Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem szomorú, hogy pár év...

Nem szomorú, hogy pár év múlva már Magyarország is lehagyja Olaszországot autógyártásban?

Figyelt kérdés

Pedig Olaszországban nagy múltja van az autógyártásnak, igazi autós nemzet. Az ország a '70-es, '80-as években a világ 6. legnagyobb autógyártója volt és az olasz licencek is népszerűek voltak.

Aztán az utóbbi 15-20 évben Olaszország egyre inkább leszakadóban, hanyatlóban van, nem csak az autóipart, de az egész ipart és gazdaságot tekintve. Mi lesz így Olaszországgal, Dél-Európával?



2018. aug. 9. 22:14
1 2
 1/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%
Nem tudom, mit szívsz, de én is kérek.
2018. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Mivel nem fogja lehagyni így nem.
2018. aug. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Miért, mekünk magyaroknak hány autónk és autógyárunk van? Az összes autógyár gyarmatosító. A Ferrari a saját nemzetüket gazdagítja ám, de az Audi, Suzuki, Opel, Mercedes, BMW meg a mi munkánkból a külföldet. Ez fejlődés? A rabszolga is büszke lehetne hogy 100 hektáros birtokon dolgozik meg hogy a gazdájának 365 szobás a palotája?
2018. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Románia hagy le mindenkit, saját márkájuk is van, a dácsija.
2018. aug. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Az szomorú, hogy Mo. nem tud/akar fejleszteni semmit sem, innovatív megoldásokat kitalálni, mindent csak behoz, majmol, összeszerelni a behozott cuccokat, azt kész.

Pedig régen volt pl.: Rába D10-es motor (igaz, hogy az alap az nem magyar, de fokozatosan fejlesztették). Ugyanígy a Rába teherautócsalád. Ma meg? Vesződünk az Ikarus/ARC/Modulo dolgokkal...

2018. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Mennyivel több saját márkás személyautót gyártunk, mint Olaszországnak?

Olaszországban mennyi német személyautót gyártanak?

Hogy lehet ezeket összehasonlítani?

2018. aug. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csicskulásban hagyjuk le. Hogy hogy tudunk a németnek szolgamunkát csinálni.
2018. aug. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Hat, nem tudom, de én olasz autó márkakról mar hallottam, de magyarról, nem igazán.
2018. aug. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Az persze lehet, hogy az összeszerelő üzemek számában le fogjuk hagyni őket, de emiatt, aligha szomorkodnak.
2018. aug. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem fogja lehagyni és nem is hanyatlik az olasz autóipar, esetleg a Fiat, ami állítólag meg is fog szűnni mostani formájában. A Fiat valóban jelentőségét vesztette ahhoz képest hogy egy időben egész Európa róluk vett példát, csomó autógyár az ő licencükkel indult (Seat, Lada, Polski Fiat, Zastava). A Fiat azonban nem egyenlő az olasz autógyártással, a Ferrari, a Lamborghini és az Alfa Romeo még mindig szárnyal.
2018. aug. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!