Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit jelent a letelepedett státus?

Da puta madre kérdése:

Mit jelent a letelepedett státus?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak ennyit olvasni. 5 éve uk- ban élek, ezért érdekel. Aki 5 éve itt van elvileg 'végleges letelepedett státust' fog kapni. Meg lesz 'letelepedett'. Mi a különbség? És ha a státus elérése után hazaköltözök, elvesztem ezt? És amúgy is, ez ugyanaz lesz mint a mostani residence card?
2018. szept. 19. 09:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pontatlan voltam: lesz letelepedett, és előzetes letelepedett. Amugy itt olvastam ma: [link]
2018. szept. 19. 09:22
 2/4 anonim ***** válasza:

félre értetted az írást . A véglelegesen letelepedetted az fog kapni aki már több mint 5 éve az UK-ban tartózkodik(Ez ugyan az mint a residence card).


Aki pedig ennél kevesebb ideje az kap egy átmeneti letelepedési státuszt(Ez az ami vita tárgya még hogy hogyan fog működni)

2018. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne egy magyar blogot MTI forrással nézegess a témában, hanem például a kormány oldalát:


[link]


Settled és pre-settled között nagy különbség nincs, utóbbit akkor igényelheted ha nincs meg az 5 éved. Egyébként ugyanazok a jogok illetnek meg mindkettővel, kivéve, hogy settled státusszal a születendő gyereked automatikusan állampolgár lesz. És igen, a settled státuszt elveszítheted, ha 5 évre elhagyod az országot.

2018. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 2. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!