Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Görögországban törhet ki...

Görögországban törhet ki háborús helyzet, ha igy folytatódnak a zavargások?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Bárhol kitörhet, ez nem zavargás függő.
2010. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem élek ott, nem érzem az ottani feszültséget, de ha már zavargások vannak, akkor már csak az elégedetlenek számától függ, hogy lesz e ebből polgárháború, vagy megmaradnak ezen a szinten.
2010. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meszet ettél?! A Görögök mindig is ilyen tüntetős fajták voltak, s ki ellen háborúznának?

A világ az EU megjelenésével jelentősen megváltozott!


Megítélésem szerint az unió -helyi lázongások mellett- az idén még meg tudja menteni Görögországot. Viszont az elkent szar 12-18 hónapon belül magában az EU-ban okoz majd igen komoly gondokat.


Nos ezt követően, 3-5 év múlva törhet ki a háború, de már nemzetiségi alapon.

2010. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
kitörhet, megint meghalt 3 ember a zavargásokban, egyre durvul a helyzet(lázadók felgyújtottak egy házat és bennégtek ártatlan emberek).
2010. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
A tüntetők egy bankot gyújtottak fel..
2010. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy hallottam,hogy bankot gyújtottak fel...,de lehet azóta házat is... Hálát adok az Istennek,hogy nálunk,azért nem történt ilyen az Mszp ideje alatt..
2010. máj. 6. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Polgárháborús helyzet lehet, és ez mind az euró miatt... elkezdték faragni az EU koporsóját.
2010. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nem értem miért basztatja mindenki a görögöket. Nálunk is ugyanez volt. Náluk is elcseszte a kormány, sumákolt, hazudozott, mint nálunk is. Arról ugyanúgy nem tehet a görög nép, ahogy te vagy én sem tehettünk arról, ami Magyarországon történt. Persze én is elítélem, hogy ártatlan embereknek kellett meghalniuk, mert a nép a becsődölt hitelekért a bankokat okolja, de az a szerencsétlen ügyfélszolgálatos csak egy képviselője a banknak, ő nem tehet arról, ami az országgal történik. Sajnos az emberek mindig arra haragszanak,azt hibáztatják, aki előttük van ilyen helyzetben.

De ettől függetlenül nem gondolom azt, hogy a görög bármivel rosszabb lenne, mint a magyar.

Sőt szerintem sokkal hamarabb ki fognak kászálódni a "válságból", mint a magyarok. Pl.: a turizmusból több bevételük lesz a nyári főszezon (kb 2 hónap) alatt, mint Magyarországnak az egész éves idegenforgalmi bevételei...

2010. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Arról ugyanúgy nem tehet a görög nép, ahogy te vagy én sem tehettünk arról, ami Magyarországon történt."


Amilyen az ország, olyanok a politikusai. Mutyizós, adót nem fizetős, ügyeskedős. A görögök az utóbbi időben sokkal jobban éltek, mint azt az ország teljesítménye lehetővé tette volna. Mondhatta volna valaki, hogy ácsi, nagy a hiány, az EU-s pénzeket se durrantsuk el mutyira, rengeteg állami alkalmazottra, alacsony nyugdíjkorhatárra, de nem tették, kényelmes volt így. Ha egy politikus kimondaná, hogy ez így nem mehet tovább - mint ahogy mostanában már kénytelen kimondani -, akkor utcára vonulnak és tüntetnek, ami ritkán szokta növelni a GDP-t.


Az, hogy a görögök (általánosan: egy ország népe) nem tehetnek róla, milyen helyzetbe kerültek, nagyon hamis állítás, és nagyon káros szemlélet, amiről nekünk is le kellene szoknunk végre.

2011. jún. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!