Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Chicago, Birmingham-UK,...

Chicago, Birmingham-UK, Budapest, Varsó, Bukarest, Nápoly, Athén, Izmir közül melyek a legjobb, legélhetőbb városok? Mi a sorrend szerintetek?

Figyelt kérdés
És milyenek a kilátások 2050-re, akkor szerintetek mi lesz a sorrend, ha lesz átrendeződés?

2018. aug. 30. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Legjobb Furugy.
2018. aug. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nápoly, Athén, Izmir. Szeretem a tengert és a napfényt, imádom a mediterráneumot.
2018. aug. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Budapest, Bukarest, Varsó naggyá lesz, a nyugat lehanyatlik
2018. aug. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Budapest és Varsó élhető. Chicagoban nem jártam. Birmingham igazán ótvar hely, olyan, mint Ózd és Kalkutta keveréke. Bukarestet csak a barátaim fényképei és elmondásai alapján ismerem. Koszos, csúnya, szemét, kóborkutyák és csavargó gyerekek mindenhol.

A hőséget eleve utálom, ezért mediterrán és sivatagi városokba soha nem költöznék, így nálam az utóbbi

három eleve ki van zárva. Nápolyban egyébként kultúrája van a kukássztrájknak, gyönyörűen néz ki, amikor pár hétig-hónapig gyűlik a szemét az utcákon. Izmir meg közel-keleti város, tehát eleve kényelmetlen, tele tolakodó törökkel.

2018. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

1. Chicago, ahol még nem jártam, de amerikai barátom, aki egyébként texasi, el volt ájulva tőle, és egyébként többektől hallottam, hogy az USA egyik legjobb városa.


2. Birmingham, nem egy szép város, de gazdag és nagy üzleti és ipari központ, semmiképp nem rossz az életminőség. (Ózd és Kalkutta? Azért kicsit legyünk már komolyabbak.) Azért Chicagót látatlanban is előrébb tettem, mert az amerikai életszínvonal Európában utolérhetetlen.


3. Varsó, nagyon modernek tűnő város és láthatóan élhető. Akár első helyen is lehetne, ha nem a kelet-európai bérek jellemeznék. Örülnék nagyon ha Budapest elérné Varsó színvonalát pl az infrastruktúra tekintetében.


4. Budapest, no comment.


5. Bukarest, tragikusan ronda, koszos és kaotikus város.


Nápoly, Athén, Izmir, gőzöm nincs, mert soha nem voltam, ismerősöm sincs ezekből a városokból. Szerintem Varsó és Bukarest között lennének, Budapesthez képest nem tudom őket besorolni, de Bukarest nekem annyira nem tetszett, hogy azt nehéz lenne az utolsó helyről elmozdítani.

2018. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

#5!


Jártál te Birminghamben? Lepukkant plázák és ténfergő csavargók a városközpontban, valaha volt szénbányász település, a külvárosi családok szerintem tudnának mondani ezt-azt a "gazdagságukról". Csak azért, mert Angliában van, még nem feltétlenül gazdag és élhető város.

Olvastam 2-3 éve egy összeállítást Anglia 10 legdepriváltabb városáról, és Birmingham bizony rajta volt ezen az előkelő listán. Walassey és Blackpool társaságában, ha ezekhez a városokhoz esetleg volt szerencséd.

2018. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy párszor voltam már Birminghamben, legutóbb márciusban. Nekem Angliát nem kell bemutatnod, elég jól ismerem az országot. Birmingham egy fokkal sem rosszabb és élhetetlenebb város, mint bármelyik nyugati nagyváros. És ha már külvárosokat említed, például Birmingham déli kertvárosai, Edgbaston például, kimondottan jómódú környékek. Északon meg ott van Sutton Coldfield, ami ahogy mondani szokás egy ékszerdoboz. Nyilván van olyan környék, ami rákerülhetett a legdepriváltabbak listájára, de ez nem azt jelenti, hogy az egész város élhetetlen. Speciel nekem Manchester jobban bejön egyébként hasonló kategóriában, de az nem volt a kérdező listáján.
2018. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nápolyról tudok beszélni.


Tény, hogy a belvárosa eléggé kaotikus, szemetes és zsúfolt. De azért az elmúlt években történt jelentős javulás: sétálóutcák kiépítése a történelmi belvárosban.

Metró építés, vasúti infrastruktúra fejlesztése.

A Camorra fészkének számító Scampia-lakótelepet épp lebontják.

2021. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!