Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Josef Mengelét, a náci orvost...

Josef Mengelét, a náci orvost miért nem vonták felelősségre és ítélték el háborús rémtetteiért 1979-es haláláig?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 15:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
49%
Google a barátod. Elítélték, még benne is volt a top körözöttek listáján, csak el tudott menekülni, úgy, hogy ne találják meg. Tengerparti fürdőzés közben szívinfarktus érte és meghalt. Kár hogy nem a kivégző osztag lőtte halálra. Elmebeteg állat volt, a hírhedt magyar segéd kollégájával együtt. Amiket művelt Auschwitzban az egyszerűen gyomorforgató.
2010. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
Mert lelépett a pinába.
2010. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
23%

"Elmebeteg állat volt, a hírhedt magyar segéd kollégájával együtt. Amiket művelt Auschwitzban az egyszerűen gyomorforgató."


Anyád a elmebeteg

2010. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a választ! Találtam cikkeket, de egyikből sem derült ki hogyan is úszhatta meg ezt büntetés nélkül

[link]


[link]

2010. jún. 19. 15:52
 5/36 anonim ***** válasza:
64%

Munkásságáról: [link]


Megmenekülése: Röviddel a Vörös Hadsereg megérkezése előtt, 1945. január 17-én elmenekült Auschwitzból. Február 6-án a Wehrmacht egyik rejtekhelyén szállt meg. Ekkor más nevet használt, mivel az amerikaiak elfogták őket nem sokkal később, és Mengele körözött személy volt. Az amerikaiak az auschwitzi halálangyal nevet adták neki. Nyáron visszatért szülővárosába, Günzburgba, majd ősszel Fritz Hollmann néven felső-bajorországi Mangoldingbe ment.


1949 áprilisában Helmut Gregor néven Genovába utazott, majd június 20-án a North King nevű gőzössel Buenos Airesbe hajózott. Itt az 1950-es évek végéig élt. A Buenos Aires-i konzulátuson német útlevelet kapott a valódi nevével. Ezután Paraguayba repült. Ott találkozott Adolf Eichmann-nal, majd São Pauloba repült. Mengele fejére tűzték ki a legnagyobb vérdíjat: 7 millió német márkát. A városban hosszú éveket élt a valódi nevén. 1979. február 7-én a tengerben fürdött, szélütést kapott, majd meghalt. São Paulotól délre temették el Embu temetőjében.


1985-ös exhumálásakor sokan megkérdőjelezték, hogy tényleg az övé-e a kiásott csontváz. 1992-ben DNS-tesztet végeztek el rajta, ami igazolta, hogy az tényleg az ő holtteste volt.


Wikipédiáról. Többet énse tudok.


Az anyázó pedig remélem át fog élni olyanokat, amiket Mengele tett a pácienseivel. És majd meglátjuk akkor is így vélekedne e.

2010. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
53%
Mengele túl okos volt ahhoz hogy engedje magát elfogni.Őérte járt egyébként a legnagyobb vérdíj.Szerintem ha nem zsidókkal csinálta volna azt amit hanem mondjuk másokkal akkor valszeg Nobel-díjat is kapott volna mert nagyban előrevitte az orvostudományt kísérleti eredményeivel.
2010. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Normális vagy?! ilyen embert dicsérsz, és ha veled vagy hozzátartozóddal tett volna ilyen szörnyűségeket?


A wikipédiásat is olvastam, de akkor sem értem miért nem kapták el, mikor az eredeti nevét is használta? Sao pauloba miért nem tartóztatták le egyből?

2010. jún. 19. 16:23
 8/36 anonim ***** válasza:
48%

Egyetlen egy tudományos eredményt mondjál már, ami előrevitte az orvostudományt. Csak egyetlen egyet. Kérlek.

Mert én tudok mondani: Pl. Ha az ember szemébe rézgálicot injekcióznak, akkor megvakul. Hmmm hát ezért tényleg Nobel díj járna.


Kérdező: ezekkel a neonácikkal nem kell foglalkozni, ők úgy torzítják a tényeket, hogy az ő álláspontjukat erősítsék. De ezek az emberek tényleg remélem, átfognak élni ehhez hasonló élményeket... Szívből kívánom, hogy ti is hasonló módon, hasonló kísérletekben szerepelve vigyétek előre az orvostudományt.

2010. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
73%
34%, mivel ikreket és genetikai betegségeket vizsgált, sok vizsgálati eredményét felhasználták később génkutatók és az öröklődésről is több hasznos információt szerzett.
2010. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
47%
jesszusom. Ok. Mondj egyetlen egy hasznos kutatást. Kérlek. De még ha valami csoda folytán tudnál is mondani, akkor se érted a lényeget. Ő lexarta az orvostudományt,lexarta a betegeit, azt akarta megtudni, hogy csinálhatnának a németek több ikret, vagyis hogy szaporodhatnának gyorsabban. Olvass kicsit utána. Talán te hasznosnak tartod, mikor egy terhes nőböl x-hetes korába kivette a magzatot, csak hogy lássa, hogy fejlődik. Rengeteg ilyen ikertől származó magzata volt, és mind a fejlődés különöző szakaszaiba. DE SEMMIVEL NEM VITTE ELŐRÉBB AZ ORVOSTUDOMÁNYT. SEMMIVEL. Ez is csak egy neonáci érv arra, hogy mégis milyen jó volt a második világháború. Szánalmas banda.
2010. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!