Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románia lakossága hogy-hogy...

Románia lakossága hogy-hogy ilyen mértékben fogy?

Figyelt kérdés
[link]
2018. aug. 29. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Több okból is.

Egyrészt Románia nem csak a magyaroktól, de több más nemzettől is csaklizott el földeket. Akik így most átköltöznek a hazájukba, ahogy az erdélyi magyarok is költöznek Magyarországra, ez nyilván náluk népességfogyásként van nyilvántartva.

Másrészt Románia, bár gyorsabban fejlődik mint Magyarország, mégis ugyanúgy egy Kelet-Európai rosszléti ország alapvetően. Ráadásul EU-s országként teljes joggal mehet el onnan is a munkaerő Nyugatra, ahogy ezt Magyarországról is teszik sokan.

Egyébként én fejlesztői karrierem során sok románnal érintkeztem, sőt barátkoztam is Nyugat-Európában, szerintem egyáltalán nem olyan szőrös talpúak és hülyék mint amilyennek hiszik őket Magyarországon. Vannak köztük igen kiemelkedően jó szakemberek is, akiktől én jómagam is sokat tanultam.

2018. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Kimentek nyugatra, randalírozni
2018. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Pont azért amiért Magyarország lakossága is ugyanígy fogy. Aki teheti elhúz innen a búsba.
2018. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták ugyanazért, mint amiért fogy Magyarország lakossága. Fiatalok, középkorúak húznak Nyugatra, mivel ott se fenékig tejfel az élet, ott is alig kapnak valamit, főleg az elmaradotabb régiókban.
2018. aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik szerncsétlen .do.ta lepontozta a 2-3-st miért nem mert beírni,csak a gombokat nyomkodjátok kr.tenek?

B.szari alakok!!

Szerintetek hova tűnt akkor az a sok román, keletre vándorolt nyugat helyett ill. meghalt mind!?

2018. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig leirtakon kívül én még megemlíteném hogy Romániában is elterjedt a nyugati hedonista életfelfogás, ami a gyerekvállalás nagymértékű csökkenéséhez vezet. Szerintem ez még nagyobb mértékben közrejátszik mint az elvándorlás.
2018. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

Mi köze a hedonizmusnak a népesség csökkenéshez?


szerintem pont fordíva van növekedni kellene tőle.

a népesség csökkenés a kivándorlás mellett a fogamzásgátlástól lehet.

De mint tudjuk a románok nem az a típusú nép, akik ezzel foglalkoznának.

2018. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

"Mi köze a hedonizmusnak a népesség csökkenéshez?"


Hedonizmusnak az a lényege hogy élvezd az életet. Ha gyereket vállalsz, főleg többet, akkor nem tudod élvezni az életet mert nem marad időd magadra. Szerinted Nyugat-Európában miért csökken a népesség? Gondolkozz már. Ott jólét van, mégis öregszik a társadalom.

2018. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért,amiért az összes kelet-európai országban fogy.


1.Szegénység van

2.Mindenki jobban szeretne élni,a gyerekvállalás pedig egy szegénységi kockázat,hiába segélyezi a kormány a családokat,a gyereknevelés többszörös kiadása annak.

3.Ahhoz,hogy valamire vidd karriert kell építeni,nem úgy,mint a szocializmusban,hogy ingyen adnak önkormányzati lakást mindenkinek.

Ma kőkemény ingatlanbiznisz van,az építőipar szintén jó vállalkozási lehetőség.

Ezzel arányosan a bérek nem nőnek annyira,mint az árak.

2018. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan azért amiért innen is. Mert nyugaton jobb a megélhetés de szerintem nem mondtam újjat bár ha a gyakoriról tájékozódsz ahol itt egyesek romániát jóléti államnak állítják be akkor érthető
2018. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!