is sokszor eszembe jut Orwell utópiája. Nem mondhatsz amit akarsz, kussolnod kell, és félsz mikor kerülsz te a célkeresztbe mert olyat tettél, vagy mondtál amit nem lett volna szabad.


Ehhez még összegyúrod a migráns kérdést és kész a szép új világ...

2018. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
58%

18.


És még nem említettük a 'doublethink', a duplagondol fogalmát. Az még az igazi fegyver!


Pl. vegyünk egy igazi liberálist, mondjuk Vágó Istvánt. Nagy művelt, okos ember. Ha azt kérdezné tőle valaki, van - e olyan, hogy cigány bűnözés, felháborodva mondaná: nincs!


De közben - egy nagyon tájékozott emberről van szó - TUDJA, hogy van.


Vágó nem hazudna. Tényleg hinné, hogy nincs, de tudja, hogy van. Ez a duplagondol, ezt akarják elsajátítattni velünk is.

2018. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
44%

# 19


ugyan az mint a sötét kommunizmus, csak ez egy újragondolt, felfrissített modernebb kiadás...globálisan!

2018. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!