Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban Elzász és...

Franciaországban Elzász és Lotaringia tartományok rendelkeznek valamiféle autonomiával? A két terület korábban Németországhoz tartozott.

Figyelt kérdés

2018. aug. 31. 19:02
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Hát az alapján amit írtál a francia iskolarendszer hasonlít a magyarra, mert Magyarországon is elég gyenge eredményességgel tanítják a iskolákban az idegen nyelveket. Magyarországon egyébként sokan azt hiszik, hogy a franciák " nemzeti gőgből" nem tanulják meg jól az idegen nyelveket, mert nem a francia lett a világon az első számú idegen nyelv hanem az angol.
2022. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 franciasrac ***** válasza:
Na részben igaz amúgy, van benne történelmi oka is, de ja az a fő probléma hogy egyáltalán nem vagyunk képesek tanulni. Képzeld, tavaly az alapképzésem 1. évén jártam, és másfél óra német és egy óra angol volt 2 hetente (azaz olyan hetek is voltak nyelvóra nélkül), meg középsuli szintű anyagot "tanultunk", tehát általában mindenkinek van kis alapszókincse, de ennyi. Azt mondják, hogy a fiatalok jobban beszélnek idegen nyelveket, de én úgy mondanám a huszon/harmincévesek a jobbak, a mai fiataloknál újra megy le a színt mert elsüllyed a tananyag minősége, és egyáltalán nem kell számítani a sulira ha komolyan akarsz idegen nyelvet tanulni, én mindent vagy a netről, vagy utazásokkor tanultam, de nem vagyok nagyon hálás a tanáraimnak ezért, bár próbálnak amit tudnak, de általában nem is anyanyelviek és rosszul is beszélnek, sincsen akcentusuk, tehát egyáltalán nem segít :/
2022. júl. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
Magyarországon is nagyon gyengén tanítják az idegen nyelveket az iskolában. Akik tehetik magántanárhoz járnak illetve az interneten keresnek nyelvtanulási módszereket,anyagokat. 18 évesen a fiatalok érettségi vizsgát teszek és akkor döbbennek rá, hogy milyen keveset tudnak angolul amikor kiutaznak Angliába. Van néhány iskola ahol magas szinten oktatják az idegen nyelveket, de azok száma nagyon kevés.
2022. júl. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
Ez a dolog érdekes, mert ha jól tudom Elzász 1920-ig Németországhoz tartozott és utána lett Franciaország. Aztán 1940-44 között átmenetileg ismét Németország, aztán azt követően Franciaország. Az ottaniakban már nincs német,vagy elzászi nemzeti öntudat? Vagy már az emberek elsősorban franciának tarják magukat?
2022. júl. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 franciasrac ***** válasza:
Azért egységes ország vagyunk mert az I. Forradalom óta eltörölte a kormány a regionális identitásokat, pl tilos volt suliban bretonul/elzásziul/baszkul/flamandul stb. beszélni, nemrég értelmetlen régiókat is hozták létre (bár nagyon kevesen támogatták), és azért nagyon jól működött, tehát manapság senki sem beszéli már a nyelvjárását. Én lotaringiai vagyok és az itteni nyelvet mostmár csak Brazíliában beszélik (a bevándorlók miatt), itt teljesen meghalt.
2022. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
Az arabokkal hogy jöttök ki? Tényleg komoly feszültségeket okoz a több évtizedes folyamatos bevándorlás Észak-Afrikából és egyéb helyekről? Tényleg veszélyben a francia kultúra? Mert a magyar médiában mi ezt halljuk. Mármint, hogy a francia kultúra megsemmisül a bevándorlók miatt.
2022. júl. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
Igen, ez tényleg egy érdekes felvetés, hogy az iszlám vallás kulturális értelemben vajon elfoglalja e Franciaországot és az ország mint hagyományos francia kultúrájú állam tud e majd létezni? A nagy városokban nyilván ez már érződik,de Elzászban és Lotaringiában amelyek távol vannak a legnagyobb francia városoktól,érződik ennek a hatása?
2022. júl. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 franciasrac ***** válasza:
Hát szerintem igen veszélyben van, olyan megyék vannak amik már nem franciák, de itt szerencsére nem érződik még, a falvamban és a környékén mindenki százszázalékosan francia
2022. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
Mert egyéb helyeken a bevándorlók és azok leszármazottai elutasítják a francia kultúrát,vagy nem akarnak azonosulni vele? Úgy tudom a francia állam nekik is minden lehetőséget megad, mint minden francia állampolgárnak egyformán.
2022. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 franciasrac ***** válasza:

Rengetegen így vannak igen :/

Pl a 93-es megyében olyan helyek vannak ahol nem is hallatszik a francia nyelv

A "jó" bevándorlókat nem is támogatja a kormány, tehát egy olyen algériai mérnök, aki integrált és azonosul, annak sokkal nehezebb lesz maradnia, mint egy algériai díler, aki eldob kavicsokat a rendőrökre...

És nem is igaz az hogy mindenkinek adnak meg minden lehetöséget egyformán, ott több pénzt kapnak mint a valódi szegény emberek a vidéken aki napi 10 órát dolgoznak és nem várnak az RSA-ra, milliárdokat herdáltak el a bevándorlóknak míg rendes franciák vannak még akiknek nincsen háza, a központosított kormányzas nem figyel ránk, lassan tűnnek el innen az emberek, a szolgáltatások, a tömegközlekedés, a munka...

2022. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!