Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti tudtátok, hogy Svédországba...

Ti tudtátok, hogy Svédországban nem titkos a szavazás?

Figyelt kérdés

Egy puha totalitárius rendszer működik Svédországban

- húzta alá Friberg.


Nevetségesnek tartja, hogy Svédország kritizál más országokat a demokrácia hiánya miatt, miközben Svédországban a szavazás nyitott, és mindenki látja, hogy ki, melyik pártra szavaz. Az emberek emiatt félnek felvállalni, amit valójában gondolnak



[link]



2018. aug. 25. 09:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

10

De Mo-on hiába javasolják, senkinek sincs lila gőze se, hogy a másik kikre szavazott.

2018. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

Most nem azért, de beírtam a Google-ba, hogy "voting in Sweden", és ez az első találat: [link]


Világosan látszik, hogy félre lehet vonulni és paraván is van.

2018. aug. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

12.

A svéd ürge azt mondta, hogy a bizottság embereitől kell kérni, hogy melyik listát kéri, melyik listából akar választani.

Eszerint abból a listából szavazhat titkosan, előtte nem titkosan mondja meg, hogy melyik listát adják oda neki.

Ha jól értettem.

2018. aug. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#11: Láncszavaztatásról hallottál már?
2018. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Láncszavaztatásról hallottál már?"

Én nem. Mi az?

2018. aug. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Láncszavazás:

1. A választó átveszi a bizottságtól a hiteles választási lapot

2. A fülke magányában a lapot elteszi 3. Az urnába már csak egy üres borítékot dob

4. Elrejtve kiviszi magával az üres választási lapot

5. Kint a "szervező" beírja a "jó helyre" az X-et és így átadja a szavazólapot a következő szavazónak 6. Bent az új szavazó átveszi az újabb üres szavazólapot

7. Az urnába viszont a "szervező" által kitöltöttet dobja

8. innen a 4. ponttól kell folytatni.

Ezzel a módszerrel elérhető, hogy a résztvevők csak a "szervező" által bejelölt pártra tudnak szavazni, vagy maximum érvénytelenül szavaznak, de más pártot nem tudnak választani. Főleg közmunkásokkal, cigányokkal szokták ezt eljátszani, akiknek az értelmi képességei nem túl magasak.

Egyébként fideszközeli munkahelyeken gyakran csak simán utasításba adják hogy le kell fényképezni a szavazólapot, hogy a fideszre szavaztál, különben kirúgnak.

2018. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16

És ez nem derül ki? Mert biztos látni lehet, nem?

2018. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17: Nem olyan egyszerűen észrevehető, ha mondjuk nem a szavazóterem ajtajában intézik ezt, hanem kicsit messzebb, és valahova el tudják dugni a szavazólapot amit kivisznek. Legtöbbször kis falvakban csinálják ezt, ahol egyrészt általában tájékozatlanabbak az emberek, másrészt semmi más lehetőség nincs munkára, csak a közmunka, ami meg a helyi vezetéstől függ, így inkább engedelmeskednek.
2018. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
60%

Svéd állampolgár vagyok, szavaztam. Természetesen titkos a szavazás. Mielött a függöny mögé lépek szedhetem az összes párt lapját. Vagy egyszerüen az üreset és azt írok rá amit akarok. Nem kell semmiféle "bizottságtól" kérni a lapokat.


[link]

2018. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Elsőre meglehetősen furcsának tűnhet a szavazás, ám a lap színéből még nem következik melyik pártra szavazol.


A mellékelt is látható, hogy a lap színe attól függ, hogy az adott svéd megyei listára, az egyéni választókerületes jelöltre vagy a helyi önkormányzati jelöltre szavazol és nem a párttól függ.

[link]


[link]

2018. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!