Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek mikor veszik észre,...

A németek mikor veszik észre, hogy a totális káosz felé halad a hazájuk?

Figyelt kérdés
20-30 év múlva már majdnem minden német gyökerekkel rendelkező ember nyugdíjas lesz. Mi lesz németországgal, ha a fiatalok döntő többsége bevándorló hátterű lesz? A demokrácia törvényei szerint nem logikus, hogy ha egy teljesen más ideológiát/vallást/erkölcsi normákat követő csoport kerül hatalomra, akkor a régi rendszer tradiciói feleslegessé válnak, és lassan eltűnnek? Kinek lesz érdeke fizetni a nyugdíjat, ha olyan embereket kell eltartania, akikhez semmilyen szállal nem kötődik? Ha elsöprő többségben lesznek az iszlám vallásúak az mindenképpen rendszerváltással fog járni. A hatalomátvétel lefolyhat békés és erőszakos módon is, de a lényeg nem változik. A németek jogai korlátozva lesznek. Az iszlám vallásúak sokkal nagyobb arányban tartják meg a radikálisabb elképzeléseiket mint a keresztények. Legvégül le szeretném szögezni, hogy a kérdésem nem provokatív jellegű. Külön kérlek titeket, hogy írjátok le a ti elképzeléseiteket. A kutátásokkal, tényekkel alátámasztott ellenérveknek külön örülnék.
2018. júl. 27. 20:51
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak kint rokonaim. És ők azt mondták, hogy sok bevándorlót ismernek, törököket/arabokat eggyaránt, és azt mondták sokan agresszívek és beképzeltek. Persze nem mind.
2018. júl. 27. 21:43
 12/37 anonim ***** válasza:
76%

Számoljunk már egy kicsit. Németország népessége 80 millió körül van. Ugyan már mennyi migránsnak kellene még bevándorolni, hogy a víziód valóra váljon.

Addig amíg a német gazdaság teljesítménye a bevándorlás negatív hatásainak ellenére is többszöröse a magyarnak, nem kéne osztani az észt nekik. Majd ha megfordul a trend és lehagyjuk Svájcot is az életszínvonalban (nem csak Mészáros, hanem az átlag magyar is) akkor hátradőlhetünk egy 20 ezer forintos pálinkát kortyolgatva és elő lehet adni : Na mi megmondtuk !

2018. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
14%
Ez hülyeség, gazdagabb országban is lehet káosz, és szegényebben is rend.
2018. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
91%
ma 21:54-es: remélem nem zavar nagyon, hogy már 16 éve nem létezik német márka, hanem euró van!
2018. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
78%

Ha a szegény országban rend van akkor miért nincs fejlődés ?

A káoszban meg mindenki tök jól elvan.

Csináljunk már egy kis káoszt itthon. Hátha lesz belőle német életszínvonal.

2018. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 Alain Delon ***** válasza:
73%
15: A Márkát kitől szoktad venni? Rókától az Üvegtigrisből? Hogyé adja? Lehet, vennék én is...
2018. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, én kint élek.

Nem mondom, hogy a bevándorlás nem okoz problémákat, de közel nem akkorákat, mint amit Magyarországon mondanak.

Ami a német gazdaságot illeti egy jól működő rendszer, ami nagyságrendekkel jobban működik, mint a magyar, ráadásul ha ott beüt a ménkü húzza magával Magyarországot is. Ergo nem valószínű, hogy a munkaerő a következő 30 évben tömegesen vándorolna onnan Magyarországra.

Amúgy azért is meglepő számomra ez a hozzáállás, mert azt mindenki elvárja, hogy a magyarokat örömmel fogadják kint.

2018. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
44%
Én nem szeretem túlzottan a németeket. Szerintem rendesen lenéznek minket. Ettől függetlenül nem hülyék. Jól írták fentebb majd megoldják ha baj lesz.
2018. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
75%

Hofi mondta egyszer:

A kapitalizmus a szakadék szélén áll, de mi egy lépéssel megelőzzük.

Hát most is ez van. Németország a szakadék szélén áll, de NER....

2018. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
61%

#26

"A nyugat a szakadék szélén áll! ...onnan néznek le ránk" :D

2018. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!